Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Відкритий урок з регбі

Фізична культура

Для кого: 7 Клас

14.10.2021

61

2

0

Опис документу:

Тема уроку: Основи технічних дій з м'ячем у навчанні регбі

Мета: Навчити техніці передачі і прийому м'яча в регбі

Інвентар: м`ячі регбійні, фішки, вода, тег-стрічки, секундомір, стільці, мильні бульбашки, фітболи, м`який щит, сухий душ.

Технічні засоби: аудіо-система, ноутбук, проектор.

Перегляд
матеріалу
Отримати код









"Тисячу ліків можна замінити фізичними вправами, але немає таких ліків,

які замінять заняття спортом"


Анджело Моссо


Модуль : Регбі (1 рік вивчення)

Клас: 7




Учитель фізичної культури

Курахівського опорного ЗЗСО № 5

Гарькавенко Дмитро Вікторович







Тема уроку: Основи технічних дій з м'ячем у навчанні регбі

Мета: Навчити техніці передачі і прийому м'яча в регбі


Завдання уроку:

освітні:

  • - навчити техніці виконання передач і прийому м`яча

  • - розвивати «відчуття м`яча»

  • - розучити комплекс вправ з «Zumba Sentao»

розвивальні:

  • - сприяти розвитку спритності та швидкості

виховні:

  • - виховання потреби у регулярних заняттях фізичними вправами

  • - сприяти соціальній згуртованості учнів

  • - залучення підлітків до фізичного самовиховання

Дата проведення: __________ року

Місце проведення: Спортивна зала

Тип уроку: комплексний урок змішаного типу

Інвентар: м`ячі регбійні, фішки, вода, тег-стрічки, секундомір, стільці, мильні бульбашки, фітболи, м`який щит, сухий душ.

Технічні засоби: аудіо-система, ноутбук, проектор.


ХІД УРОКУ

Зміст уроку

Дозування


Організаційно-методичні вказівки

Групи здоров`я


Осн.

Підг.

Спец.

Підготовча частина (13 хв.)


1

Організаційні вправи

Організований вхід учнів до спортивної зали. Шикування в одну шеренгу, повідомлення мети і завдань уроку. Опитування самопочуття учнів.


1 хв

1 хв

1 хв

Грає музика.

Повідомити завдання на урок. Перевірити стан спортивного одягу та взуття.

2

Інструктаж з безпечної поведінки під час уроку регбі.

30 с

30 с

30 с

Провести опитування серед учнів для перевірки, як зрозуміли правила безпечної поведінки.

3

Вимірювання ЧСС. Проаналізувати стан готовності учнів до уроку за показниками ЧСС.

30 с

30 с

30 с

Норма 15 ударів за 10 сек. Учням з підвищеним пульсом одягають червоні маніжки.

4

Інформаційне повідомлення вчителя.

1 хв

1 хв

1 хв

Перегляд мотиваційного відеоролику про унікального 6-річного хлопця.

5

Різновиди ходьби:

1 хв

1 хв

1 хв

У колону по одному в обхід по залу. Дистанція два кроки.

Руки на пояс, спину тримати рівно.

  • ходьба на носках, руки вгору;


  • ходьба на пятах, руки за головою;


  • ходьба на зовнішній та внутрішній стороні стопи


  • ходьба з п`яток на носок


6

Біг:

2 хв.

1 хв.

-


- у повільному темпі


Темп низький

- біг на носках з високим підніманням колін

Кут підйому 90 градусів

- біг із закиданням гомілок

П`ятами діставати сідниці

- біг приставним кроком правим та лівим боком

Крок широкий

- з винесенням прямих ніг вперед


Ноги не згинати

- біг спиною вперед


Дотримуємось дистанції

7

Вправа на відновлення дихання у русі:

1-2 руки через сторони руками до гори

3-4 руки через сторони руками донизу

30 с

30 с

-

Темп повільний.

Глибокий вдих, повільний видих.

Звернути увагу на зовнішні ознаки втоми учнів.

8

Перешикування для комплексу загальнорозвивальних вправ

«Zumba Sentao»

30 c

30 c

30 c

Стежити за чіткістю перешикування

Учитель

Сьогодні ми розучимо комплекс вправ «Zumba Sentao» , який допоможе вам підготувати свій організм до уроку

Зумба Сентао - фітнес програма направлена на зміцнення м`язів, поліпшення координації рухів та витривалості. Усі вправи виконуються за допомогою стільця.

9

Комплекс загальнорозвивальних вправ

«Zumba Sentao»

5 хв.

4 хв.

2 хв.

Стежити за виконанням вчителя, слухати музику. Додаток № 1

10

Вимірювання ЧСС

30 с

30 с

30 с

Поклавши 2 або 3 пальці правої руки на зап'ясток лівої, притиснути пульсуючу артерію. Підрахувати ЧСС. Норма 25 ударів за 10 сек.

11

Дотримання питного режиму

30 с

30 с

30 с

2-3 невеликих ковтки води

Основна частина (27 хв.)


1

Передачі та прийом м`яча в парах:

5 хв.

5 хв.

3 хв.

Стежити за помилками, звертати увагу на технічне виконання рухів. Дотримуватись правил з Т.Б.

- Передачі та прийом м`яча обличчям один до одного



2 хв

2 хв

1,5 хв

Відстань поступово збільшується 3-5-7 м.

Учні зі спеціальною групою здоров`я відстань не збільшують.

- Передачі та прийом м`яча боком один до одного

2 хв

2 хв

1,5 хв

- Вкладання м`яча

1 хв

1 хв

-

Учні рухаються на зустріч один одному, робимо по черзі правою та лівою рукою.

2

Вправа для розвитку спритності та реакції

2 хв

2 хв

2 хв

Учні стоять в парах, за сигналом вчителя один з учнів запускає мильні бульбашки, а інший повинен якомога швидше їх лопнути тичком регбійного м`яча.

3

Вправа для розвитку техніки відбору м`яча у суперника

2 хв

2 хв

1 хв

Учні виконують вправу в парах. Один тримає обома руками фітбол, а інший намагається його вихопити.

4

Вправа для розвитку техніки зупинки суперника

2 хв

1 хв

-

Учні виконують вправу в парах. Один учень тримає у руках м`який щит, а інший намагається його відштовхнути плечем. Учень з щитом чинить опір.

5

Передачі та прийом м`яча у русі:

5,5 хв



Слідкувати за технікою виконання передачі у русі.


- Передачі у русі в трійках зі зміною місць та поворотами на 360

2 хв.

2 хв.

1 хв.

З м`ячем обернутись на 360 та віддати передачу, після чого перебігти в іншу зону атаки. Вправу робимо не поспішаючи, слідкуємо за пересуванням партнера.

- Передачі м`яча в колонах на зустрічному русі

3,5 хв

3 хв.

2 хв.

Учні розташовуються в 4 колонах. За сигналом починають рухатися на зустріч один одному, в центрі виконуючи передачу м'яча, і стаючи в кінець колони протилежної команди.

Стежити за тим, щоб в центрі не стикалися! Передачу виконувати на рівні грудей.

6

Вимірювання ЧСС

30 с

30 с

30 с

Поклавши 2 або 3 пальці правої руки на зап'ясток лівої, притиснути пульсуючу артерію. Підрахувати ЧСС. Норма 25 ударів за 10 сек.

7

Гра Тег-регбі

10 хв.

10 хв.

-

Стежити за правилами гри. Гравці, які забирають тег-стрічку, повинні голосніше кричати "Тег!". Не штовхатися, не ставити підніжки.

Заключна частина (5 хв.)

1

Вправи на відновлення з сухим душем.

3 хв.

За рахунок зорових і тактильних відчуттів, знімаємо нервово-психічне та емоційне напруження.

Вчитель

А зараз ми уявимо, що це чарівний дощ, який змиє з вас усю втому, образи та переживання.

3

Вимірювання ЧСС

30с

Поклавши 2 або 3 пальці правої руки на зап'ясток лівої, притиснути пульсуючу артерію. Підрахувати ЧСС.

Визначити ступінь відновлення.

3

Підбиття підсумків уроку

1 хв.

Вказати на помилки, рекомендації учням.

Відзначити кращих.

4

Домашнє завдання . Прощання і організований вихід із залу

30с

Д/з вчити правила гри в Тег-регбі (Додаток № 2)

Виходити із залу звичайним кроком , не порушуючи строю. В колону по одному.



















































Додаток № 2


Правила гри в тег – регбі

.

Тег - регбі - різновид безконтактного регбі, з використанням додаткового спортивного інвентаря тег - стрічок.

Тривалість гри 2 тайми по 20 хвилин. Але на уроках в школі тривалість таймів може варіюватися.

Кількість гравців в команді 5 чоловік. Склад команди може бути різним:

- тільки хлопчики

- тільки дівчата

- змішаний склад (хлопчики і дівчатка)

Розмір майданчика 20 * 30 м.

1.Ігра починається з середини майданчика, дотиком м'яча внутрішньою стороною стопи. У момент розіграшу м'яча команда суперників знаходиться в 3 метрах від атакуючої команди.

2. Атакуюча команда, рухаючись вперед, передає м'яч тільки назад (у регбі якщо передача виконана вперед - вважається порушенням "пас вперед"!), Намагаючись добігти до залікового поля суперника і "заземлити" м'яч, принести "спробу" своїй команді (5 очок ).

3. Як тільки м'яч розіграний захисники можуть рухатися вперед. Команда захисників, може зупинити атакуючого гравця, тільки якщо зірве тег - стрічку, і голосно крикне "Тег!". Гравець у якого була зірвана стрічка, повинен негайно зупинитися і виконати передачу своєму гравцеві. Після чого, стрічка повертається гравцеві у якого вона була зірвана, і обидва гравці повертаються в гру. (Не можна кидати зірвану тег-стрічку, потрібно віддати її тільки в руки !!!).

4. Якщо була зірвана тег - стрічка, команда у гравця якого була зірвана стрічка, повинна відступити назад до свого заліковою полю, щоб опинитися за м'ячем.

5. Якщо м'яч вийшов в аут або гравець вибігає в аут, м'яч віддається протилежній команді. При цьому м'яч розігрується: дотиком лежачого на підлозі м'яча з метою зрушити його з місця, після чого гравець піднімає м'яч і виконує передачу.

6.Порушенням буде вважатися, якщо приймаючий гравець упускає м`яч вперед (гра вперед), м'яч віддається команді суперників.

7. У заліковому полі, м'яч необхідно заземлити, а не кинути. Якщо м'яч кинутий, "спроба" не зараховується, м'яч віддається команді суперників, розіграш м'яча переноситься з залікового поля на 2 метри в майданчик.

8. Якщо у гравця в кроці від залікового поля зривається тег - стрічка, "спроба" зараховується.

9.Після "спроби", гра починається з середини майданчика, командою, яка пропустила "спробу".

10.Тег - стрічка зривається тільки з гравця, у якого м'яч !!!


Додаток № 1




  1. Марш (20 сек)

  2. Заступ лівою ногою на стілець з випадом правої ноги назад (8 раз)

  3. Заступ лівою ногою на стілець з випадом правої ноги назад та дотиком до підлоги правою рукою (8 раз)

  4. Упор руками об стілець, стрибки ноги нарізно – ноги разом (30 сек)

  5. Упор ліктями об стілець, діставання правим коліном до лівого ліктя та навпаки (30 сек)

  6. Заступ правою ногою на стілець з випадом лівої ноги назад (8 раз)

  7. Заступ правою ногою на стілець з випадом лівої ноги назад та дотиком до підлоги лівою рукою (8 раз)

  8. Упор руками об стілець, стрибки вліво вправо, ноги разом (30 сек)

  9. Сидячі на стільці по черзі піднімаємо праву та ліву ноги, робимо хлопок руками під ними, теж саме двома ногами одночасно. (20 сек)


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.