Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Виготовлення листівки у техніці витинанки.
Виготовлення сніжинок
Мета:
закріплювати вміння працювати з папером;
удосконалювати навички конструювання;
розвивати уяву, охайність, самостійність;
виховувати інтерес до зимових розваг, а також працьовитість, взаємодопомогу
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності до уроку
2. Привітання.
3. Упорядкування робочих місць.
II. Новий матеріал
1.Оголошення теми та мети уроку.
— Яка пора року настала?
— Які ознаки зими ви знаєте? (Сніг, мороз, холоди, ялинка, Новий рік, Різдво)
— Коли ми кажемо зима, то обов’язково думаємо, що це сніг та мороз?
— Сьогодні на уроці ми будемо вирізати сніжинки у техніці «витинанки».
2.Вступна бесіда.
— Чи доводилося вам розглядати сніжинки?
— На що вони схожі?
— Скільки кутів має сніжинка?
— Чому сніжинки на долонях швидко тануть?
— Розгляньте зразки сніжинок (на дошці висять різноманітні сніжинки).
III. Демонстрація та аналіз зразка
Інструктаж учителя.
— Прикрашання до Нового року ялинки або зали не обходиться без вирізування сніжинок. Вони мають визначену форму — шість ліній, на яких розташований візерунок. Є декілька варіантів виготовлення сніжинок.
1. Квадратний аркуш тонкого білого паперу складіть по діагоналі. Правий гострий кут зігніть на лівий бік зі зміщенням угору. Аналогічно зігніть лівий кут у протилежний бік так, щоб лінії згину збіглися. Потім складіть усю заготовку навпіл. Зробіть вирізи на верхній частині з одного боку більше, ніж з іншого.
2. Витинанки.
Для витинанок використайте тонкий папір. Найпростіші витинанки отримують із прямокутника, складеного навпіл удвічі. Візерунок може складатися з геометричних довільних форм. Витинанки у квадраті мають складніший візерунок, хоча техніка витинання є аналогічною. Спочатку підготуйте квадрат та складіть його по діагоналі. Потім подвійний трикутник складіть із кутів удвічі. Ви отримаєте новий квадрат. Після цього зігніть його. На отриману заготовку нанесіть малюнок і почніть витинати.
IV. Фізкультхвилинка
V. Практична робота учнів
1. Інструктаж із техніки безпеки.
2. Вирізування сніжинок.
Учитель надає індивідуальну допомогу окремим учням. Можна запропонувати роботу у парах для того, щоб спостерігати, як працюють діти разом.
VI. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
— Яка робота сподобалася найбільше? Чому?
— У кого з вас сніжинка вийшла найскладнішою?
2. Оцінювання робіт.
VII. Підсумок уроку
— Чого навчилися сьогодні на уроці?
— Спробуйте вдома намалювати чарівні візерунки, а потім вирізати сніжинки.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»