Віднімання виду 40-8.Вправи і задачі на закріплення прийому віднімання і додавання.

Опис документу:
Ознайомити учнів з прийомами обчислень для випадків віднімання виду 40-8.Ознайомлення з традиціями св яткування свята Св. Миколая.Святий Миколай передав нам карту подорожі, яка є у кожного з вас на парті, для підказки. І кожен з вас пройде цим шляхом, який ви самі будете вказувати під час знаходження листів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ТЕМА. ВІДНІМАННЯ ВИДУ 40-8.

Вправи і задачі на закріплення прийому додавання і віднімання

Мета:

  • ознайомити учнів з прийомами обчислень для випадків віднімання виду 40 - 8;

  • удосконалювати обчислювальні навички;

  • формувати вміння творчо працювати над задачею; - розвивати пізнавальний інтерес та увагу;

  • уміння робити висновки засновані на виконаних діях;

  • виховувати почуття, відповідальності.

Обладнання:

Карта подорожі, модель числа 40, мультимедійний проектор, телеграма, листи, олівець, ноутбук, чобіток для листів та д/з від Св. Миколая

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Наш урок математичний

І цікавий і незвичний.

Гостей сьогодні в нас багато

Прийшли до нас, немов на свято.

Тож сідаємо скоріше

І працюєм веселіше.

Вирушаємо у путь

Нас цікаві завдання ждуть.

  • Давайте усміхнемось один одному і почнемо працювати, бо ви у класі всі розумні, старанні і мабуть дуже допитливі.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

  • Дітки, якого свята ви чекаєте найбільше? Яке наближається свято? Його ще називають святом подарунків і здійснення бажань….

(Відповіді дітей)

-Справді, це свято Миколая. Його святкують 19 грудня, а ніч з18 на 19 грудня дітки отримують подарунки.

-Увага! Свято під загрозою. Листоноші Св. Миколая надіслали нам телеграму.

2. Карта подорожі до маєтку Св. Миколая.

Святий Миколай передав нам карту подорожі, яка є у кожного з вас на парті, для підказки. І кожен з вас пройде цим шляхом, який ви самі будете вказувати під час знаходження листів.

Отож вирушаємо!

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Робота в зошиті(записуй число, класна робота).

2. Каліграфічна хвилинка «Вправні рученята»

- Яке сьогодні число? –(28)

- До яких чисел ми відносимо число 28? (двоцифрових)

- Скільки в ньому десятків? (2)

- Скільки одиниць? (8)

- А яке ще двоцифрове число можна утворити з даних чисел? (82).

Напишіть каліграфічно рядочок чисел 28, 82 почергово.

(зразок на дошці. Звертаю увагу на каліграфію і осанку під час письма).

3. Математичний диктант (з самоперевіркою)

Зверніть увагу, на нашій карті під ялинкою Лісовичок заховав загублений лист. Він його віддасть, якщо ми виконаємо це завдання. Він хоче перевірити чи вмієте ви уважно слухати і записувати числа?

  • Запишіть число, яке стоїть перед числом 40 (39).

  • Запишіть число, що йде за числом 45 (46)

  • Запишіть число в якому шість десятків і чотири одиниці? (64)

  • Запишіть найменше одноцифрове число. (1)

  • Запишіть число, яке складається з п’яти десятків і чотирьох одиниць. (54).

  • Запишіть сусідів числа 40. (39 і 41).

(Обмінюються зошитами і перевіряють один одного)

Молодці дітки! Ви отримали від Лісовика перший загублений лист.

(поставити лист у чобіток).

4. Усний рахунок «Поспішай, не помились»

Яка ваша найулюбленіша гра взимку? (Сніжки)

  • Зла Фея закидала нашого листа сніжками і давайте разом пограємо в сніжки, незвичайні, а математичні.

Молодці! Ви швидко справилися із завдань і отримали ще один загублений лист. (поставити листа в чобіток)

  • Своїми правильними відповідями і швидким обчисленням ви розчарували Злу Фею і перетворили на Добру. Вона нам буде допомагати вивчати нову тему, щоб подолати подальші перешкоди у подорожі.

ІV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

(на дошці записані 2 вирази)

7+15=

40-8=

обчисліть їх.

Що трапилось?

Чому ви не обчислили вираз?

Яка виникла проблема?

Отже на сьогоднішньому уроці ми повинні ознайомитися з прийомами обчислень для випадків віднімання виду 40 -8, а ви мені в цьому будете допомагати.

Це дуже легко і просто. Але спочатку давайте змоделюємо дане число.

V.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

(Модель числа на дошці)

  • 1.Давайте порахуймо одиничками перший стовпчик (1,2,3,…10)

  • Десять одиничок - це скільки? (один десяток)

  • 2. Давайте порахуємо десятками (10,20,30,…100)

  • Які це числа? (круглі)

  • А чому круглі? (закінчуються на 0)

  • А зараз будемо віднімати число 8.

VІ. ФІЗХВИЛИНКА (ВІДЕО «ПАДАЄ СНІЖОК»

VІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  1. Робота з підручником ст.58-59.

Завдання 320 колективно і біля дошки (учні пояснюють як обчислити вирази).

  1. Хвилинки-цікавинки (відео «Легенда про Св. Миколая» -Комар Ірина).

  • А наша подорож продовжується, але нас не пускає пройти далі - Кіт Воркіт, він бажає почути цікавинки про Св. Миколая.

  1. Обчислення за допомогою лінійки

  • Покажіть на лінійці перший десяток сантиметрів.

  • Другий, третій.(за допомогою шкали лінійки знайдіть різницю чисел 10 і 3; 20 і4;

  1. Офтальмологічна пауза

  2. Робота над задачею

Як нам говорили Кіт Воркіт дуже боїться розумних та уважних дітей. Тому завдання приготував важке… Виконавши

його ви отримаєте останній загублений лист. (розв’яжи задачу)

Ой які ви кмітливі! Ви швидко виконали завдання і зібрали всі загублені листи, які можемо вручити листоношам.

VІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

А тепер погляньте на нашу карту подорожі і і проведіть стежину до маєтку Св. Миколая, пригадавши наш шлях та оцінивши свою роботу на уроці:

  • Ви працювали недостатньо старанно – руки вгору;

  • Ви працювали добре – руки до плечей;

  • Ви працювали чудово – аплодуйте!

Скоро до кожної хатини і до кожної дитини завітає Св. Миколай з подарунками. Тож давайте всі разом звернемося до нього!

ХІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

В нагороду за вашу допомогу помічники Святого Миколая передали Вам домашнє завдання.

Дякую щиро за роботу, сподіваюсь ви отримаєте бажані подаруки у казкову ніч від Св.Миколая.

6

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Креативний менеджмент в умовах змін (на прикладі управління закладами позашкільної освіти)»
Просіна Ольга Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.