Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Вчитель: Червоноштан В.Г. 15.10.19
Тема: Конструюю слова зі складів
Мета: вчити здобувачів освіти конструювати слова зі складів, складати речення за допомогою малюнків; збагачувати словниковий запас слів учнів; розвивати увагу та пам'ять за допомогою ігрових методів; виховувати інтерес до предмета.
Методична мета: Розвиток креативного мислення здобувачів освіти шляхом ігрового навчання на засадах НУШ.
Хід уроку
1. Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну велику, в країну чудову,
Що нас так чекає та збагачує мову.
Тож сядьте рівненько, будьте уважні,
Щоб працювати було нам неважко.
2. Девізом нашого уроку буде:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Відгадайте загадку.
Урожай з полів зібрала.
Золотила вербам коси
Чарівна цариця … (Осінь)
Знайдіть склади, які сьогодні приготувала нам Читалочка і складіть відгадку.
В які кольори пофарбувала дерева чарівна осінь?
А влітку де і після чого ми можемо побачити такі кольори?
Тож пропоную вам загадку.
На ній стрічка-семицвітка;
А де з річки воду брала,
Там коромисло зламала.
І символом нашого уроку сьогодні буде червоний колір веселки.
Читаючи додаткову літературу, енциклопедії ви зможете більше дізнатися про веселку.
А як її ще називають?
Тому і напишемо зараз каліграфічну хвилинку: веселка, райдуга.
Поділимо на склади та поставимо наголос у словах.
До нас завітали гості з вправи №1(с. 30)
Барбі, робот, динозавр.
Кожен ряд записує речення зі словом. (на вибір)
Перевірка.
У кожному складі є голосний звук. Саме він і утворює склад. Склад – це частина слова, яка вимовляється одним поштовхом повітря.
(пиріг, лисиця, заєць, дерево)
Яке слово зайве?
Хто згоден?
7. Вправа 8. Гаджик дібрав особливі слова.
- Чому вони особливі?
Робота в парах. (сос-на, ко-мар, бан-ка)
8. Вправа 9, 10. Утворити слова з перших складів поданих слів і записати їх. (біля дошки: улюблена іграшка)
Скласти 2-3 речення і записати.
9. Самостійна робота. Вправа 11.
10. Вправа 4.
РЕФЛЕКСІЯ.
- Навіщо ми вчилися складати слова зі складів?
- Чи потрібно вам буде це в житті?
- Де можна це застосувати?
ДОДАТКОВО.
Допиши потрібний склад, щоб утворилися слова. Підкресли однаковий склад. Склади і запиши речення зі словом ручка.
Руч..., річ..., ніч..., діж..., шап..., крап..., боч... .
VI. Підсумок уроку
— Що можна скласти зі складів? (Слова)
— З яких складів можна скласти слово.
— Отже, що таке склад?
Молодці, ми гарно попрацювали.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»