Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Відкритий урок з настільного тенісу

Фізична культура

Для кого: 7 Клас

14.10.2021

37

1

0

Опис документу:

Тема уроку: «Основні технічні прийоми та елементи навчальної гри»

Мета: Навчити основним технічним прийомам на місці та у русі, розвивати фізичні, психічні якості та рухові здібності учнів, формувати уміння і навички елементів настільного тенісу націлених для виховання учнів, як вольових і сильних людей.

Завдання уроку:

освітні:

  • - Різновиди гри настільний теніс, її основні правила та правила безпеки під час занять

навчальні:

  • - навчити техніці виконання основних технічних прийомів (хват ракетки, подача, поштовховий удар, підкрутка)

  • - розучити комплекс вправ з активної руханки.

  • - відпрацювання технічних навичок під час колового тренування та навчальної гри.

оздоровчі:

  • - сприяти зміцненню серцево-судинної і дихальної системи

  • - сприяти дотримання питного режиму

розвивальні:

  • - розвивати «відчуття м`яча»

  • - сприяти розвитку спритності та координації

виховні:

  • - виховання потреби у регулярних заняттях фізичними вправами

  • - сприяти соціальній згуртованості учнів

  • - залучення підлітків до фізичного самовиховання

Перегляд
матеріалу
Отримати код








"Незалежно від того, скільки роботи у людини, вона повинна знайти час

для фізичних вправ, як вона знаходить його для їжі."


Махатма Ганді


Модуль : Настільний теніс (1 рік вивчення)

Клас: 7





Учитель фізичної культури

Курахівського опорного ЗЗСО № 5

Гарькавенко Дмитро Вікторович







Тема уроку: «Основні технічні прийоми та елементи навчальної гри»

Мета: Навчити основним технічним прийомам на місці та у русі, розвивати фізичні, психічні якості та рухові здібності учнів, формувати уміння і навички елементів настільного тенісу націлених для виховання учнів, як вольових і сильних людей.


Завдання уроку:

освітні:

  • - Різновиди гри настільний теніс, її основні правила та правила безпеки під час занять

навчальні:

  • - навчити техніці виконання основних технічних прийомів (хват ракетки, подача, поштовховий удар, підкрутка)

  • - розучити комплекс вправ з активної руханки.

  • - відпрацювання технічних навичок під час колового тренування та навчальної гри.

оздоровчі:

  • - сприяти зміцненню серцево-судинної і дихальної системи

  • - сприяти дотримання питного режиму

розвивальні:

  • - розвивати «відчуття м`яча»

  • - сприяти розвитку спритності та координації

виховні:

  • - виховання потреби у регулярних заняттях фізичними вправами

  • - сприяти соціальній згуртованості учнів

  • - залучення підлітків до фізичного самовиховання

Дата проведення: __________ року

Місце проведення: Спортивна зала

Тип уроку: комплексний урок змішаного типу

Інвентар: м`ячі та ракетки для настільного тенісу, фішки, вода, арома-лампа, тенісний стіл, м`які м’ячі, секундомір, свисток, каремати.

Технічні засоби: аудіо-система, ноутбук, проектор, смартфони, смарт браслети.




ХІД УРОКУ

Зміст уроку

Дозування


Організаційно-методичні вказівки

Групи здоров`я


Осн.

Підг.

Спец.

Підготовча частина (14 хв.)


1

Привітальна налаштувально- діагностична вправа.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

Учні заходять в спортивну залу, де при вході висить інтерактивний плакат «Зустріч з вчителем» і кожен учень обирає найбільш комфортне привітання для себе. По черзі торкаються зображення та виконують вибрану дію разом з вчителем, й переходять до шикування в одну шеренгу .

(Додаток 1)


2

Повідомлення мети і завдань уроку. Опитування самопочуття учнів.

1 хв

1 хв

1 хв

Перевірити стан спортивного одягу та взуття.



3

Інструктаж з безпечної поведінки під час уроку.

30 с

30 с

30 с

Під час уроку дотримуватися інтервалу та дистанції, уникати зіткнень, не штовхатись, бути поважними до своїх партнерів.


4

Вимірювання ЧСС. Проаналізувати стан готовності учнів до уроку за показниками ЧСС.

30 с

30 с

30 с

Норма 15 ударів за 10 сек. Учням з підвищеним пульсом одягають червоні маніжки. Дозволяється вимірювати чсс за допомогою смарт браслетів.

5

Інформаційно-мотиваційне повідомлення вчителя.

2 хв

2 хв

2 хв

Розповідь про гру – настільний теніс. Перегляд мотиваційного відеоролику.

https://drive.google.com/file/d/1bqkzoFgOe9O0YagOko4r3OYl04_KRL3l/view?usp=sharing

6

Варіативність уроку

1 хв.

1 хв.

1 хв.

Вчитель пропонує учням проголосувати за руханку, якою вони будуть займатися на наступному уроці, використовуючи наліпки. А на сьогодні на минулому уроці учні вибрали активну руханку з Юрієм Ткачем.

https://drive.google.com/file/d/18b8lgqmmmNo1bUvN2w62oOHMlEALLESa/view?usp=sharing

7

Різновиди ходьби:

- ходьба на носках, руки вгору;

- ходьба на п’ятах, руки за головою;

- ходьба на зовнішній та внутрішній стороні стопи

- ходьба з п`яток на носок

30 с.

30 с.

30 с.

У колону по одному в обхід по залу. Дистанція два кроки.

8

Біг

1 хв.

40 с.

20 с.

Темп повільний.

Стежити за дистанцією

9

Вправа на відновлення дихання у русі:

1-2 руки через сторони руками до гори

3-4 руки через сторони руками донизу

30 с

30 с

30 с

Темп повільний.

Глибокий вдих, повільний видих.

Звернути увагу на зовнішні ознаки втоми учнів.

10

Перешикування для комплексу загальнорозвивальних вправ активної руханки.

30 c

30 c

30 c

Стежити за чіткістю перешикування

11

Комплекс загальнорозвивальних вправ активної руханки.

4 хв.

3 хв.

2 хв.

Стежити за виконанням вправ на екрані проектора, повторювати рухи, слухати музику.

https://drive.google.com/file/d/18b8lgqmmmNo1bUvN2w62oOHMlEALLESa/view?usp=sharing

12

Вправа на відновлення дихання у русі:

1-2 руки через сторони руками до гори

3-4 руки через сторони руками донизу

30 с

30 с

30 с

Темп повільний.

Глибокий вдих, повільний видих.

Звернути увагу на зовнішні ознаки втоми учнів.

13

Вимірювання ЧСС

30 с

30 с

30 с

Поклавши 2 або 3 пальці правої руки на зап'ясток лівої, притиснути пульсуючу артерію. Підрахувати ЧСС. Норма 20 ударів за 10 сек.

14

Дотримання питного режиму

30 с

30 с

30 с

Учні підходять до стола на якому стоять їх індивідуальні пляшки з водою та випивають невелику кількість води маленькими ковтками.

Основна частина (27 хв.)


Учні отримують ракетки та м’ячі для настільного тенісу

1

Спеціальні вправи для покращення техніки хвату ракетки та володіння м`ячем.

5 хв


3 хв


1 хв.


Створення ситуації успіху, Стежити за помилками, звертати увагу на узгодженість рухів

Додаток № 2

Метод колового тренування вправи виконуються на 5 станціях:

учні розділені на 5 груп, на кожній станції працювати по 2 хв.;

учні віднесені до СМГ виконують дихальні вправи.

2

Станція № 1

3 хв.

1.5 хв

-

М’яч підвішений на мотузці, виконуємо підрізку з обох боків, надаючи м’ячу якомога більше обертань.

3

Станція № 2

3 хв.

1.5 хв

-

На стінні намальована ціль, потрібно якомога більше разів в неї влучити.

4

Станція № 3

3 хв.

1.5 хв

-

Гра від стіни на половині тенісного стола.

5

Станція № 4

3 хв.

1.5 хв

-

Гра на смартфоні у настільний теніс.

6

Станція № 5

3 хв.

1.5 хв

-

Тримання м’яча в парах передаючи його поштовхом один одному через перешкоду.

7

Гра з елементами настільного тенісу.

6 хв.

3 хв.

-

Один учень отримує ракетку та м’який ігровий м’яч, він за допомогою удару по м’ячу ракеткою намагається влучити в когось з інший гравців, задача яких втікати та не дати себе осалити м’ячом. Якщо в учня влучили він також отримує ракетку та м’який ігровий м’яч. Гра триває поки всіх учнів не осалять, перемагає той учень, який залишився останній не осалений.

8

Вправа на налагодження довірливих взаємовідносин.

30 с

30 с

30 с

Учні стають у коло тримаючись за плечі один одного, голосно та одночасно промовляють «Ми дружні, ми кращі!»

9

Дотримання питного режиму

30 с

30 с

30 с

Учні підходять до стола на якому стоять їх індивідуальні пляшки з водою та випивають невелику кількість води маленькими ковтками.

Заключна частина (4 хв.)

1

Релаксація і ароматерапія

2 хв.

Учні лягають в коло на

каримати головою в центр. У

центрі кола знаходиться

аромалампа, учні заплющують

очі й намагаються розслабити

м’язи. Слухають текст

релаксації під розслаблюючий

музичний супровід.

https://drive.google.com/drive/folders/1_E4zwqIJPppA8e6lPEyhDcRj38EZflaa?usp=sharing

2

Вимірювання ЧСС

30с

Поклавши 2 або 3 пальці правої руки на зап'ясток лівої, притиснути пульсуючу артерію. Підрахувати ЧСС.

Визначити ступінь відновлення.

3

Підбиття підсумків уроку

1 хв.

Вказати на помилки, рекомендації учням.

Відзначити кращих.

4

Диференційоване домашнє завдання .








Прощання і організований вихід із залу

30с

Для учнів основної та підготовчої медичної групи.

Д/з комплекс вправ для покращення рівноваги

(Додаток 4)

Для учнів спеціальної медичної групи та звільнених від занять.

Д/з вчити правила гри в настільний теніс


Виходити із залу звичайним кроком , не порушуючи строю. В колону по одному.




Додаток № 1


ПРИВІТАННЯ




































Додаток № 2

вправи для покращення техніки

хвату ракетки та володіння м`ячем


1.З азіатського хвату ракетки переходимо до європейського та навпаки, потім іншою рукою.

2.Імітація ударів відкритою та закритою стороною ракетки.

3.Імітаційно намалювати у повітрі геометричні фігури ракеткою.

4.Тримаємо м’яч на ракетці

5.Набивання м’яча внутрішньою стороною ракетки.

6. Набивання м’яча зовнішньою стороною ракетки.

7. Набивання м’яча почергово різними сторонами ракетки.

8.Підбивання м’яча ребром ракетки з наступним ловінням.

9.Підбивання м’яча ручкою ракетки з наступним ловінням.

10.Набивання м’яча від підлоги.

11.Набивання мяча різними сторонами ракетки у русі.

12.Набивання м’яча різними сторонами ракетки з одночасними присіданнями.

13.Підбаття м’яча у верх з наступним м’яким ловінням його на ракетку.



Додаток № 3

Домашнє завдання

Комплекс вправ щодо тренування рівноваги.

Вправи з рівноваги сприяють виробленню правильної постави, координації рухів. Виховують сміливість впевненість.


1. Носки і п’ятки разом, руки на поясі, очі заплющені – стояти до 20 секунд.

2. Права стопа стоїть перед лівою на одній лінії, руки на поясі – стояти до 20 секунд.

3. Теж саме, але із заплющеними очима – стояти до 15 секунд.

4. Ноги разом, руки на поясі, піднятися на носки – стояти до 15 секунд.

5. Теж саме, але із заплющеними очима – стояти до 10 секунд.

6. Ноги нарізно, руки на поясі, піднятися на носок правої ноги, ліву ногу зігнути і

підняти уперед – стояти до 15 секунд.

7. Теж саме, але із заплющеними очима – стояти до 10 секунд

8. Ноги разом, встати на носки і виконати п’ять нахилів уперед – один нахил за

секунду.

9. Права стопа стоїть перед лівою на одній лінії, руки на поясі, виконати 6

маятникоподібних нахилів праворуч і ліворуч – один нахил за секунду.

10. Ноги разом, піднятися на носки, голову до краю вигнути назад – стояти до 15

секунд.

11. Теж саме, але із заплющеними очима – стояти до 5 секунд

12. Стати навшпиньки, виконати 6 колових рухів головою ліворуч – один оберт за

секунду.

13. Стати на носок правої ноги, руки на поясі, виконати 6 махових рухів лівою ногою

уперед і назад з певною амплітудою – один мах за секунду.

14. Стати на носки, 10 разів швидко відкинути голову назад.

15. Стати на носок правої ноги, ліву зігнути і підняти уперед, голову3 до краю

відкинути назад, заплющити очі – стояти 5 секунд.


Весь комплекс вправ може надати інформацію щодо рівня розвитку вашої рівноваги.

Потрібно спробувати виконати всі вправи послідовно. Той, хто виконає всі 15 вправ,

може вважати, що його органи рівноваги функціонують відмінно. Той, хто виконав

перші 10 вправ – його рівновага дорівнює оцінки – добре. А той, хто може виконати

тільки 6-7 вправ, потрібно ще потренуватися, тому що його органи рівноваги

функціонують на оцінку – задовільно.


БАЖАЮ ВСІМ УСПІХУ У ВИКОНАННІ ВПРАВ!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.