Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Віднімання натуральних чисел.

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №DY952768
За публікацію цієї методичної розробки Солтис Ольга Кононівна отримав(ла) свідоцтво №DY952768
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Віднімання натуральних чисел. Розвязування вправ. Самостійна робота.

Урок математики в 5 класі.

Підготувала вчитель

Москалівської

ЗОШ І-ІІ ступенів

Солтис Ольга

Кононівна

Тема: Розвязування вправ з теми: “ Віднімання натуральних чисел”. Самостійна робота.

Мета уроку: вдосконалювати вміння учнів розв’язувати вправи на віднімання натуральних чисел; розвивати увагу, кмітливість, творчість та інтелектуальні здібності учнів в умовах колективної та самостійної роботи; розвивати логічне мислення; виховати наполегливість, самостійність.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань і вмінь.

Обладнання: Комп’ютер, презентація, кросворд, мікрофон.

Цілі уроку: Учні повинні знати:

  • правила додавання натуральних чисел;

  • правила віднімання натуральних чисел;

  • що таке розряд числа;

  • як відняти багатоцифрові числа з різною кількістю розрядів..

Учні повинні вміти:

  • розв’язувати вправи на додавання і віднімання натуральних чисел;

  • знати основні теоретичні питання теми;

  • розв’язувати рівняння і задачі.

План уроку:

  1. Фронтальне опитування (Метод мікрофон)

  2. Усне розв’язування вправ (робота в парах)

  3. Колективне розв’язування задачі із записом на дошці.

  4. Розв’язування рівнянь (коментовано з наступною перевіркою)

  5. Самостійна робота

  6. Розгадування кросворду.

ХІД УРОКУ

І. Фронтальна перевірка домашнього завдання.

Фронтальне опитування: (Мікрофон)

Слайд 1., 2.

  • Що означає дія віднімання?

  • Як повязані між собою дії додавання і віднімання?

  • Як додати два числа за допомогою таблиці додавання?

  • Які ви знаєте прийоми усних обчислень?

  • Поясніть на власних прикладах додавання багатоцифрових чисел.

  • Поясніть на власних прикладах віднімання багатоцифрових чисел.

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

IІІ. Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів з даної теми.

Розвязування вправ

Слайд 3.

  1. Усне розв’язування вправ: (робота в парах)

- У хлопчика є 70к., а у дівчинки – на 30к. Менше. Скільки копійок є у дівчинки?

- В одному кошику є 38 грибів, а в іншому – на 12 грибів менше. Скільки грибів в іншому кошику?

- Оленці 12 років, Юрко на 3 роки молодший від неї. Скільки Марійці років, якщо вона молодша від Юрка на 2 роки?

- В одного хлопчика є 140 марок, а в іншого – вдвічі менше. На скільки марок у першого хлопчика більше, ніж у другого?

Слайд 4.

Розв’язання.

    70к.-30к.=40к. Відповідь: у дівчинки 40 копійок.

    38-12к=26(г.) Відповідь: в другому кошику 26 грибів.

    12-3-2=7(р.). Відповідь: Марійці 7 років.

    140:2=70(м.)

    140-70=70(м.) Відповідь: у першого хлопчика більше на 70 марок.

Слайд 5.

  1. Колективне розвязування задачі із записом у зошит.:

За чотири дні Марійка потратила 4 гривні. Першого дня вона потратила 1 грн.60к., а за другий – 90к. Скільки потратила Марійка третього дня?

Слайд 6.

Розв’язання.

І – день + ІІ – день + ІІІ день –––– 4 грн.

1 грн. 60 к. 90 к. ?

За перших два дні: 1 грн. 60 к. + 90 к. = 2 грн. 50 к.

За третій день: 4 грн. – 2 грн. 50 к. = 1 грн. 50 к.

  1. Розвяжіть рівняння (коментовано, з наступною перевіркою):

Слайд 7.

І варіант ІІ варіант

А) х + 47 = 98, Б) х + 54= 87

х = 98 – 47, х = 87-54,

х = 51 х = 33

Відповідь. 51 Відповідь. 33

ІV. Контроль знань, умінь та навичок учнів.

Самостійна робота.

Слайд 8.

  1. Виконайте дії

І – варіант ІІ – варіант

    248-(48+123) 447-(147-39)

    (448+245)-145 (677-428)-177

  1. Розвязати задачу:

Слайд 9.

І – варіант

    У школі навчаються 98 п'ятикласників, а шестикласників – на 13 менше. Скільки в школі навчається учнів п'ятих і шостих класів разом?

ІІ – варіант

    В одному будинку – 86 квартир, а в другому – на 18 квартир менше. Скільки квартир у двох будинках разом?

VІ. Підведення підсумків уроку.

Розгадування кросворду. Рефлексія.

По горизонталі:

2. Цифра. 3. Результат дії віднімання. 4. Дія, протилежна до віднімання. 5. Знак віднімання.

По вертикалі:

  1. Число, від якого віднімають.

VІІ. Повідомлення домашнього завдання.

Слайд 10.

    Повторити параграф 5.

    Розв'язати вправи

    № 237, 244, 252

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Застосування різних форм роботи на уроці покращує інтерес до предмету і сприяє активності учнів на уроці.
  • Додано
    23.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    5 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    7292
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    DY952768
  • Вподобань
    0
Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №DY952768
За публікацію цієї методичної розробки Солтис Ольга Кононівна отримав(ла) свідоцтво №DY952768
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти