і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

«Відродження національної свідомості та духовності, їхня роль у морально-етичному вихованні учнівської молоді»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Новожеланівська спеціальна загальноосвітня школа інтернат №39

Донецької обласної ради

«Відродження національної свідомості та духовності, їхня роль у морально-етичному вихованні учнівської молоді»

Підготувала: Вихователь Новожеланівської СЗШІ №39 К.В. Джебженяк

Тема: Відродження національної свідомості та духовності, їхня роль у морально-етичному вихованні учнівської молоді

Для картини необхідне полотно, для будинку – міцний фундамент, для виховання громадянина необхідно почуття патріотизму. Саме виховання національно-патріотичної свідомості та духовності і є ядром, без якого неможливо говорити ні про які інші напрямки виховної роботи у школі.

Виховна робота у 7 групі проводиться згідно з положенням Національної доктрини освіти України в ХХІ столітті, Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в Україні, відповідно до закону України «Про виховання дітей та молоді», Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Донецькій області 2016-2020 рр., Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді 2016-2020 рр., Перспективного плану заходів школи-інтернату з національно-патріотичного виховання дітей та молоді та календарним планом 7 групи.

Відповідно Закону України «Про загальну середню освіту» виховання громадянина має бути спрямованим передусім на розвиток патріотизму, любові до свого народу, до України.

Ми виховуємо у майбутніх громадян України почуття обов’язку, поняття честі, уміння знаходити спільну мову з товаришами, бути ввічливими чи суворими, добрими чи стійкими – залежно від життєвих умов .

Патріотизм – це і є поважливе ставлення до історії своєї країни, свого народу, його традицій, і продукт історичного розвитку, життєдіяльності багатьох поколінь нашого народу. Патріотизм – це не просто повага до Батьківщини і обов'язок перед нею. Патріотизм – це велика любов до землі, по якій ходять наші діти. І саме ми маємо довести їм, що нашу країну є за що любити.

Не можна виховувати справжнього громадянина без виховання любові до рідної Батьківщини. З цією метою у 7 групі проводились виховні години такі як: «Україна – це Я», «Україна в вишиванці – держава європейська», «Подорож Україною», «Україна вишивана».

Останні події в Україні диктують нові вимоги щодо навчання та виховання дітей. Для надання виховній роботі емоційного характеру ми збираємо інформацію та організовуємо зустрічі з ветеранами нашого села та військовослужбовцями. Зустрічі з цими героями мають ще більший вплив на патріотичні почуття учнів. У ході зустрічей відбувається оцінювання історичних явищ на основі принципів історичної достовірності, науковості, гуманізму, доброчинності, а також з позицій забезпечення взаємозв’язку між поколіннями.

Протягом навчального року до нашої школи приїздять військовослужбовці-волонтери, які надають нашим дітям необхідну допомогу – це іграшки, одяг, взуття, продукти харчування. Ми зі свого боку також не залишаємось байдужими до своїх захисників. Не забуваємо вітати їх з професійними святами: Днем Захисника Вітчизни, Днем Збройних Сил України.

Збагачення учнів патріотичними почуттями здійснюється під час засвоєння ними історичного матеріалу про героїчне минуле нашого народу, його прагнення до зміцнення могутності рідної країни, про його мужність у боротьбі з іноземними загарбниками. Тому тематика виховних заходів в нашій групі дуже різноманітна. Серед них такі заходи, як «Славетні гетьмани Запорізької Січі», «Покрова – оберіг українського козацтва» та інші.

Також нами було проведено відкритий захід - літературно-музичну композицію «У граніті, у бронзі у серцях…», на якій було висвітлено події II Світової війни.

До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. було проведено урок - пам’яті: «Запаліть скорботну свічку»

У грудні цього року була проведена відкрита інтегрована пізнавально – досліднецька година «Славетні українці на грошах». Метою якої було дослідити зображення на українських гривнях, розширити знання учнів щодо славетних українців, їх вклад у розбудову України.

Важливе місце у патріотичному вихованні займає участь учнів у масових заходах патриотичного змісту. Тому кожного року 9 травня, в День пам'яті та примирення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, учні 7 групи долучаються до святкового мітингу, що відбувається в селі Калинове біля братської могили воїнам 346 стрілкової Дебальцівської Краснознаменної дивізії.

З великою зацікавленістю учні нашої групи брали участь у підготовці до «Шевченківських днів», приймали участь у конкурсі-виставці на кращий малюнок та читання віршів про Т.Г. Шевченка.

В минулому навчальному році учні нашої групи також прийняли участь у Всеукраїнській акції «Ланцюг єдності», присвячений Дню Соборності України 22 січня.

Також учні 7 групи у жовтні цього року долучилися до святкового відкриття меморіальної дошки генерал-майору, члену Гельсінської групи - , який працював у стінах нашої школи, у колишньому дитячому містечку для неповнолітніх правопорушників у 1926-1927 рр. Така участь дітей дає змогу збагатитися їм духовно, підвищити особистий культурний рівень

Наша група має назву «Батьківщина». Кожного понеділка на загальношкільній лінійці ми говоримо наш девіз, в якому висловлюється любов до своєї країни.

Всі батьки хочуть бачити своїх дітей здоровими, сильними, загартованими морально та фізично. Здорова молодь – здорова нація – здорова держава. Тому Велика увага у нашій групі приділяється пропаганді здорового способу життя. Кожного року учні 7 групи приймають активну участь у загально шкільній спартакіаді «Олімпійські ігри»

З метою попередження табакокуріння в минулому навчальному році ми провели відкритий захід - круглий стіл «Шкідливий вплив тютюну на організм людини» за участю шкільного психолога Дульської Л.В, та медичної сестри Джебженяк О.Я.

Після трагічних випадків серед підлітків, які користувалися соціальними мережами, та були учасниками групи «Синій кіт» нами була проведена просвітницька робота: тренінг за участю психолога «Безпечний Інтернет та соціальні мережі». Після проведених заходів діти самостійно складали пам’ятку «Правила користування соціальними мережами».

У лютому минулого року була проведена виховна година зі статевого виховання «Коли дівчинка стає дорослішою» за участю медичної сестри Терещенко І.О.

У вересні цього року відбулася зустріч с психологом Покровського наркологічного диспансеру Яворською В.В., де вона провела лекцію з демонстрацією слайдів «Шкідливі наслідки вживання алкоголю та тютюну підлітками»

Протягом кожного навчального року перед канікулами проводяться тижні безпеки життєдіяльності учнів, організовуються бесіди – диспути, на яких учні також складають пам’ятки: «Сам удома», «Поведінка на дорозі», «Небезпечні пустощі» тощо.

Виховання освіченої, гармонійно розвиненої та національно свідомої людини неможливе без вивчення фольклору, нац.. символіки, мистецтва, родинно-побутової культури. Тому для поліпшення національно-патріотичного і морально-естетичного виховання дітей ми залучаємо їх до позашкільної роботи, а саме до найулюбленішого виду народного мистецтва в Україні – вишивці. Основну увагу приділяю дітям групи ризику, яким я намагаюсь прищеплювати любов до традицій рідного краю.

У вихованні патріотизму в учнів немає нічого складного і недосяжного. Трішечки творчості і фантазії, часу і наполегливості – і діти поступово почнуть розуміти, що живуть у найкращій у світі державі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
З досвіду роботи вихователя 7 групи Новожеланівської спеціальної загальноосвітньої СЗШІ №39 Донецької обласної ради Джебженяк К.В. Виступ на педнараді з теми: «Відродження національної свідомості та духовності, їхня роль у морально-етичному вихованні учнівської молоді»
 • Додано
  07.12.2018
 • Розділ
  Виховна робота
 • Клас
  7 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  169
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  OX349822
 • Вподобань
  0
Курс:«Google-сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 години
700 грн
390 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти