Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Лісівський навчально-виховний комплекс
«загальноосвітній навчальний заклад І – ІІІ ступенів –
дошкільний навчальний заклад »
Олександрівської районної ради Кіровоградської області
Віднімання виду 45–20. Розв’язування задач.
Творча робота над задачею
Методична розробка уроку
з математики у 1 класі
вчителя початкових класів
Лісівського НВК
Арути Валентини Миколаївни
Віднімання виду 45–20. Розв’язування задач.
Творча робота над задачею
Мета: ознайомити із загальним випадком віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати творчу уяву, логічне мислення; виховувати любов до математики.
Обладнання: малюнок корабля, «карта», малюнки пірата, папуги, мавпи, слоненята, картки для самостійної роботи, картки для усних обчислень,
геометричний матеріал.
Хід уроку
І Організація учнів до уроку
ІІ Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми вирушимо з вами у подорож математичним океаном на білосніжному лайнері. Ось перед нами карта нашої подорожі. Мета подорожі – досягнути порту Перемоги. На вас чекає багато випробу-вань. Вашими справжніми друзями мають стати уважність, кмітливість, швидкість мислення, вибір точних і правильних дій, винахідливість, витримка і взаємодопомога.
ІІІ Актуалізація опорних знань учнів
Але щоб відправитися у подорож нам потрібно придбати квитки.
Усні обчислення
⃰ (квитки із виразами для кожної дитини)
31+20 100 – 20 51– 1 85 + 10 36 + 1 45 – 1
8 + 10 50 + 50 80 + 5 70 + 3 46 + 30 27 + 60
⃰ назвати сусідів чисел:
10 90 25 50 37 51 99
IV Робота над новим матеріалом
Пояснення нового матеріалу
Ми з вами відправились у подорож і наближаємося до мису Обчислюваль-ного, але пришвартуватися зможемо лише тоді, коли пояснимо віднімання ось такого приклада: 48 – 30.
У від’ємнику відсутні одиниці, треба відняти лише десятки. 40 мінус 30 буде 10. 10 плюс 8 – вісімнадцять. Отже, 48 – 30 = 18
Поясніть, розв’язання приклада 45 – 20 ( с. 124, впр. 1)
Первинне закріплення
Ось ми і на Обчислювальному мисі. Нас зустрічає заплакане Слоненят-ко, воно ніяк не може розв’язати приклади, які ми сьогодні вчимося розв’язу-вати. Нам потрібно йому допомогти.
(виконується завдання на с.124,впр.2 – перші 2 стовпчики прикладів біля дошки з коментуванням, наступні – самостійно)
Фізкультхвилинка
А ось невгамовна Мавпочка запрошує вас на веселу зарядку.
Під музику «Чунга-Чанга» діти виконують вправи.
Порівняння виразів
Але наші друзі Слоненятко і Мавпочка без перевірки ваших знань не відпустять із мису. Ваше завдання: не обчислюючи виразів, порівняйте їх.
□+6 < 9 +6 □ + 8 < 6 + 8
12 – 4 < 12 – □ 17 – 10 > 17 –□
9 + 3 > 9 + □ 11 – 3 = 3 + □
(учні самостійно виконують завдання, а потім у парах перевіряють правильність розв’язання )
V Розвиток математичних знань
Наступний острів Задачний.
Розв’язування задач (диференційовано)
Задача 3 (середній рівень)
Задача 4 (достатній рівень)
Задача 5 (високий рівень)
Фізкультхвилинка
Творча робота (завдання 6)
Поки ми розв’язували задачі, на наш лайнер пробралися Пірати і хочуть захопити наш лайнер і не дати нам можливості дібратися порту Перемоги. Але у них є умова, якщо ми зможемо скласти і розв’язати задачу, то вони нас відпустять.
Робота з геометричним матеріалом
Ми залишаємо острів Задачний і тримаємо курс на бухту Геометричну.
Уважно розгляньте і скажіть скільки трикутників «заховалося» у бухті Геометричній.
VI Підсумок уроку.
Отже, ми на фінішній прямій. Наближаємося, кидаємо швартові у вигляді прикладів. Чим швидше їх розв’яжемо, тим швидше зійдемо на берег.
47 – 30 51 – 20 99 – 70 21 – 10 68 –40
Ось ми і дібралися порту Перемоги.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»