Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Виховна година: "Добре жити, якщо вмієш дружити"

Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
700 грн
190 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №PS105292
За публікацію цієї методичної розробки Гаврилова Оксана Михайлівна отримав(ла) свідоцтво №PS105292
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Гаврилова Оксана Михайлівна

вчитель початкових класів

Нижньосірогозька ЗОШ І-ІІІ ст.

І категорія

Дерево міцне корінням,

а людина — друзями.

Народна мудрість

Тема: Добре жити, якщо вмієш дружити

Мета: формувати в дітей поняття «дружба», «друг», ознайомити з правилами дружби, розкрити значення дружби в житті людини; виховувати доброзичливе ставлення один до одного.

Хід заняття

І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Треба всім нам привітатись:

-Добрий день!

Дружно весело сказати:

- Добрий день

Всіх гостей ми привітаєм:

-Добрий день.

І здоров’я побажаєм

- Добрий день.

2.Гра «Передай по колу посмішку»

- Діти, станьте в коло. А тепер посміхніться один одному по черзі і скажіть: «Я тобі бажаю…»

ІІ ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ ЗАНЯТТЯ

- Діти, тема нашого сьогоднішнього заняття зашифрована. Давайте розгадаємо ребус і дізнаємось про що буде йти мова.

,, ,,,

Д ж

- Так, правильно. Сьогодні виховну годину присвячуємо дружбі.

Ми дізнаємось що таке дружба, хто такий друг, ознайомимося з правилами дружби, зясуємо значення дружби в житті дитини і людини, дізнаємось кого можна назвати справжнім другом, а також будемо вчитися доброзичливо ставитися один до одного.

ІІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА

1.Асоціативний кущ

«Друг», «Дружба». Як ви розумієте ці слова? (Діти висловлюють асоціації, які у них виникають)

2.Розповідь вчителя

З дружбою зустрічається в своєму житті кожна людина. Без дружби та друзів неможливо уявити повноцінне життя. Коли у людини є справжні друзі, то вона навіть щасливішою себе почуває, адже знає, що їй є з ким поділитися, їй є кому допомогти чи підтримати. Проте часто під маскою дружби ховаються зовсім інші почуття. Тому для кожного з нас важливо вміти розпізнавати дружбу серед інших відносин. А для цього і треба знати що таке «дружба».

Отже, дружба – це близькі відносини, які тримаються на взаємній довірі, любові, щирості, спільних інтересах і захопленнях. Людей, які дружать між собою називають друзями.

3.Пісня «Про дружбу»

- Прослухайте пісню «Про дружбу» Слова і музика Янушкевич О., Ясокової М. 

у виконанні наших дівчаток. (Звучить пісня)

- Про що йдеться у пісні?

- Що робить дружба?

- Як з другом?

4.Слухання і аналіз притчі «Про дружбу»

- А тепер прослухайте притчу

-Про що ця притча?

- Чому вона нас вчить?

- Так, дійсно діти, треба вміти прощати образи, пам’ятаючи хороше, що зробив ваш друг. Народне прислівя говорить: Справжній друг з тобою, коли ти не правий, а коли ти правий всякий буде з тобою.

- Скажіть, кого можна назвати справжнім вірним другом?

1 учень.А вірний друг — це та людина,

Яка не кине у біді.
І як прийде лиха година,
Пізнаєш друга ти тоді.
Він захистить і допоможе,
Й не вимагатиме подяк.
І сонце вигляне погоже,
І сонечку зрадіє всяк.
А душу затишок обійме,
Бо поруч тебе — вірний друг.
Й захопиш ти його в обійми,
Бо стане світлим все навкруг

-А у вас є справжні друзі?

- А ви можете назвати себе вірним другом?

2 учень. Та й самому потрібно хорошому бути,
Вірним слову і ділу, і другові теж.
Щоб повагу до себе у друзів здобути,
Треба відданим бути й самому без меж.
Завжди друзям любов і тепло дарувати,
Щось порадити добре, біду відвести.
Навіть іноді слово хороше сказати,
Руку стиснути, поруч із другом пройти...
І за словом належить також слідкувати,
Бо воно може ранити глибше, як меч.
Правду завжди у вічі потрібно сказати,
Але щоб голова не злетіла із плеч.
Українське прислів’я повчає нас гарно:
За язика ти перше себе укуси.
Як сказати захочеш ти щось незугарне,
Як погану пораду ти друзям даси.

5. Гра «Збери прислівя»

- Давайте згадаємо ще інші прислів’я про дружбу (робота в парах)

(Дітям роздаються слова, з яких вони скадають прислів’я)

*Друзі пізнаються в біді

*Життя без друзів неповноцінне

*Людина без друзів, що дерево без коріння

*Дружба та братство – дорожче багатства

*Друга шукай, а знайдеш – тримай.

*Без вірного друга – велика туга.

- Як ви їх розумієте?

6. Вірші про дружбу. Зясовування ролі дружби в житті людини

- А чи потрібна дружба, друзі і для чого?

3 учень. Якщо друг у тебе є,

Життя радісним стає.

Разом можна все зробити,

Тож без друга не прожити.

4 учень. Якщо друг у тебе є,

Люби його над усе.

Ти не зрадь його ніколи,

Помагай йому в усьому.

5 учень. Якщо друг тебе почує,

Твоє серце не сумує.

Горе зменшиться удвічі,

Радість загляне у вічі.

6 учень. В житті усім потрібна дружба: І для розваг, і для журби, й для служби. Із другом легше в світі жити, Але й дружити треба вміти. Слід другові допомагати, В пригоді завжди захищати, Слід жарти друга розуміти Й самому жартувати вміти. Коли ж якесь нерозуміння, Потрібно виявить терпіння. При сварці – швидше помиритись – Не варто з друзями сваритись.

7 учень. Твій друг тобі віддасть усе: І свій квиток на карусель,

І цвях, і ґудзик, і літак,

Та не за щось – а просто так.

І  збільшуване скельце,

Найкраще у дворі,

Твій друг із щирим серцем

Тобі віддасть – бери!

І ти нічого не жалій –

Ніколи і нітрохи!

І навіть м’яч футбольний свій

Віддай, як друг попросить.

І посміхнеться друг тобі –

Аж схочеться співати.

І ти подумаєш тоді:

«Як гарно – дарувати!...»
Отже, нам всім потрібна дружба, потрібно, щоб поряд і в радості, і в горі поруч була людина, яка підтримає та роздітить ці почуття, порадить щось, допоможе.

- А чи сваритесь ви з друзями?

- Не треба сваритись, бо з вами може статись те, що з хмаринками

8 учень. Десь  далеко  в  небі  синім  дві  хмаринки  посварились, 

і  розбіглися  по  світу,  сірі  і  сумні... 

І  тепер,  коли  ти  бачиш,  як  ідуть  холодні  зливи, 

Знай,  що  то  хмаринки  плачуть  у  височині... 

  Тож  якщо  ти  маєш  друга,  не  сварися  з  ним  даремно, 

Бережи  його,  бо  раптом  втратиш  назавжди... 

І  тоді  страждати  будеш,  як  хмаринки  ті  у  небі, 

Що  не  можуть  одна  одну  й  досі  віднайти...

- Згадайте, а як можна помиритися?

- Як ви миритесь?

- Які мирилки ви знаєте?

- Давайте сьогодні вивчимо ще одну мирилку і будемо завжди чинити так, як сказано у ній.

Озирнися навкруги:

Дружать в річки береги,

Вітерець голубить квіти,

Бавляться довкола діти.

Годі сердитись! Давай

Покладемо сварці край!

- Послухайте як почуваються ті, хто помирилися зі своїми друзями.

9 учень. Помирились сонце з хмарою,
І тепер танцюють парою.
Ллється дощ, і сонце світить,
Усміхаються їм діти.
Райдуга місток зробила -
Сонце з Хмарою здружила.
Хай з них приклад беруть діти.
Треба дітям всім дружити.

7.Інсценізація вірша «Справжні подруги»

- Зараз ми станемо свідками розмови доньки і матері. Судіть самі, чи правильно розуміють дівчатка Люда і Рита, що таке дружба.

Ведучий: П’ятикласниця Людмила

Вранці мама заявила:

Люда: Все, до школи я не йду!

Я не стерплю цю біду.

Щастя скінчено моє,

Адже в Рити джинси є!

І тепер зі мною Рита

Відмовляється дружити.

Ведучий: Здивувалась мама дуже:

Мама: Ви ж були найкращі друзі!

Люда: Так, але сказала Рита,

Поки буду я ходити

Не у джинсах, а в спідниці,-

Їй не хочеться дивиться,

Бо вона вважає: жінці

Для краси потрібні джинси.

Мамо, дружбу виручай:

Джинси і мені придбай.

Ведучий: Мама спершу подивилась

На похнюплену Людмилу

Потім мовила:

Мама: Діла –а – а !

Справжні подруги…

Й пішла.

- Як дівчатка розуміють дружбу?

- Чи зовнішній вигляд має значення для дружби?

- А які якості потрібно мати, щоб мати друга? (Треба бути добрим, ввічливим, відвертим, щирим, вміти пробачати, довіряти другу, не видавати секрети друга, мати спільні справи і інтереси)

8.Ситуації про дружбу (робота в группах)

1 ситуація:

Дружили 2 подружки – Оленка та Іринка. На перерві Оленка вихопила з рук Іринки книжку, щоб першій подивитися…

- Чи так це треба було зробити? ( Потрібно попросити аби подивитися разом)

2 ситуація:

Одного разу Сергійко побачив, як його товариш Мишко впав в коридорі. Побачивши це, Сергійко голосно розсміявся і сказав: «Ну що, вдало приземлився?» А Мишко чомусь уважно подивився і пішов геть.

- Як треба було вчинити Сергійкові?

-Чи це друзі?

9.Гра Так чи ні». Правила дружби

- Для того, аби з кимось дружити, мати справжнього друга, зберегти дружбу назавжди, треба знати правила дружби. От ми зараз їх і виведемо. Учні беруть по черзі речення і читають, якщо «так», то чіпляють на дошку під напис «Правила дружби»:

*Довіряти другу таємниці

*Ображати друга

*Допомагати товаришеві

*Ділитися з другом

*Зупинити друга, якщо він робить щось погане

*Не допомагати і не ділитися з другом

*Не сваритися з другом

*Придумати йому прізвисько

*Не зазнаватися, якщо у тебе щось краще виходить

*Поважати і підтримувати друга

*Сміятися, якщо у нього щось не отримується.

- Ви зрозуміли правила дружби?

- А чи будете їх виконувати?

- Давайте ще раз прочитаємо їх і запамятаємо.

- А щоб ви їх ніколи не забували, я дарую їх вам напамять. (Вчитель дарує кожному пам'яткиз правилами дружби)

- Якщо ви будете дотримуватись всіх цих правил дружби, то у вас будуть справжні друзі, з якими вам буде цікаво прводити час, і буде хотітись їм робити приємне, радувати, щось дарувати, всім ділитись.
 10 учень. Що зробити, щоб удвічі  торт здавався вам смачнішим?  Що зробити, щоб удвічі  кожний день для вас побільшав?  Щоб і радості, і щастя  вам було - аж ніде діти?  Тут - ніякою секрету!  Треба з другом все ділити!

ІІІ ПІДСУМКОВА ЧАСТИНА 1. Гра «Ромашка»

- Ми з вами вже багато сказали про дружбу та про друзів, а зараз пограємо в Гру «Ромашка». На кожній пелюстці цієї квітки ви напишите головну якість людини, якщо вона хоче мати друга.

2.Гра «Мікрофон»

- Що таке дружба?

- Дружбу треба берегти?

- Наш клас дружний?

- Чи потрібно друга спеціально шукати?

3.Склади пазли (робота в парах) Учням роздаються малюнки з м/ф «Кіт Леопольд з правилами дружби, їм потрібно їх правильно скласти і прочитати утворене правило.

4.Підсумок

-Отже, який висновок можна зробити? Дружба, дружба над усе,

Дружба радість нам несе.

Дружба всім нам дорога,

Дружба жити помага.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1.Журнали «Розкажіть онуку» № 15-16, № 19-20 2006 р.

2.Журнал «Початкове навчання» №4 2011р.

3.Години спілкування 2клас

4.Газети «Долоньки»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Цей захід допоможе сформувати в дітей поняття «дружба», «друг», ознайомить з правилами дружби, розкриє значення дружби в житті людини; виховуватиме доброзичливе ставлення один до одного.
  • Додано
    25.02.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    2 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    3751
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    PS105292
  • Вподобань
    0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
290 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №PS105292
За публікацію цієї методичної розробки Гаврилова Оксана Михайлівна отримав(ла) свідоцтво №PS105292
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти