Відкритий захід для дітей старшої групи з патріотичного виховання на тему: «Доки є герої – буде і держава!».

Опис документу:
Мета:виховання в дітей почуття національної свідомості, гордості за свою Батьківщину, виховання ціннісного ставлення до українських символів, традицій ,героїв країни, формування в дошкільників відповідальності за майбутнє своєї Батьківщини.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Відкритий захід для дітей старшої групи з патріотичного виховання на тему: «Доки є герої – буде і держава!».

Мета:виховання в дітей почуття національної свідомості, гордості за свою Батьківщину, виховання ціннісного ставлення до українських символів, традицій ,героїв країни, формування в дошкільників відповідальності за майбутнє своєї Батьківщини.

Програмовий зміст: познайомити дошкільників з пам’ятними місцями м. Енергодар,пов’язаними з героями нашого міста;продовжити ознайомлення дітей з поняттями:Батьківщина,патріот,українець,герої,захисники; державні символи (Прапор,Герб,Гімн); викликати бажання бути захисником нашої Батьківщини;формувати свідоме прагнення жити в мирі з представниками інших націй;розвивати українську мову,мислення,творчі здібності,вміння вести діалог,підтримувати розповідь товариша,відповідати на питання вихователя; виховувати патріотичний дух,щиру любов та почуття гордості за свою державу - Батьківщину, цінувати турботу своїх рідних; бути сильними та мужніми патріотами України.

Словник:держава,Україна,незалежність,символи,прапор,герб,тризуб, гімн,герої,захисники,патріот.

Попередня робота: екскурсії рідним містом до пам’ятників героїв,бесіди про героїв нашого міста,читання віршів про Батьківщину,вивчення державної та народної символіки,виготовлення атрибутів до колективної роботи, дидактичні ігри «Символи України». Створення інтерактивних ігор та презентацій «Герої мого міста». Малювання малюнків разом з батьками «Хто є для мене героєм?» Аудіо запис висловлювань дітей про те,хто такі герої.

Хід заняття:

Вихователь: Над землею пісня лине

Це для тебе, Україно!

Гарний шлях, світла путь,

Українські діти йдуть!

Підбадьору музику виходять діти в українських костюмах.

1. Добрий день вам, добрі люди,

Ми гостей приймати любим,

Для вас ми гарно затанцюємо,

Промінчик щастя подаруємо!

2.Ми вас зустрінем посмішкою та словом,

Відчинені тримаємо серця,

В нас буде теплою розмова

І посмішка вам буде дуже до лиця.

Вихователь: Ми сьогодні з Вами зібралися,в незвичайно святковий день - День Соборності України. З давних - давен наші предки віками відстоювали право бути господарями на своїй землі та називатися - українцями. Соборність – це об’єднання всього українського народу. Як ми можемо це показати? Так об’єднавшись. (Діти беруться за руки,проговорюючи разом слова):

Ми за землю нашу ріднуа її свободу.

Станем дружно, бо ми всі - козацького роду.

Шановні гості, давайте ми всі з вами разом об’єднаємось, взявшись за руки. Ось таке наше свято єднання і ми всі разом розпочнемо наше свято.(Діти сідають на стільчики.)

Вихователь: В цей святковий день я пропоную зробити добру справу. Ви хочете зробити репортаж для наших захисників Батьківщини, які дуже сумують за своїми домівками?. Вони попросили зняти відеоролик про те, як дошкільнята люблять та знають Україну. Репортаж наш називатиметься «Герої твої, Україно!». Просимо нашого репортера Віталія увімкнути мікрофон та присутніх в залі операторів ввімкнути відеокамери та фотоапарати. Ми розпочинаємо!

І почнемо ми зі знайомства з нашими захисниками, які присутні в залі. (Представляємо запрошених захисників.)Давайте привітаємось з ними.

Вихователь: Що ж таке Батьківщина? Наші дітки розкажуть як вони це розуміють.

Діти: З далекого краю,

З далеких світів

Журавлик на крилах

Додому летів.

Минав океани,

Ліси і моря

Вдивлявсь крізь тумани:

- Чия це земля?

Чиї це долини?

Чиї це луги?

Чию це калину гойдають вітри?

Впізнав Україну: - Моя це земля!

Моє тут гніздечко, і мова моя.(разом)

Вихователь :Діти, що є для вас Україна? Ось для мене моя Батьківщина - це рідне село Благовіщенка, в якому я народилась та живу. А для вас? Я пропоную всім стати в дружнє коло,та розповісти репортеру Віталію,що для вас є Батьківщина.

Гра «Україна - це моя Батьківщина» в колі(Відповіді дітей, можна залучити до опитування гостей)

Вихователь:Наша Батьківщина - Україна дуже красива і ми її дуже любимо і про неї зараз ми заспіваємо пісню.

Діти виконують пісню: «УКРАЇНІ» муз. М.Ведмедері сл.. Р.Гнатюка

Вихователь:Важливе місце в житті українського народу займають як державні так і народні символи та обереги. Ми ж знаємо які вони.? Пропоную в грі показати свої знання.

Д/гра «Державні та народні символи України»

Перед вами на столах наступне завдання: візьміть собі пару і уважно роздивіться усі розрізані картинки та викладіть із частин цілу картину - символ України .(Діти в парах виконують завдання)

Вихователь: Підніміть руки ті, хто виклав державні символи і назвіть їх? А тепер ті, хто виклав народні символи нашої Батьківщини. Зверніть увагу на слайд, давайте ми ще раз назвемо що для нас Україна. А що з малюнків не може бути символом?

Інтерактивна гра «Символи України» (діти називають,що не може бути символом )

Вихователь: От які ви молодці,впорались з цим завданням. Дітки, а ви вмієте грати в народні ігри? Тоді давайте пограємо в гру «Тин».

Музична гра «Тин».

Вихователь: Молодці,діти! Бачу ,що ви дійсно справжні українці.

Усе може рідна земля:напоїти джерельною водою,нагодувати теплим хлібом,здивувати своєю красою,тільки захистити себе не може.

.

Вихователь: Діти, а що в мене в руках?(Робота з глобусом)

На планеті Земля кожна країна має свої кордони,що відділяють її територію. Як ви розумієте кордони країни? (Відповіді дітей:як стіни відділяють квартири в одному будинку). Країни-сусіди,які поважають державні кордони і не порушують їх, живуть у мирі та злагоді. Таке життя називають мирним. В умовах миру щасливі дорослі та діти. Які вони- щасливі діти?(Діти: вони мають достатньо їжі,одягу,іграшок, ходять до дитячого садка чи навчаються в школі, відпочивають на морі,подорожують,спілкуються з друзями.) Але іноді окремі держави розпочинають війни, посягають на чужу землю. Під час війни гине багато людей,руйнуються будинки. Напад на іншу країну – великий злочин,а захист свої країни - це обов’язок громадян. Давайте пригадаємо,хто в давні часи захищав нашу країну?(Відповіді дітей) Так це козаки,які жили на Запорізькій січі: любили,прославляли та захищали її. (Слайди про козаків)

Вихователь: А хто в наші часи захищає наш народ від ворогів? (Відповіді дітей.)Вірно – це захисники,наші герої. А хто ж такі герої ? Ось послухайте і подивіться на малюнки, як думають і що говорять про них наші діти.

(Перегляд слайдів з малюнками дітей та прослуховування аудіо запису дітей)

Вихователь: У нас сьогодні в гостях справжні захисники нашої держави –це запрошені на свято захисники (фамілії). Наш репортер Віталій візьме у них інтерв’ю. Надаємо їм слово.

Репортер:

1.Яка іграшка у Вас була улюблена в дитинстві?

2.Які мультфільми ви любили?

3. А не страшно бути захисником?

4.Яка каша Вам не подобалась у дитячому садку?

5. Що треба робити,щоб стати сильним та мужнім?

Вихователь: А зараз наші хлопчики разом з нашими захисниками продемонструють свою силу.

Рухлива гра:«Перетягни канат» (хлопчики)

Вихователь: Так - справжні силачі,наші хлопці. Але,коли наших татусів немає вдома,наші матусі чекають на них:пораються по господарству,готують їжу. Хороший тил – це половина перемоги. Наші захисники знають,що на них завжди чекають вдома самі рідні - це їх сім’я. Зараз наші дівчатка,разом з мамами покажуть, як треба ліпити варенички для своїх рідних.

Гра:«Наліпи вареники» (дівчатка та мами)

Вихователь: А як ви думаєте, а чи є герої в нашому місті? Зараз ми це перевіримо.

Інтерактивна гра: « Герої міста Енергодар»

Вихователь: Ну що ж , діти, наш репортаж майже готовий. З великою теплотою та любов’ю, ви розповідали та дізнавались нове про нашу Батьківщину. А що можна подарувати на згадку про нашу зустріч та передати захисникам? (Фото, репортаж,оберег,подарунки тощо) Давайте ми всі разом подаруємо наше велике щире серце. яке стане оберегом для солдат. І зробимо його власними руками у вигляді державного прапору України. ( Діти виготовляють сердечко з блакитних долоньок та жовтих квіточок двома командами)

Вихователь:Сподіваюсь, що ви завжди будете пишатися тим, що ви – українці, що ви живете в Україні,що ми єдині і ми разом, підтримуємо і любимо один одного.

Флешмоб. Пісня « Друзі єднаймося.» сл. і муз. Наталії Май

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
1
5
дн.
1
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!