і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Відкритий урок з математики в 1 – В класі " Нумерація двоцифрових чисел. Числа другого десятка. Задачі на знаходження різниці (остачі). Одиниці вимірювання довжини: дециметр, сантиметр

Відкритий урок з математики в 1 – В класі " Нумерація двоцифрових чисел. Числа другого десятка. Задачі на знаходження різниці (остачі). Одиниці вимірювання довжини: дециметр, сантиметр

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Відкритий урок з математики

в 1 – В класі

Вчитель Кутах Людмила Іванівна

Тема. Нумерація двоцифрових чисел. Числа другого десятка. Задачі на знаходження різниці (остачі). Одиниці вимірювання довжини: дециметр, сантиметр

Мета: формування ключових компетентностей, зокрема:

  • вміння вчитися – створити умови для формування логічного й абстрактного мислення учнів початкової школи, забезпечити їх інтелектуальний розвиток;

  • загальнокультурної компетентності– дотримуватися норм усного і писемного мовлення, розвивати математичне мовлення; давати повну і чітку відповідь;

  • соціальної компетентності – прояв ініціативи з урахуванням інтересів групи в якій працюєш;

  • громадянської компетентності – бережливе ставлення до шкільного майна;

  • здоров’язбережувальної компетенції - розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою;

  • предметних компетентностей: знаходити попереднє і наступне число до даного; вивчити назви чисел другого десятка; закріпити знання про нумерацію двоцифрових чисел: десяткову систему числення; поняття « одноцифрові та двоцифрові числа; уміння складати і розв’язувати задачі на знаходження остачі (різниці; величини та їх вимірювання;познайомити з новими одиницями вимірювання -дециметром та сантиметром; закріпити поняття умова, запитання, розв’язання, відповідь задачі; розвивати просторову уяву.

Обладнання: телевізор, відеозапис мультанімації пісні «1, 2, 3, 4, 5…», «Острів дружби», «Шляхом доброти»; таблиці « Математика -…», ««Будиночок чисел», « Задача на знаходження остачі (різниці)», картинки – види робіт на уроці, картки з числами; таблиця розрядів; величини та їх вимірювання; відеозапис « Великі перегони»; картки для читання

(1. Коли йдуть геть люди, відїжджають автомобілі, вилучаються предмети, то їх кількість зменшується. Мовою математики це записують за допомогою дії віднімання, позначаючи її на письмі знаком « - »інус).

2. Задачі із запитанням « Скільки залишилося?» називають задачами знаходження остачі (різниці.)

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент.

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай!

ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

  1. Оголошення маршруту подорожі

У – важні

Р – розумні

О – організовані

К - кмітливі

  1. Повторення вивченого про математику

  2. Лічба пряма і зворотна в межах 100

  1. Гра « Впіймай число» ( закріплення розрядів чисел)

  1. Повторення про попереднє та наступне числа

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

1) Зачитування теми уроку (вчитель)

- Давайте прочитаємо тему уроку

«Нумерація двоцифрових чисел. Числа другого десятка. Задачі на знаходження різниці (остачі). Одиниці вимірювання довжини: дециметр, сантиметр»

2) Визначення завдань уроку

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Будиночок чисел

  1. Хвилинка Знайка

  2. Заучування назв чисел другого десятка за:

а)смужками з кружечками;

б) за таблицею розрядів.

IV. Засвоєння вивченого матеріалу.

  1. Повторення таблиць додавання та віднімання числа 8 ( робота в парах).

Вправа 3.

  1. Вправа на розташування чисел у порядку спадання.

- Обведи найменше число.

3. Відтворення з пам’яті: Коли йдуть геть люди, від’їжджають автомобілі, вилучаються предмети, то їх кількість зменшується. Мовою математики це записують за допомогою дії віднімання, позначаючи її на письмі знаком « - » (мінус).

4. Фізкультхвилинка « 1,2. 3. 4. 5…»

  1. Розв’язування прикладів на дошці з поясненням ( вправа 5.2)

  1. Відтворення з пам’яті: «Задачі із запитанням « Скільки залишилося?» називають задачами знаходження остачі (різниці)».

  1. Розвязання задачі на знаходження остачі (різниці) 6. 1.

  2. Розв’язання алгебраїчної задачі на знаходження остачі (різниці) 6.2( усно)

  3. Фізкультхвилинка «Острів дружби»

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Слухання розповіді королеви Величини та Знайка про одиниці вимірювання - дециметр та сантиметр

  1. - Що можна виміряти за допомогою дециметра та сантиметра?

  2. Завдання 8 ( порівняння величин.)

  1. « Великі перегони».

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Мікрофон»

  • Що найбільше сподобалось на уроці?

  • Яке завдання було складним?

  • Яке завдання було простим?

  • Пісня «Шляхом доброти»

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

І СТУПЕНЯ - ГІМНАЗІЯ № 39»

КАМЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок за проектом " Інтелект України " дає можливість навчити дітей працювати з двоцифровими числами, вміти розв'язувати задачі на знаходження остачі, знайомить з одиницями вимірювання : сантиметром та дециметром. Урок подано в ігровій формі.
  • Додано
    26.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    397
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    WA055150
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти