і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Відкритий виховний захід На тему: «Кафе-дилема за творчістю Марини Брацило» для учнів старших класів та педагогів

Відкритий виховний захід На тему: «Кафе-дилема за творчістю Марини Брацило» для учнів старших класів та педагогів

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
640 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №UL739133
За публікацію цієї методичної розробки Носенко Людмила Борисівна отримав(ла) свідоцтво №UL739133
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Володимирівський НВК «Успіх»

Методичний кабінет

Відкритий виховний захід

На тему:

«Кафе-дилема за творчістю Марини Брацило»

Підготувала:

вчитель російської мови

та зарубіжної літератури

Носенко Людмила Борисівна,

спеціаліст

с. Володимирівське

« Кафе-дилема за творчістю Марини Брацило»


Методика для проведення заходів в неформальному навчанні

Мета: Ознайомити учнів старших класів з творчістю поетеси Марини Брацило в рамках вивчення курсу «Література рідного краю», в рамках 1 заходу показати багатоплановість творчості автора, прищеплювати любов до поетичної творчості, виховувати патріота своєї держави, ґрунтуючись на тематиці творів автора.

Місце проведення: клас або актовий зал
Кількість учасників: від 15 і до 40 чол.
Вік учасників: 14 р. - І старше

Час проведення заходу: 45 - 60 хв
Обладнання: столи і стільці за кількістю учасників, стіл і стільці для глядачів, портрет і фотографії автора, роздруковані твори за темами (для роботи в групі) за кількістю груп, можливі книги автора / відео і т.д.

Правила проведеня:

Група ділиться на кілька маленьких груп, людина по 4-5, кожна така група сідає за окремий столик, отримує яке-небудь частування і в якості меню - дилему на задану тему: пояснення ситуації, затвердження "за" і "проти".

Група повинна посперечатися і прийти в підсумку до якого-небудь рішення цієї дилеми. Вважається, що в суперечці між собою вони зможуть краще сформулювати свою думку, познайомляться з біографією та творчістю автора, зможуть дізнатися про якусь ситуацію і скласти про нього свою думку,
"Правильних" відповідей у дилем зазвичай немає, іноді бувають відповіді в стилі "так це в підсумку вирішилося насправді"

Якщо робота в групі йде слабо або взагалі не відбувається, завдання ведучого постаратися, підсівши до столика, завести їх, привести якомога більше аргументів для протилежної думки, просто для того, щоб змусити їх висловитися, змусити їх подумати.

Хід заходу:

На слайді – фото письменниці

Ведучий знайомить з біографією М. Брацило.

Біографія Марини Брацило

Навчалася в СЗОШ № 43 (1984–1991 рр.), СЗОШ № 20 (1991–1994 роки). Вищу освіту здобувала в Запорізькому державному університеті на філологічному факультеті за спеціальністю українська мова та література (1994–1999 роки) та в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.. М.Т.Рильського НАН України на аспірантурі за спеціальністю етнологія (1999–2004 роки).

Працювала: коректором у ЗМІ; літредактором у видавництвах «Факт»,»Смолоскип»; редактором у журналах «Пані», «Вона», «Даша»; контент-редактором сайту IVONA.

З 1997 року член аціональної спілки письменників України. У 1998–1999 роках — голова Запорізького обласного літературного об'єднання імені М. Гайдабури.

Участь у літературних конкурсах: Запорізька обласна премія для обдарованої молоді (1993, 1995 рр., лауреат); Міжнародний конкурс молодих літераторів «Гранослов» (1994,1995, дипломант); Літературний конкурс видавництва «Смолоскип» (1997, відзнака); V Всеукраїнський фестиваль «Лір» (1997, лауреат).

Участь у музичних фестивалях та конкурсах: Запорізький Обласний молодіжний фестиваль естрадного мистецтва «Зорепад» (1993, лауреат); Міжнародний пісенний фестиваль"Доля" (м. Чернівці, 1994, дипломант), фестиваль авторської пісні та акустичної музики «Срібна підкова» (Львів, 1995, призер); Запорізькі обласні відбіркові тури фестивалю «Червона рута» (1995, 1997, призер).

Поетичні збірки: «Хортицькі Дзвони» (1995), «Благовіст» (1996), «Мелодія вічних прощань» (1997), «Сонцетяжіння» (2001), «Чотири пори любові» (2006).

Учасник Всеукраїнського збору молодих літераторів (1998) та Всеукраїнської наради «Молода література і державність України» (1999). Багаторічний учасник Всеукраїнського семінару творчої молоді України в Ірпені.

У січні 2011 року Марина Брацило та Юрій Нога, за їхніми словами, зазнали переслідувань з боку спецслужб за підозрою в причетності до підриву погруддя Йосипа Сталіна в Запоріжжі.

10 квітня 2012 року раптово помер 38-річний чоловік Марини Брацило поет Юрій Нога.

17 червня 2013 року ввечері Марина Брацило загинула, випавши з вікна 5 поверху своєї квартири, яку винаймала у Києві.

Громадське визнання

  • 1994 рік — Грамота Союзу українок Америки з нагоди Року родини за перемогу у конкурсі есеїв;

  • 1995 рік — Грамота Центрального правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Т. Шевченка за першу поетичну збірку «Хортицькі дзвони»;

  • 1997 рік — Почесна грамота обласного відділення Українського фонду культури за плідну літературну діяльність та велику громадсько-масову роботу по відродженню і пропаганду духовної спадщини українського народу;

  • у 1999 році включена Американським Біографічним Інститутом до номінації «Жінка року» та до Міжнародного словника видатних особистостей.

  • З 2005 року — постійний член журі Всеукраїнського конкурсу живої поезії «Молоде вино».

На дошці або проекторі - фото письменниці.

Паралельно транслюється презентаційна добірка фото автора.

Ведучий: Бажано почути голос самої Марини Брацило

Видеоролик : Марина Брацило. Полинятко. 17.03.1996 https://www.youtube.com/watch?v=GtWMdN4GEh0

Або можливо використання аудиозапису віршів М. Брацило.

Ведучий читає:

І нема дороги назад...

Я так і бачу їх – тонюнькі вервечки валіз, торбинок, лантухів - тягнуться, струменять, збігаючись до центра, мов вулички у містах часів Магдебурзького права. Здійснюють паломництво, напоєні по ручки, вервечки і зав'язки шорстким теплом материнських долонь...

Дитинонько... Та як же ж ти... Та в чужому місті... Та холодно ж... Та голодно... Ось і татко каже...

Дитинонька вже, певно, доросла. Тільки вночі - серед ночі – коли-не-коли дозволяє собі спогад за домом: нема коли – вдень.

Автобуси і поїзди, стиха перевалюючись, повзуть за визначеним маршрутом. Де-то там дві твої лепти, жертовне біблійне видовище? Руки мами моєї мерехтять над листом: вибач, дитинко, мало – та вже що змогли. Вибач, дитинко. Руки без тебе опускаються. Ти ж там будь мудра. Шануймося.

Дитинонько... Та ж порожньо в домі... Та ж тихо-тихо в хатах...

Та ж додому, бува, не йдеться.

Так вони стають киянами – і мами гладять їх по голівці вві сні. І тягнуться - тягнуться вервечки немудрих дарів, освячених легким дотиком маминого подиху, маминих сліз, маминих пальців.

І нема дороги назад до того затишку, тої любові. І нема дороги від них...

Ведучий пояснює правила, повідомляє групам про правила роботи в групах. На обговорення дається час в залежності від віку учасників від 1 до 3 хвилин, нагадує про результат – подання єдиної думки групи одним з її членів.

На столі у учасників розташовуються картки з написом «Меню» з перерахуванням «страв». Як страви використовуються твори різної тематики та часу написання.

Меню:
1 Легкі закуски (визначення аспекту)
2. I блюдо (визначення того, що об'єднує)
3. II блюдо (визначення теми розданого її твори)
4. Комплімент від шеф-кухаря (десерт)

На слайді – фото автора

Ведучий: Ми починаємо пригощати всіх присутніх творчістю Марини Брацило.

Легкі закуски
Завдання : Визначити аспект (у всіх груп один і той же твір)

Я люблю його, мамо

Я люблю його, мамо —

як вірші вічності прагнуть.

Я люблю його стримано —

як люблять готичні собори.

Так люблять полотна Далі

і музику Вагнера.

Так люблять небо і степ,

вітер і зорі.

 

Я люблю його тихо —

до білого хрускоту пальців,

Розчиняюсь в любові,

мов сіль у вселенських водах.

Я стрічаюся з нею,

як стрічаються двоє блукальців:

Очі — в — очі… вогонь…

і відходять… відходять… відходять…

 

Я люблю його, мамо —

як люблять дітей і квіти,

Навіть більше — як люблять

свою найдзвінкішу пісню.

Я впустила Любов — як у вікна

впускають вітер,

Та вона не лишилась,

бо їй було надто тісно.

(любовна лірика)

Спікер групи читає вголос твір, висловлює загальне рішення групи.

Завдання ведучого організувати спілкування між групами за допомогою навідних запитань.

I блюдо

Завдання для визначення в групах : У всіх груп різні твори, але об'єднує їх одне аспект - особистісні переживання.

1 гр

Це не перемога

Це не перемога,

але не з твоєї вини

Цей звук був задовго

до першого звуку

струни

 

Твоєї тривоги

отруйний гіркий кровоток

Мов трунку міцного

терпкий і холодний

ковток

 

І звуки брунатні

вином пролилися у світ

Не варто зривати

останнього яблука

звіт

 

Не варто блукати

стежками загаслих бажань

Тут крапель стаккато.

І більше - нічого,

на жаль

 

Ну, сон або спогад…

Непевних жадань течія…

Це не – перемога

Моя. І твоя.

Нічия.

20-25.09.12

2 гр

Десятикласникам 1941-го

Здрастуй, ровеснику!

Ти розчинився у квітах.

Це ж так давно

твоє тіло горнулось до них.

Маки лилися

із вуст у долоні весни

перші прогалини

темні фарбуючи в літо.

 

Здрастуй, ровеснику!

Як ти любив теплу землю,

як до неї припав,

коли небо хиталось, мов дзвін.

Крик останній до неї

й до неї останній уклін…

Як до неї припав!

І лишилась розкритою тема

 

На півстоліття.

А далі за давністю літ

Я записала тебе

у діди сивочолі…

Вибач, я знаю:

тобою залишений слід

Риска між датами -

Вічністю замкнена в коло.

1996

3 группа

Метелик

Чи варто ловити

Легких невагомих

комах?

Чи варто дивитись,

як тане пилок

поміж пальців?

А втім – що поробиш?

Зловив – то напевно,

тримай.

А потім розкажеш –

чи варто

безжурного

вальсу

 

Оце проминання

усіх неможливих

світів

В єдиній – однінькій

на хвилю

затриманій миті.

Чи варто?

Чи треба?

Утім, спалахнув –

то, світи

Хай світ усміхнеться,

невчасним світанням

омитий

Чи варто –

світити?

Можливо: ну чим

не кіно!

Чи варто – ловити?

Розтерто між пальцями

ніжність

О так, мій метелику!

Це був прекрасний

танок.

О так, мій професоре!

Цей експонат –

дивовижний.

21.08.12

Спікер групи читає вголос твір, висловлює загальне рішення групи.

Завдання ведучого організувати спілкування між групами за допомогою навідних запитань.

II блюдо

Завдання для визначення в групах : Тематики твору: у кожної групи - свій твір.

1 группа

Мовчи, моє серце, не плач!

Мовчи, моє серце, не плач!

Живучи в примарній безодні

Іще ти не знало нестач,

Що тиснуть, мов руки холодні.

Іще ти не бачило біль,

Як недруга - чутно і зримо,

Іще не повзуть звідусіль

Чутки і наклепи. Ти з ними

Не зналося, серце моє.

І зрада тебе не торкалась…

Чому ж тоді біль постає

Безжально, мов вогняний спалах,

Неначе пройшла я цей шлях,

Незримі порушивши стіни?..

Бо б’ється д в а серця в грудях:

Моє і моєї Вкраїни.

1992

(національній)

2 группа

На вулиці нині свято

На вулиці нині

свято

Плюнути б усоте!

А босота

йде гуляти

Байдуже босоті

 

Одтанцюйте,

добрі люди

За кинуту пайку

А що воно

далі буде –

Того не питайте

 

Вшкварить нечисть

за милую

На наших могилах

Ой, піду я,

затанцюю

Хоч Хава Нагіла

 

Затанцюю серед

вишень

А тоді заплачу

І та мені

вже миліша

Ніж ваша Казачья»

 

Що луною

понад гаєм…

Прости, отамане

Поховать

ще поховаєм

Та чи встати - встанем

А ярами

вже тумани

Долинами – часом…

А кайдани?

Що кайдани –

Стануть за прикраси

 

Страшнуваті,

тяжкуваті

Нам - нічо. Ми звиклі

Піду, мабуть,

святкувати

Між ратиці й ікла

 

Днина гожа.

Днина мила

Вино ллється з бутлів…

Ви ж мені

Хава Нагілу

Заграть не забудьте

22.09.12

(патріотичний)

3 группа

Жінко! Ваше величносте!

Мамі

Жінко! Ваша величносте!

Королево світанку!

Пані теплого вітру

і ясного дощу!

Серед справ повсякденних

ви сумна емігрантка

3 міста мрії дитячої…

Добре, мовчу.

 

Хай принаймні сьогодні

буде тиша тендітна:

Може, так Вам і краще —

наодинці ні з ким.

Ви щасливі — обов’язком,

вірністю, дітьми…

Чи щасливі ж коханням —

п’янким і терпким?

 

Запах Ваших долонь —

материнський і вічний,

Русло Вашого голосу —

срібло старе…

Та невже ж Ви не знаєте?

Жінко! Ви — річка,

Ви освячені вічністю.

Що ж Ви? Вперед!

 

Вам ніхто не завадить.

А що там, за рогом —

Розпізнає за звуками Ваша душа.

Жінко! Ваша величносте!

Вічне коло дороги,

По якій навіть Всесвіт

у путь вируша.

 

Ви ніколи не станете

скарбом чи річчю:

Плине вічно й невпинно

стрімка таїна.

Жінко! Ви мене чуєте?

Прагніть! Ви – річка:

Вічно - разом з притоками.

Вічно - одна.

іноча, сімейна тема)

Ведучий: І як і завжди, тим клієнтам, які сподобались, презентується комплімент від шеф-кухаря . Тому я зачитаю…

Комплімент (десерт)

(Сакральний сенс)

Я навчилася тиші мудрої

Я навчилася

тиші мудрої

Я зустрінуся

з нею ввечері

Ти скажи мені,

як забудемо

Злет над гніздами

над лелечими

 

Як зуміємо

слід заплутати

Щоби спогади

відпустили нас

Як не згадувать

сиві сутінки

Перед ночами

темно-синіми

 

Як навчитися

прокрадатися

Прокиданнями

у самотності

Як забудемо -

перебудемо

Тишу споминів

серед галасу?

 

Засміялася

заіскрилася

Говорила: ти

марно молишся

Тиша іскрами

розлетілася

І озвалася

твоїм голосом

23.06.12

Ведучий підводить підсумки.

Задає питання групам про враження і про недосказане поетесою. Як сьогодні сприймається її лірика, щоб, можливо, могло б бути написано сьогодні, яка її реакція на сьогоднішні події в нашій країні.

Групи висловлюються.

На проекторі:
Відеоролик про Вечорі пам'яті Марини Брацило як символ продовження Творчої Особистості і Життя.

https://www.youtube.com/watch?v=v-zMuxEVXHQ

Використані джерела:

  1. Матеріали з сайту Марини Брацилоhttp://bratsylo.com.ua/

  2. Про Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило: http://bratsylo.com.ua/konkurs.html

  3. Презентация сборника стихов Марины Брацило "Шовкова держава" http://zntulib.blogspot.com/2014/06/blog-post_20.html

  4. Біографія https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%BE_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%97%D0%B2%D0%BD%D0%B0

  5. Фото з https://www.google.com.ua/search?q=%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE+%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8+%D0%91%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%BE&tbm=isch&imgil=0VF7A4hAlmi1eM%253A%253BO5S2OqutImIFYM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fsites.znu.edu.ua%25252Fnews_details%25252Fnews_id%2525253D3056%25252526lang%2525253Dukr&source=iu&pf=m&fir=0VF7A4hAlmi1eM%253A%252CO5S2OqutImIFYM%252C_&usg=__1bT71SWVDs6FZYfOWQDjrmuk9KE%3D&biw=1366&bih=573&ved=0ahUKEwj3mIbBxezRAhUFWxoKHU3JBlkQyjcIOw&ei=UJiQWPewG4W2ac2Sm8gF#imgrc=0VF7A4hAlmi1eM%3A

  6. Відеоматеріали з:

- https://www.youtube.com/watch?v=v-zMuxEVXHQ

- https://www.youtube.com/watch?v=GtWMdN4GEh0

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Методика для проведення заходів в неформальному навчанні. Ознайомити учнів старших класів з творчістю поетеси Марини Брацило в рамках вивчення курсу «Література рідного краю», в рамках 1 заходу показати багатоплановість творчості автора, прищеплювати любов до поетичної творчості, виховувати патріота своєї держави, ґрунтуючись на тематиці творів автора.
  • Додано
    29.07.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    118
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    UL739133
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
640 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №UL739133
За публікацію цієї методичної розробки Носенко Людмила Борисівна отримав(ла) свідоцтво №UL739133
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти