Виховна година «Духовна криниця нашого щастя"

Опис документу:
Наше невеличке мальовниче містечко має багато безцінних пам’яток архітектури.Серед них наш улюблений монастир святого Сави. На наш погляд він є джерелом духовності і краси. Ідучи повз нього нам завжди хочеться промовити словами поета Ш.Бодлера: «Скажи звідки ти приходиш краса? ». Саме тому метою нашого дослідження було вивчення історії монастиря святого Сави.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Державний навчальний заклад «Мелітопольський професійний аграрний ліцей»

До обласного конкурсу

молодіжних проектів

«Перлини Запорізького краю»

Державний навчальний заклад «Мелітопольський професійний аграрний ліцей»

«Духовна криниця

нашого щастя»

Підготували:

учні навчальної групи №1

Середа Андрій Миколайович,

Несмелов Володимир Володимирович

Фомін Юрій Олександрович

Керівник проекту:

Варварин Лілія Романівна

викладач української мови та літератури

Зміст

1.Вступ.

2.Історія виникнення монастиря святого Сави.

3.Значення монастиря у духовному і фізичному збагаченні православних вірян.

3.1. «Козацький мед»

3.2. Недільна школа

3.3. Реабілітаційний центр (анонімне лікування алко та наркозалежних людей).

4.Висновки.

  1. Вступ.

Мій дуже світлий отчий край,

О, голоси його і дзвони !

Які храми в небесах

Над ним зведені ...

Наше невеличке мальовниче містечко має багато безцінних памяток архітектури.Серед них наш улюблений монастир святого Сави. На наш погляд він є джерелом духовності і краси. Ідучи повз нього нам завжди хочеться промовити словами поета Ш.Бодлера: «Скажи звідки ти приходиш краса? ».

Саме тому метою нашого дослідження було вивчення історії монастиря святого Сави.

Тут із золотої маківки куполу злітає голубка, в думках лунає відповідь: «Краса створюється із захоплення і болю, з бажання і волі». Ця краса надихає на життя, на створення чогось неймовірного, божественого, святого... Вабить, зве до себе наші чуйні душі золотий хрест на жовтій маківці монастиря ... До душі несуться всесвіти, од краси святої простоти.

Для нас собори, церкви, монастирі - це як застигла музика, до якої заходиш і почуваєш себе якось неповторно, дивно і легко... Адже люди, які будували монастир, вкладали у його створення свою думку, відчуття і уявлення про красу. Будинок повинен милувати око, стіни фортець погрожувати ворогам, а храм – викликати піднесені роздуми.

  1. Історія виникнення монастиря святого Сави.

Дивлячись на золоті куполи храмів , важко уявити , що якигось два десятки років тому на цьому місці був пустир і занедбане кладовище... Але саме з цього і починається літопис монастиря.

У тридцяті роки минулого століття територія кладовища значно скоротилася,тоді ж припинилися і поховання.

Рішення про утворення монастиря було прийнято 24 грудня 1994 на засіданні Священного Синоду УПЦ , настоятелем і будівельником якого був призначений ієромонах. Офіційно приміщення церкви було закрито у 1960 році. Церкву було переобладнано під продовольчий склад, який в 1982 році був переданий УПП УТОС (міському товариству сліпих ) під бібліотеку, а пізніше і сама територія кладовища була передана цій організації .

У 1990 році вийшла постанова уряду про передачу Церкві споруд, які належали їй раніше і через рік цвинтарний храм Усікновення Глави Іоанна Предтечі було повернуто православній громаді. Таким чином, цей храм фактично став подвір'ям монастиря.У травні 1995 року почалося будівництво.

В 2005 році богоугодна справа була завершена і 2 жовтня правлячий архієрей Владика Василь освятив новий храм і відслужив божественну Літургію у співслужінні монастирського священства. Центральний приділ був освячений на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення» , північний - на честь Усікновення глави Іоанна Предтечі , а південний - на честь небесного покровителя монастиря , святого Сави Освяченого .

3. Значення монастиря у духовному і фізичному збагаченні православних вірян.

3.1. «Козацький мед»

3.2. Недільна школа

3.3. Реабіталіційний центр

(анонімне лікування алко та наркозалежних людей)

Гадаємо, що про користь меду говорити недоречно, бо ще змалечку знаємо.ю що цілющі квіти – це очі Господні, а трави, то волосся ангелів, що оберігає нас від хвороб. Люди, які займаються бджолярством у храмі, обожнюють свою справу, вкладаючи в неї всю свою душу і саме тому смак того меду наша експедиційна група запамятає назавжди.

Монастирська недільна школа «Призри на смирення» - найбільша в місті. У ній діють 4 класи, що складаються з 80 учнів, працюють 10 викладачів і 4 священника. У школі вивчається закон Божий, духовне піснеспівання, рукоділля і інші предмети.

Проблема алкоголізму та наркоманії буквально захлеснула весь світ .

Господь говорить, що весь світ не стоїть однієї людської душі. І Церква не може залишатися осторонь від цієї біди , яка торкнулася сьогодні прямо чи опосередковано практично кожної сім'ї. У 2005 році з благословення архієпископа Василія , і працями намісника архімандрита Бориса в монастирі була створена група Анонімних Алкоголіків, що працює за програмою «12 Кроків». Розвиваючи цю діяльність, навесні 2007 року на базі монастиря з благословення Архієпископа Запорізького і Мелітопольського Василія, створено Центр реабілітації алкоголіків і наркоманів.

4. Висновки.

  1. За період дослідження члени гуртка опрацювали краєзнавчу літературу та інформаційні джерела, провели експедицію по дослідженню монастиря у місті Мелітополі, спілкувалися з учнями воскресної школи, спілкувалися з протиієреєм Генадієм. Внаслідок дослідження робимо підтвердження, що монастир має величезне значення у духовному та фізичному збагаченні православних християн нашого краю.

  2. Розуміння ролі релігії в повсякденному житті стає основою культурно-освітнього, духовного розвитку краю.

Це храм, де знаходжу відзеркалення радості, неповторності, бажання знаходитись тут досхочу.

«Я красоты приемлю самообладанья

к ее порогу сам готов припасть я

Не обижайся на ее причуды.

Ведь все, что от нее исходит, - счастье».

Омар Хаям.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»