Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Відмінювання іменників IV відміни. Свійськi тварини

Українська мова

Для кого: 6 Клас

23.04.2020

995

5

0

Опис документу:
Урок-сценарій з елементами перевернутого навчання. Повторення 1-3 відмін, Вивчення особливостей відмінювання іменників 4 відміни. Крім того існує наскрізна тема про свійських тварин. Протягом уроку учні працюють самостійно, вчитель тільки координує дітей. Мета уроку розписана по компетентностям, як ключовим, так і предметним.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Одеський навчально-виховний комплекс №84

Відмінювання іменників IV відміни.

Свійські тварини

Підготувала вчитель

1 категорії:

Табунщик Тетяна Ігорівна

Українська мова: 6 кл

Дата________

Урок №_______

Тема. Відмінювання іменників IV відміни.

Свійські тварини

Мета: формування ключових компетентностей:

  • Спілкування державною мовою: учні усно висловлюють свої думки про свійських тварин;

  • Компетентність в природничих науках: уміння збирати цікаву інформацію про свійських тварин,дізнаватися про їхні особливості;

  • Уміння вчитися впродовж життя: формувати здатність до пошуку нової інформації, уміння оцінювати власні результати роботи;

  • Соціальна і громадянська компетентності: навчитися працювати та взаємодіяти у групі, досягаючи потрібних результатів;

  • Екологічна грамотність і здорове життя: усвідомлення необхідності та значення свійських тварин у природі.

Формування предметних компетентностей:

  • Мовленнєва: будувати усні висловлювання на дану тему;

  • Мовна: розпізнавати відміни іменників, правильно відмінювати ім.;

  • Лексична: вміння утворювати похідні слова від назв тварин;

  • Орфографічна: правильно писати відмінкові закінчення іменників, подовження приголосних, апостроф в ім.III відм.одн.Ор.в.;

  • Креативна: створення міні-проектів про свійських тварин.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу з елементами перевернутого навчання

Обладнання: підручник «Українська мова» 6 кл., ілюстрації, плакати,опорні схеми, роздавальний матеріал.

Перебіг уроку

1.Організаційний момент

Перевірка наявності домашнього завдання

2. Актуалізація опорних знань учнів

2.1 Вітання учня,який виступає в ролі Іменника

-Доброго ранку! Я-Іменник, самостійна части мови, яка відповідає на питання хто?, що?. Вказую на предмет, особу чи явище.

2.2 Бліц-опитування від учня-Іменника

1.На питання що відповідають які іменники? (неістоти) А на питання хто? (істоти)

2. Скільки родів я маю? (4) Які? (ч.р., ж.р., ср.р., сп.р)

3. Наведіть приклади іменника спільного роду.

4.Скільки у мене відмінків? (7). А який відмінок маю тільки я?(Кл)

- Тож як ви повинні до мене правильно звертатися?(Іменнику)

2.3 Розгадування ребусу (Додаток 1)

-Серед вас є мої подруги. Ми з ними давно дружимо. Щоб дізнатися, хто це, розгадайте, будь ласка ребус. (Додаток1) Відповідь: відміни

Виходять 4 учениці (I,II,III,IVвідміни)

Учениця- IVвідміна:

-А я прийшла до вас не сама, а з фотокартками наших менших друзів.

- Діти, а як їх називають?(Свійські тварини)

-Правильно, отже протягом уроку ви будете співпрацювати не тільки зі мною, а і будемо згадувати наших менших друзів, свійських тварин.

3.Оголошення теми уроку вчителем

Учні записують число, класна робота у зошити

4.Мотивація навчальної діяльності

Виконання практичних завдань у групах

Іменник:

-Виконайте, будь ласка, спочатку завдання від моїх подруг – відмін

1 група – завдання від I та II відмін:розподілити картинки із зображенням і назвами свійських тварин у два стовпчики: 1 - назви тварин I відміни; 2- назви тварин II відміни. Після розподілу поставити ці іменники в Ор.в. одн.

2 група – завдання від III відміни: іменники матір, радість, любов, злість, мудрість, кров, гордість, розповідь поставити в Ор.в. одн., пояснити їх написання

5.Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу

Гра «Утвори слово»

IV відміна:

-Я зараз вам буду показувати зображення тварини, а вам потрібно утворити назву дитинча цієї тварини.

Робота біля дошки

Завдання: провідміняти іменники теля, імя в однині та множині

(Під час відмінювання, учні у групах створюють опорні схеми до теми: 1 група – відмінювання четвертої відміни в однині, 2 група – у множині)

Робота з підручником

Виконання вправи 271 (письмово)

6. Закріплення вивченого матеріалу

Робота над міні-проектами

1група: «Користь від свійських тварин»

2 група: «Цікаві факти про свійських тварин»

!!! Під час захисту проектів учні використовують якомога більше іменників 4 відміни.

7. Підсумок уроку

Оцінювання

8. Домашнє завдання.

Стор.126-127(вивчити правила). Виконати вправу 272 (письмово)

Написати твір-звертання до людей «Якби я був …(назва свійської тварини)»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.