Запорожченко Олена Анатоліївна КЗШ№90
Урок – подорож
Тема: Називаємо компоненти та результат дії додавання. Складання рівностей.
Мета: Ознайомити з назвами компонентів дії додавання; вчити користуватися термінами «перший доданок», «другий доданок», «значення суми»; ознайомити з назвою математичного виразу «сума»; вчити подавати числа у вигляді суми двох доданків. Розвивати логічне мислення, увагу школярів, пам'ять. Виховувати акуратність, старанність, працьовитість. Прищеплювати інтерес до уроків математики.
Обладнання: презентація, предметні та сюжетні малюнки, запис музичного супроводу для руханки, набір математичних матеріалів (геометричні фігури), картки для парної роботи, ілюстративний та роздавальний матеріал.
Тип уроку: підсумковий урок-подорож з використанням інтерактивних технологій.
Хід уроку
I. Організаційна частина
- Діти, я рада вас вітати на нашому уроці математики. Сьогодні у нас особливий урок – до нас завітали гості. А гостям завжди ми раді. Тож давайте розпочнемо наш урок з побажанням у дружньому колі.
1. Побажання учнів
Діти: Ми вам раді, люди добрі,
І вітаємо щиро вас,
І запрошуємо ласкаво
На урок у перший Г клас
Ми будемо:
Активними
Працьовитими
Творчими
Уважними
Дисциплінованими
Діти сідають.
Вчитель: Отже, якщо ви будете такими, ми разом проведемо цікавий урок.
II. Хвилинка каліграфії
- Кожна людина починає свій новий день із чистої водички і ми почнемо наш урок із джерельця чистоти – з хвилинки каліграфії. Гарно і акуратно у зошитах напишемо рядок чисел, відгадавши слова.
У назвах казок, які я читатиму, знайдіть числа і позначте їх у зошиті відповідними цифрами:
«Один чарівний палець»
«Дві кізочки»
«Троє поросят»
«Чотири рясні дощі»
«П’ять бажань»
«Про змія, у якого шість голів»
«Сім козаків, і восьмий, який був отаманом»
«Дев’ять братів і десята сестра Галя»
- Перевіримо які числа ви записали?
- У якому порядку (зростання чи спадання) записані числа?
- Назвіть цей ряд чисел у порядку спадання від 10 до 1
Фізкультхвилинка для очей.
III. Знайомство з казковим героєм
- Діти, сьогодні на наш незвичайний, казковий урок завітав незвичайний, веселий казковий герой. Його братики та сестрички живуть всюди: в річках і в ставках, у морях і океанах, на хмаринках і в криничках. А ім’я його Капітошка.
IV. Повідомлення теми та мети
Наш Капітошка народився з чистого джерельця і за допомогою цифр потрапив у цифровий струмочок, де дізнався, що йому надійшов лист дуже важливим повідомленням. Але вітер – жартівник відніс конверт далеко-далеко до Підсумкового океану. Ми повинні допомогти Капітошці знайти лист. Розпочнемо.
Загадка: Зимою спить, а влітку біжить. (Річка)
Перепливемо річку усну, через яку перебратися зуміємо лише тоді коли виконаємо усні обчислення:
1. - Гра «Живі числа»
- Відгадай «Хто я» якщо мої сусіди 6 і 8, 3 і 5, 5 і 7.
- Вийдіть числа більші 6; менші 4, більші 3, але менші 5
- Вийдіть число попереднє до числа 2, наступне за числом 2
- Вийдіть число менше на одиницю за 10, більше на одиницю за 3
2. Гра «Мовчанка»
Загадка: Коли немає – чекають, коли прийду – тікають. (Дощ)
Розв’язування прикладів з краплинок.
Роздати кожному учню по краплинці.
Ви працювали старанно, отримуєте від Капітошки ці краплинки.
Фізкультхвилинка.
V. Ознайомлення із назвами компонентів дії додавання
1)Робота з геометричним матеріалом.
- Покладіть 3 квадрати зліва на парті, кружечки-справа.
Об’єднайте їх. Що означає об’єднати?
- Скільки всього фігур?
- Як дістали це число?
Складемо приклад.
3+2=5 (у зошитах)
Ми виконали дію додавання і в результаті отримали суму. (Картка сума під числом 5)
Які два числа ми додали(3 і 2)
- Вони мають свої імена
Числа, що додають, називають доданками. Щоб відрізнити їх за порядком, говорять: перший доданок, другий доданок. Таким чином, 3 і 2 – це доданки, 3 – перший доданок, 2 – другий доданок.
- Назвіть перший доданок, другий доданок.
(На дошці відповідні записи)
- Ліворуч записана сума. Це сума - вираз, а праворуч сума – результат.
Запис можна прочитати так: сума чисел 3 і 2 дорівнює 5.
2) Робота із підручником с.47 завдання 3
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
с.47 завдання 4
Підрахувати (презентація)
VII. Підсумок уроку.
- Ось ми і дістались до Підсумкового океану.
Отже відкриймо конверт.
Що тут?
А тут…























