Відкрите засідання гуртка " Секрети сімейного щастя"

Опис документу:
Якщо у вашому навчальному закладі ще не функціонує гурток " Секрети сімейного щастя", раджу організувати його якомога швидше ( для старшокласників шкіл або студентів коледжів). Це цікаво, пізнавально, корисно! Пропоную сценарій одного із відкритих засідань. На основі поданого матеріалу, який стосується літератури , історії, культури, можна виховувати ненав'язливо, з гумором, вчити на чужих помилках. В нашому коледжі такий гурток працює при кабінеті зарубіжної літератури.Це потрібно і актуально!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

9

Відкрите засідання гуртка «Секрети сімейного щастя»

Слайд 1 заставка Секрети сімейного щастя

Вступне слово викладача, керівника гуртка

Найцінніше і найважливіше, що є в житті людини, – це її сім’я… Спочатку та, в якій ви народилися, а потім та, яку ви створите. Зрозуміло, що життя сім’ї – це складний багатогранний процес взаємодії, що містить в собі економічні, правові, естетичні, психологічні, релігійні, майнові та інші аспекти.., бо сім’я є базовим осередком суспільства. Якими ви будете спеціалістами, покаже час, але без сім'ї не обійтися; так влаштоване життя: ми або чиїсь діти, або чиїсь батьки; в ідеалі людина живе в сімї.

2 слайд. Ведучий. Є вислів: людині в житті має пощастити тричі, решту вона досягне сама; а ось у трьох аспектах потрібне щастя. Отож людині в житті має пощастити тричі: 1) Від кого народитися (батьків ми собі не вибираємо); 2) У кого вчитися; 3) З ким одружитися (і тут виявляється потрібне щастя). Щоб створити сім’ю, достатньо закохатися і одружитися, щоб зберегти її надовго, потрібно неабияке терпіння, вміння вимагати не тільки від когось, але й від себе, вміння прощати, працювати над собою. Від нас в сімї чекають насамперед розуміння, поваги до інтересів того, хто живе поряд. Це легко сказати: «Я люблю людей, я люблю дітей, своїх родичів»... насправді любити ближнього свого все життя – важка праця, для багатьох випробування. Або сімя принесе людині відчуття радості, впевненості в майбутньому, задоволення, чудове почуття щасливого батьківства, або вона потроху перетвориться на ярмо, яке може не бажаючи розлучатися, людина буде тягти на собі, вважаючи, що життя в цьому плані не склалося, а кохання вигадали романтики. Статистика розлучень в Україні ( розпадається понад 50 % шлюбів) говорить про те, що молоді люди не хочуть прощати один одному, не вміють організувати свій побут, і часто не дочекавшись справжнього кохання, переживши лише момент закоханості та пристрасті, розлучаються. Справжнє кохання приходить не одразу, а сімейне життя може змінюватися в основних своїх проявах. Як наприклад, у пісні Вікторії Булітко з дизель-шоу.

3 слайд. Відео. Песня о счастливой паре ( прослуховування)

Ведуча. В цьому плані ми дозволимо собі сьогодні дати вам декілька порад у морально-психологічному аспекті, вважаючи, що їх обов’язково слід враховувати, особливо коли сімя молода.

4 слайд. Порада 1 . Довіряйте один одному

5 слайд. До неї ми розкажемо вам історію з життя Наполеона III Бонапарта, останнього французького імператора.

Студентка 1. Уже знаменитий, уже розбещений фортуною Наполеон 3 закохався у найгарнішу, найшаленішу жінку на світі – іспанку Марію Євгенію Августину де Монтихо – дочку тоді вже нікому невідомого графа. Це було нечувано! Хто вона така? – Звичайна жінка. Де вона і де Наполеон!

6 слайд. Але молодість, вишуканість, жіноча краса та чарівність швидко зробили своє. Наполеон закохався, обожнюючи обраницю. На дивлячись на явний мезальянс та спротив родичів і вищих чиновників держави, Наполеон заявив:

7слайд « Я обираю жінку, яку кохаю і поважаю». Чудово. У закоханих було здавалося все: молодість, багатство, слава, кар’єра, любов, влада, в кінці-кінців, здоровя… Вони мали б бути щасливими. Але що ж було далі? Прекрасна зовні Марія Євгенія, ставши імператрицею, виявилася жінкою немудрою і слабкою у плані збереження кохання Наполеона. Ревнощі до всіх і до всього, до справ державних і недержавних зруйнували цю родину.

8 слайд. Панічно боячись, що Наполеон знайде собі іншу, вона ображала імператора, дозволяла собі, забігаючи до його кабінету, влаштовувати істерику на порожньому місці, кричала, плакала, перериваючи важливі державні перемовини. Це швидко набридало. Вона власними руками перетворила життя Наполеона в сімейному плані на пекло; дім – перетворився на місце, куди не хотілося повертатися. І Наполеон став затримуватися на службі або ішов подалі від місця, де залишилося таким далеким тихе бажання омріяного спокійного щастя.

9 слайд. І Марія залишилася сама, мимоволі домігшись того, чого найбільше боялася: вона боялася втратити Наполеона, вона його втратила. ЇЇ краса і молодість залишилися при ній, але поряд уже не було її Наполеона. В самотності вона переживе Наполеона на 9 років. Ревнощі зруйнували цю родину. Більшість чоловіків не люблять істеричок - вони їх бояться. Памятайте: один із способів зруйнувати найтепліші стосунки – постійно висловлювати недовіру один до одного.

10 слайд. Відео. Пісня. Темникова «Ревность» ( або інша за вибором)

11слайд. Ведуча. І Нехай перед очима ревнивців буде картинка: закривавлений сніг і на ньому поранений великий російський поет - Олександр Пушкін. Дивіться, що можуть зробити з вами ревнощі!.. Ревнивці, як правило, люди невпевнені в собі. Будьте сильними. Довіряйте один одному. Ревнощі в малих дозах – без цього не обходиться кохання - навіть корисні, але не можна переходити певну межу, треба сказати собі СТОП. Інакше життя того, хто живе поряд, стає нестерпним. Страждає і той, кого ревнують, особливо безпідставно, і той, хто ревнує, – це таке повільне самогубство. Бережіть один одного. Бережіть навіть від власних ревнощів. Тому перша порада – довіряйте один одному. Немає справжньої сімї без довіри.

12 слайд. Ведуча. А від любові до ненависті, як відомо, всього лише крок.

13 слайд. Народна мудрість для ревнивців: скажіть собі раз і назавжди: розумний від мене не піде сам, а дурня не варто і тримати…

14 слайд Ведучий. Порада 2. Не намагайтеся переробити один одного

15 слайд. Всесвітньо відомий російський письменник Лев Толстой помер, як відомо, на забутій Богом маленькій залізничній станції Астапово від запалення легенів. Єдиним його передсмертним бажанням було: не допускати до нього його дружину. Як могло таке статися? Важко навіть повірити, що Лев Толстой, автор знаменитого сімейного роману «Анна Кареніна», який чудово розбирався у психологічних аспектах сімейних стосунків, був нещасливий у власній родині..?

Студент 2. Лев Толстой одружився, коли йому було 34 роки, уже графом, що мав у власності маєток Ясна Поляна, уже доволі знаменитим автором, відомим не тільки в Росії, пережив декілька бурхливих романів з жінками. Його обраницею стала 18-літня Софія Бернс, далеко не бідна, вихована, літературно та музично обдарована жінка. Спочатку вони справді були щасливі: спільні захоплення та інтереси, спільна праця – Софія тоді допомагала Толстому переписувати рукописи ( він працював над романом «Війна і мир»). Сотні кріпаків, слава, багатство – все було; в сімї народжувалися діти ( 13-о дітей, 5-ро з яких померли в ранньому віці). І все ж таки Толстой в останньому посланні, написаному дружині, зізнавався, що кохає її, але жити з нею не може.

16 слайд. В останні роки їх сварки переросли в маніакальну одержимість. Остання з них розгорілася 28 жовтня 1910 року . Толстой зібрав речі і пішов з дому. За спогадами домашніх, Софія навіть намагалася після цього втопитися, але її врятували. ЇЇ помилка властива багатьом жінкам і сьогодні. Вона постійно сперечалася з чоловіком, сходячись з ним лоб в лоб і не вміючи досягти свого дипломатією і тактовністю чи хоча б якимись жіночими хитрощами. Такі спроби переламати чоловіка, призвели до того, що навіть на смертному одрі він не зміг її простити. Графиня пережила чоловіка на 9 років, займалась виданням його книг та щоденників і до кінця життя слухала докори в тому, що була дружиною, не гідною такого генія.

17 слайд. Психолог. Важливо у сімейних конфліктах дотримуватися певного емоційного тону, не виходити за межі, не дозволяти собі кричати, не дозволяти кричати на себе. Якщо сімя молода, у кожного своя правда, важливо вміти зупинитися на якийсь час, обдумати ситуацію, іти на компроміси.

18 слайд. Двоє молодих, що посварилися, схожі на 2 авто, що на усій швидкості мчать назустріч один одному: ніхто не хоче поступитися. Тому результат зрозумілий: розіб’ються обоє, зіткнення призведе до загибелі, сімї вже не буде. Щоб вирішити проблему, потрібно вступити в переговори. Перший крок робить якраз не той, що слабший, а той, хто розумніший і сильніший, бо це не просто і стратегічно дуже важливо. Відступити від своєї гордині, не замикатися в собі … на це здатен лише сильний. А тривале мовчання за нез’ясованих обставин загрожує переходом у наступну небажану стадію конфлікту: втеча з дому, розлучення. Конфлікт – це неузгоджені інтереси. Значить їх треба узгодити. Установка: спробую зрозуміти, поставлю себе на місце іншого в цьому випадку важливі.

19 слайд. А в сімейному конфлікті особливо важливо: зберігайте емоційну рівновагу, не кричіть, не глузуйте, не показуйте свою перевагу, умійте відмовитися від неправильного рішення, вибачайтесь. Часто люди настільки сильно зациклюються на своїх образах, що стають сліпими і не бачать того, що відбувається в душі їх близьких. Збираючись одружуватися, дочекайтеся часу, коли ви починаєте бачити недоліки один в одному, запитайте себе:я можу це терпіти все життя? Може воно мене навіть забавляє. Якщо ви відповідаєте собі «так», - одружуйтесь. Якщо ж ви бачите недоліки в іншому і думаєте, що зможете переробити людину, і вона зміниться, то частіше всього ви помиляєтесь. Дорослі люди не змінюються. Хіба що в серіалах. Тому приймайте один одного такими, як ми є, пам’ятаючи, що як ми бачимо недоліки в комусь, так само недоліки бачать і в нас. Ідеальних людей не буває. Сімейне життя – як бурхливе море: в ньому буває всяке. Переживши шторм, потрібно знайти компроміс примирення. Подивіться, як це чудово передає танець.

20 слайд. Відео. Ахтем Сеітаблаєв та Олена Шоптенко. Фрістайл. Танці з зірками.

21 слайд. Ведуча. Порада 3. Не критикуйте, не прискіпуйтесь.

Припиніть критикувати свого партнера – повірте навколо безліч людей, які це роблять: хто у вічі, хто позаочі; а підтримати, захистити - на це здатен не кожний.

22 слайд. Доречно навести історію з життя американського президента Авраама Лінкольна і його дружини Мері.

Студентка 3. Трагедією життя Авраама Лінкольна було його одруження. Зауважте, не його вбивство, а його шлюб. Тому що майже чверть століття місіс Лінкольн дошкуляла і отруювала йому життя. Вона завжди скаржилася, завжди критикувала свого чоловіка, бо все в ньому було, з її точки зору, не так.

23. слайд. Він сутулився, ходив незграбно, підіймав і ставив ноги, як індіанець. Вона скаржилася, що його кроки не були еластичні, що в рухах не було грації, передражнювала його ходу, вимагала, щоб він ходив, опускаючи пальці ніг так, як її вчили в пасіонаті. Їй не подобалося, як стирчать його великі вуха. Вона навіть дорікала йому в тому, що в нього недостатньо прямий ніс, випнута нижня губа, занадто великі руки і ноги. Авраам Лінкольн і Мері Тод Лінкольн були протилежностями у всьому: за вихованням, за походженням, за характером, за розумовими здібностями. Вони постійно дратували один одного. Одного разу, коли містер і міс Лінкольн снідали, Лінкольн чимось розлютив свою дружину. Чим ніхто тепер не пам’ятає, але розлючена місіс Лінкольн схопила чашку гарячої кави і кинула в обличчя чоловіка. Причому зробила це в присутності інших мешканців. Нічого не сказавши, Лінкольн сидів принижений і мовчазний. Прискіпування місіс Лінкольн були такі дурні, такі жорстокі та неймовірні, що навіть через 75 років при одному читанні про ці публічні сцени, ви задихаєтесь від обурення. Але що це дало?

24 слайд. Чи вдалося їй змінити чоловіка постійними прискіпуваннями? Чи змінився Лінкольн? Зовсім ні, він так само ходив, їв, не змінилися і вуха 16-го президента США, національного героя американців, що круто змінив хід історії…

25 слайд. Зате місіс Лінкольн, переживши не один нервовий зрив, потрапила до божевільні.

Багато дружин самі викопали могилу своєму подружньому життю, копали її поступово своїми дріб’язковими прискіпуваннями.

26 слайд. Ведуча. Тому завжди пам’ятайте: щоб зберегти своє щасливе сімейне життя, в жодному випадку не прискіпуйтесь, а якщо критикуєте, робіть це не ображаючи, з легкою долею гумору. Неприпустимо розважати гостей за рахунок своєї половинки, навпаки, - захищайте один одного, якщо хтось намагається це робити. Отже, наша порада: не прискіпуйтесь, не чіпляйтеся до дрібниць, не критикуйте образливо. Сьогодні зварений молодою дружиною борщ може несмачний чи пересолений, а завтра він може бути ідеальний. Посмійтесь дружно, що це так, і не нагадуйте про це більше. У побудові сімейного щастя найголовнішим кроком є безумовне прийняття свого партнера, а без цього вас чекає розчарування. Тому приймайте один одного, якими ми є, і не намагайтеся переробити постійною критикою чи прискіпуваннями.

27 слайд. Ведучий. Порада 4. Не втручайтеся у чуже сімейне життя, нікому не дозволяйте втручатися у ваше…

Нікому не дозволяйте втручатися у ваше сімейне життя. Відносини, щастя в них необхідно берегти і не дозволяти нікому втручатися в це таїнство. Все, що відбувається між вами, стосується лише вас. Бережіть сімейні таємниці. Коли в тонкощі відносин починають втручатися треті особи, – це руйнуює довіру між подружжям.

28 слайд. Чому стільки анекдотів про тещу і зятя, про невістку і свекруху? Їх більшість - із життя… Причина конфлікту з боку тещі - це небажання матір’ю розуміти, що улюблена дочка вже виросла, стала самостійною людиною, яка має право жити своїм життям, вирішувати разом з чоловіком, як їм будувати сімейне життя.

Що може спровокувати конфлікт з боку зятя? Це неповага до матері своєї дружини, пошук недоліків у ній самій або в її матері, бажання переробити дружину чи тещу. Може також заявити про себе бажання захистити дружину від надмірного впливу матері або почуття третього зайвого, коли всі важливі рішення сімейного життя приймаються без участі чоловіка.

Студентка 4. Поради для невістки.

Стосунки невістки і свекрухи не завжди складаються добре. Але якщо ваш коханий це той чоловік, з яким ви хочете прожити все життя, то доведеться налагоджувати зв'язок з його мамою. Звичайно, вам може пощастити і свекруха буде хорошою добродушною людиною, яка допомагатиме у всьому і прийме вас як дочку. Але бувають жінки з більш суворим характером, до якого потрібно буде пристосовуватися. І ось день весілля позаду, сімейне життя тече бурхливою рікою і звичайно ж, в ньому присутня улюблена свекруха. Вам потрібно все продумати, щоб вона пишалася або хоча б поважала свою невістку.

Для початку покажіть їй, що вона повноцінний член вашої родини. Запрошуйте в гості і самі ходіть до неї. Часто телефонуйте та діліться якимись новинами. Не відштовхуйте її спроби щось вам порадити. Вона прожила своє життя і можливо до її досвіду слід прислухатися. Особливо добре, якщо ви будете з нею радитися. Ніщо так не тішить самолюбство свекрухи, як розмови про її сина. Адже він - це її досягнення, і те, що ви його вибрали, теж говорить про багато що. Коли у вас буде вільний час, запропонуйте свою допомогу по господарству. Ідіть назустріч її побажанням, не варто вступати з нею в суперечки. Будьте мудріші. Добре, якщо ви дві мудрі жінки і не доводите справу до сварки. Але якщо суперечка все-таки сталася, проявіть терпіння і витримку з поваги до віку і статусу. Коли ви визнаєте свою неправоту, навіть якщо і праві, це буде для свекрухи багато значити. Але не перегинайте палицю. У принципових питаннях не варто прогинатися.

Якщо у вас є діти, то залучіть свекруху до їх виховання. Нехай вона навчить онуків чогось корисного, гуляє з ними, розповість про своє життя. У дітей повинна бути бабуся незалежно від ваших з нею взаємин. Але стежте, щоб вона не дуже їх балувала. В іншому випадку ви будете поганою, а бабуся, яка все дозволяє, – хорошою. Також варто відзначати сімейні свята разом. Які б не склалися у вас стосунки, на час урочистостей всі суперечки повинні бути закриті. Домовтеся про це заздалегідь. Але запам’ятайте, ніколи і за жодних обставин не кажіть про неї погано при своєму чоловікові. По-перше, ви покажете себе не з кращого боку, а по-друге, йому буде вкрай неприємно чути щось неприємне про жінку, яка його виростила.

29 слайд. Студент 5. Поради для зятя.

Насамперед треба просто любити дочку тієї самої тещі. Щоб вона не турбувалася, щоб вона була впевнена, що її доньці добре, що її не ображають і не принижують. Будь-якій мамі хочеться бачити дочку щасливою і бути спокійною за нову сімю. Якщо теща буде бачити вашу турботу і любов до дочки, то й розбіжності відійдуть на інший план. До тещі не обов’язково мати підхід. Буде добре її дочці, буде добре і їй. Також не критикуйте тещу в присутності дочки ( і без неї). Яка б вона не була, - таки це її мати.

Деякі загальні поради для вас в наступному відео.

30 слайд. Відео. Зять и теща. Как наладить отношения.

Ведуча І головне: не ділити між собою дочку, а обєднатися в любові до неї. Тоді буде так, як у цій пісні…

31 слайд. Пісня «Маю невістку я, маю я донечку».

32 слайд. Ведуча. Правило 5 (золоте). Стався до свої близьких так, як ти хотів би , щоб вони ставилися до тебе.

Психолог. Ви хочете, що ваші діти, коли виростуть, дякували вам, то це ви маєте подякувати за найменшу послугу, коли вони ще маленькі. Ви хочете, щоб ваша дружина, не кричала, не тиснула на вас, була акуратною – то спочатку станьте такими самі. Однакові вимоги до себе і до когось - це значно зміцнить вашу родину.

Все повертається бумерангом. Як ви ставитеся до своїх батьків, так ваші діти будуть ставитися до вас. Це буде в інший час і може в іншій формі, але суть залишиться та ж сама. Перевірено історією і часом. Якщо ви батьками дозволите собі принижувати та ображати своїх дітей, використовувати фізичну силу, - це повернеться образами щодо вас в старості або діти вже дорослі вважатимуть це нормою і перенесуть такі взаємини у свою родину. Якщо ви не будете цікавитися їх проблемами, вони забудуть вас у поважному віці. Виросте стіна між батьками і дітьми, щоб її проламати потрібні неабиякі зусилля з обох сторін. Конфлікт між батьками і дітьми - вічний. Це конфлікт поколінь. Поки не буде з раннього дитинства на рівні підсвідомості впевненості, що дитина – найдорожче, що вона потрібна…. То дитина виросте і зі своїми проблемами не піде додому (викинеться з вікна, втече з дому!). Якщо ж з раннього свідомого віку закладено, що дитина може помилятися, її вчинки можуть бути неправильними, але сама вона хороша, її люблять, поважають її свободу і особистість, тоді всі проблеми будуть вирішуватися спільно. Як це у хорошій міцній сім’ї…

33 слайд. Студент 6 (читає вірш Олега Гаврилюка « Життя –бумеранг»)

Життя, як бумеранг ─ добро вітає:

Що віддасте ─ подібне повертає,

Що засіваєш ─ зрештою пожнеш,

Збрехав ─ і вже брехні не оминеш.

Так часом вчинок долю визначає:

Прощення має той, хто все прощає.

Віддаєте ─ і Вам повернуть радо,

За підлу зраду слід чекати зради.

Образили когось ─ Вас ображають,

З повагою живеш ─ Вас поважають,

Життя, як бумеранг: гріхи, заслуги,

На чорну думку принесе недуги,

На світлу думку ─ Божу благодать…

Якщо не знав цього, то варто б знать!..

34 слайд. Ведучий. Бажаємо вам в майбутньому створити сімю, яка вас ніколи не зрадить і завжди захистить.

35 слайд. Ведуча. Любові у вашу сімю!

36 слайд. Ведучий. Затишку - у ваші оселю!

37 слайд. Ведуча і ведучий разом. Будьте щасливі!

Студентка 1. Сімя наче музика. Іноді вона лунає на підвищених тонах, іноді на низьких, але загалом це прекрасна пісня.

Виконується сучасна пісня про кохання ( за вибором).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00