+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Виховна година

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Привітненський НВК

проведена в 4 класі

Класовод:Передерій В.М.

2017 р.

Мета:

  • учити дітей сприймати життєві ситуації, аналізувати і

знаходити шляхи виходу з них;

  • розвивати загальнолюдські чесноти;

  • виховувати доброту, повагу до людей старшого покоління, уміння

шанувати близьких людей (матір, батька, бабусю, дідуся);

  • виховувати морально-етичні норми життя.

Очікувані результати

Після цієї виховної години учні можуть:

  • аналізувати життєві ситуації та робити із них висновки;

  • розв’язувати ситуативні завдання;

  • характеризувати свою поведінку в сімї та з людьми похилого віку.

Обладнання.

Оповідання В. Сухомлинського «Підлога буде чиста…А душа?», портрет В.Сухомлинського,музичний запис, ребус,

Хід заняття

І. Оргмомент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Створення психологічного настрою.( фон – мелодія)

- Доторкніться один до одного долоньками та подаруйте почуття радості, задоволення від спілкування один з одним.

2. Ребус

Дорогі, діти, хто зможе прочитати чарівне слово?

( сімя )

3. Проблемне питання

- Що для вас є ваша сімя ?

4. Скласти асоціативний кущ « Сімя »

- Які асоціації виникли у вас з цим словом ?

матуся, тато

бабуся, дідусь

діти

Сімя

любов

турбота

повага

Згадайте урок де ми з вами складали родовідне дерево своєї сім’ї і хто був головою родини.

Є багато родинних свят, але ще є свята міжнародні, державні, народні.

Кожного року першого жовтня ми відзначаємо Міжнародний день людей похилого віку. Люди старшого покоління – досвідчені, мудрі, добрі. Сьогодні вони для вас, просто дідусі й бабусі. Але сядьте біля них, поговоріть з ними, і вам відкриються сторінки їхнього життя. А це – історія кожної сім’ї, історія нашого народу.

- Так хто ж такі люди похилого віку?

(Люди старшого покоління – досвідчені, мудрі, добрі.)

Ми з великим теплом згадуємо завжди про бабусь та дідусів. Можливо ви знаєте вірші про родину, сімю.

ДО БАБУСІ

Працьовита та весела,

Завжди гарний настрій має,

І її порада мудра

Нам усім допомагає.

Це бабусечка моя,

Привітаю її я:

Побажаю щастя й долі,

Щоб всього було доволі,

Щоб життю вона раділа

І ніколи не хворіла!

МОЇЙ БАБУСІ
Бабуся сива, мов квітуча вишня,
Моя бабуся — вишенька в саду.
Мене ти знову зустрічати вийшла
І по стежині я до тебе йду.

Іду, щоб прихилитися всім серцем
До рук твоїх — ласкавих і м'яких,
Поглянути у очі — два озерця,
І прочитати радість щиру в них.

Пробач, що я буваю неслухняна —
Трапляється всіляке у житті.
Я знаю, що, бабусенько кохана,
У тебе серце й руки золоті!
Л. Цілик

ВСТАЛА РАНЕНЬКО БАБУСЯ МОЯ
Встала раненько бабуся моя.
Солодко спить ще велика сім'я.
Хутко смачненьких млинців напекла,
Теплого всім молочка принесла.

«Любі малята, швиденько вставайте,
Личко умийте і снідать сідайте».
Біля бабусі я сяду близенько:
«Дякую, бабцю моя солоденька!»

Завжди працює бабуся моя,
Любить бабусю вся наша сім'я.
О. Роговенко

НАЙКРАЩІЙ ДІДУСЬ

У мене найкращій дід –

Він очолює весь рід!

Ми йому бажаєм жити

Серед рідних не тужити!

Щоб збулось усе, як треба –

Ти рости, дідусь, до неба!

С. Гордієнко

ІІІ. Основна частина

Недавно їдучи в нашому автобусі ,я спостерігала за такою ситуацією. На зупинці заходять до автобусу бабуся та онук. Хлопчина побачив вільне місце. Він швиденько сів , а бабуся стала поряд. І так вони їхали.

  • Чи зрозуміла вам ситуація про яку я розповіла?

  • Як ви оцінюєте дії хлопчини?

  • Як би ви вчинили?

Чи спостерігали ви подібні ситуації ?

  1. Розбір ситуацій

Ситуація 1

Софійка прийшла із школи. Пообідала. Перевдягнулась. Пригадала, що бабуся просила вимити підлогу . Часу було ще достатньо, щоб виконати роботу . Саме в цей момент прийшла подруга Катруся. Пішли погратись. І… загрались. Софійка повернулась смерком, коли бабуся вимила підлогу сама.

  • Чи буде у бабусі довіра до онуки?

  • Як би ти вчинив?

Рольова гра

Ситуація 2

У дідуся нежить. Він ліг відпочити. А в цей час до Ігоря додому прийшов товариш Миколка.

Миколка. Вмикай телевізор, наші грають!

Ігор. Не можу дідусь відпочиває.

Миколка. Облиш , дідусь твій спить, а ми пропустимо ж перший період!

Ігор. Вибач, Миколко, але не можу. Вибач!

Миколка. Бач, який ти, а ще другом називаєшся.

Ігор. Давай краще помалюємо, а дідусь в цей час відпочине

Учитель. Чи правильно вчинив Ігор?

А що б ви зробили на його місці? (Роздуми учнів)

Ситуація 3

Виходячи з під’їзду дівчинка зустріла стареньку сусідку. Бабця не діждавшись привітання від дівчинки привіталася перша.

  • Хто вітається першим, якщо зустрілися молодий і старий?

  • Як би ви вчинили?

Ситуація 4

Уявіть ситуацію. Бабуся прийшла в гості до онуки. Принесла їй апельсин. Дівчинка розцілувала бабусю за гостинець. Сіла і з’їла апельсин сама. Після цього вона ще раз подякувала бабусі за смачний апельсин. І пішла гратися іграшками.

  • Чи правильно вчинила дівчинка на вашу думку?

  • Чи можна назвати дівчинку вихованою?

  • Хто вчинив інакше?

Фізкультхвилинка ( релаксація) звучить спокійна мелодія

2. б) Гра "Як би я вчинив ..."

Умова гри . Якщо хтось з вас вчинить те, що я називаю, то він плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робитиме.

  1. Якщо стоїть брудний посуд вдома , я допоможу його помити.

  2. Якщо вдома коли хтось буде відпочиває, я буду галасувати.

  3. Якщо мені дідусь запропонує посадити деревце, я з великим задоволенням йому допоможу.

  4. Якщо в транспорті я побачу стареньку людину, я обов’язково поступлюся місцем.

  5. Якщо мене попрохають про допомогу, я відмовлюсь, тому що в мене багато особистих справ.

  6. Я завжди буду любити своїх батьків та рідних.

Бачу, що ви готові робити добрі вчинки.

3. Читання та обговорення оповідання В.Сухомлинського «Підлога буде чиста…А душа?»

Першокласниця Марійка, прийшовши додому, побачила: підлога в кімнатах чиста, аж блищить.

Як у нашому класі після уроків, – сказала мамі Марійка.

Як це – після уроків? – здивувалась мати. – А під час уроків?

Ми витираємо підлогу після уроків. Бо приходить комісія й ставить оцінку за чистоту. Навіщо ж витирати підлогу до уроків?

Мудрі у вас порядки, – усміхнулась мати.

Тільки вони закінчили розмову, як хтось постукав.

Мама відчинила двері.

До хати ввійшла сусідка – стара-престара бабуся Христина.

Бабусі вісімдесят дев’ять років. У неї сім синів, три дочки, багато внуків і правнуків.

Мама низько вклонилась бабусі Христині, взяла її під руку й повела до вітальні.

Жахнулась Марійка: надворі дощ, взуття у бабусі брудне, – там, де пройшла бабуся, розпливлись калюжі.

Довго сиділа біля столу бабуся Христина. Мама частувала її чаєм.

Коли бабуся пішла додому, Марійка сказала:

А ми б до класу з такими брудними черевиками не впустили… Підлога ж мусить бути чиста…

Підлога буде чиста, доню… А душа? – тихо сказала мама.

Розвязок ситуацій за групами.

- Бачити, як багато гарних справ ви можете зробити іншим людям. І гарно стає на душі від таких дій .

ІІІ. Підсумок

Підведемо підсумок нашої зустрічі.

  • По відношенню до людей похилого віку якими ми повинні бути?

( Шанобливими, стриманими, чуйними, спостережливими, ввічливими, турботливими, відповідальними, людяними, ніжними і т.ін. )

Ми з вами прийшли до висновку , що необхідно виховувати доброту, повагу до людей старшого покоління, уміти шанувати близьких людей (матір, батька, бабусю, дідуся).

Я вірю і сподіваюсь, що ви залишите своє гарне імя на землі в своїх добрих справах .

Опис документу:
Виховна година в ході якої за допомогою різних методів ,діти вчаться сприймати,аналізувати і знаходити вихід з різних життєвих ситуацій.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись