Відродження культурної та духовної спадщини українського народу засобами декоративно-ужиткового мистецтва

Опис документу:
В даній статті описується досвід роботи по відродженню культурної та духовної спадщини українського народу засобами декоративно-ужиткового мистецтва в Охтирському міському центрі позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Відродження культурної та духовної спадщини українського народу засобами декоративно-ужиткового мистецтва

Організація роботи з проблеми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді педагогічним коллективом закладу розглядається як цілеспрямований процесс організації і стимулювання активно-творчої діяльності підлітків, оволодіння ними знаннями про культурно-історичний досвід українського народу, формування в них ціннісного ставлення до українського народу, його духовних надбань у процесі навчально-виховної та пізнавально-творчої діяльності в гуртках декоративно-ужиткового мистецтва.

Декоративно-прикладне мистецтво - предметно-духовний світ людини, включає в себе численні види художньої діяльності. Одні види - кераміка, плетіння, вишивка мають давню історію, інші - молоді: мереживо, гобелен, вироби з бісеру, витинанки з паперу. З’являються нові техніки зображення та декорування.

В гуртках напряму декоративно-ужиткового мистецтва Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді керівники формують у дітей розуміння того, що народне декоративне мистецтво - це багатий, справедливий гармонійний світ.

Керівники гурткової роботи — творчі, натхненні митці, позитивні, доброзичливі люди. Педагоги створюють умови для розвитку творчої особистості, формування художнього смаку, прилучення дітей до народних традицій і культури. Праця педагогів напряму спрямована на формування пізнавальної діяльності, розвиток художніх здібностей школярів, пробудження креативності.

У діяльності закладу використовуються інноваційні психолого-педагогічні технології, що забезпечують створення умов для виховання підростаючого покоління; вивчення, збереження та популяризації українських народних традицій декоративно-ужиткового мистецтва; розвитку творчих здібностей дітей та учнівської молоді, виховання національно свідомої особистості.

Для розв’язання зазначеного завдання педагоги закладу тісно співпрацюють із загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами адання методичних рекомендацій щодо участі в конкурсах, проведення відкритих уроків, занять, семінарів, майстер-класів, екскурсій, виховних, масових заходів, ігрових програм); бібліотеками (виставки, майстерласи, родинні заходів, зустрічі з народними умільцями); міським краєзнавчим музеєм (виставки, екскурсії), районним Будинком культури, міським Центром дозвілля та культури «Кнєжа», Гетьманським Національним природним парком (пізнавально-розвивальні, виховні заходи, майстер-класи, участь у освітньо-соціальному проекті спільно з Гетьманським Національним природним парком «Батарейка заводу, природі свободу»), міським центром соціальної реабілітації для дітей-інвалідів (майстерласи, проект «Поділись теплом і знаннями»), Сумським територіальним відділенням МАН України адання консультаційної та практичної допомоги науковим гурткам історичного та етнологічного профілю).

Традиційно стало проведення майстер-класів:

для шкіл міста “Бісерні прикраси” , “Магія оберега”, “Дизайнерська ялинка”, “Лялька-травниця”, “Ліплення виробів з глини” , “Земля – планета комах”, “Виготовлення синички”;

для дошкільних навчальних закладів “Виготовлення журавлика”, “Виготовлення синички”, “Виготовлення ляльки-оберега”, “Виготовлення кишика з конваліями”, “Лялька-мотанка” , “Виготовлення квітки-підставки під пасхальне яйце”, “Весняні діаманти” , “Виговлення глечика”, “Виготовлення оберега” ;

для жителів міста під час святкування Дня сімї , Міжнародного Дня захисту дітей;

творчих майстерень: “Осіння палітра” , “Падав сніг на поріг” , “Осінні фантазії” , “Зимова казка в оселі”, “Виготовлення листівок”, “ Раздвяна світлиця” , “Збережемо первоцвіти” та “А я писаночку розмалюю” , “Тисяча і одна ідея”, “Виготовлення квітів з паперу” , “Я вінок український плету” , “Прикраси для оселі на новорічні свята” та “Виготовлення новорічних прикрас” .

В гуртках напряму систематично проводяться персональні виставки робіт вихованців.

З метою пошуку нових форм роботи з обдарованою молоддю, набуття нових знань, створення умов для розвитку творчих здібностей кращі вихованці напряму щорічно здобувають додаткову освіту, навчаючись в обласних школах народних ремесел, флористики та фітодизайну.

Вихованці напряму є постійними учасниками та переможцями міських конкурсів ( “Людина і ліс”, “Прикраси для ялинки”, “Юні художники”, “Моє рідне місто”, “Подорожуємо із Живчиком”, “Моя вишиванка”), обласних ( “Український сувенір”, “Зелена планета”, “Я люблю свій рідний край”, “Природа України очима дітей”, “Правдивий світ птахів”, “Чарівні барви Сумщини”, “Веселка творчості”, “Перлини нашої душі”, “Юні художники Сумщини”, “Намисто Слобожанщини”, “Перлини Сумщини”, “Космічні фантазії”, “Здорове життя – успіх буття”, “Моя країна – Україна”, “Знай і люби свій край”, “Кожна дитина має право на родину”), Всеукраїнських ( “Український сувенір”, “Україна очима дітей”, “Краса та розум України”, благодійний аукціон до Великодня в рамках програми “Здорові діти у щасливій родині”, “Країна юних майстрів” та ін..

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інноваційна методика творчо-пізнавальної діяльності особистості: «Rory’s Story Cubes» »
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн