Відкрите занняття з фізичного розвитку. Нетрадиційні методи оздоровлення

Опис документу:
Вихователі всіх вікових груп вміло впроваджують на своїх заняттях нетрадиційні підходи до системи фізкультурно-оздоровчої роботи. В структурі заняття є обов’язковими дихальні вправи, корегувальна гімнастика, використання нетрадиційного обладнання, музико-, кольоро-, дзвонотерапія, арт-терапія, футбол – гімнастика та ін. Зупинимось на основних формах та методах оздоровлення дошкільників, що використовують педагоги нашого закладу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Нетрадиційні методи оздоровлення

Вступ

Вихователі всіх вікових груп вміло впроваджують на своїх заняттях нетрадиційні підходи до системи фізкультурно-оздоровчої роботи. В структурі заняття є обов’язковими дихальні вправи, корегувальна гімнастика, використання нетрадиційного обладнання, музико-, кольоро-, дзвонотерапія, арт-терапія, футбол – гімнастика та ін. Зупинимось на основних формах та методах оздоровлення дошкільників, що використовують педагоги нашого закладу.

Корегуючі доріжки: використовуються з метою запобігання плоскостопості та корекції порушень постави.

   

Масаж — активний лікувальний метод, тактильний подразник, заспокійливий засіб для зняття втоми. Він підвищує опірність організму і корисний у будь-якому віці. Для зміцнення імунної системи дітей застосовуються різні види лікувально- профілактичного масажу, а саме: масаж стопи (у положенні стоячи або сидячи катати ступнею маленькі м'ячі з нерівною поверхнею, кульки); крапковий, "пляшковий", щіточковий масаж, масаж за допомогою махрової рукавички, "горіховий масаж" (2-Зсекунди).

Точковий масаж дає позитивний результат у дітей, які хворіють на гострі респіраторні захворювання, а також діє профілактично. Зокрема, суть точкового масажу - масажування біологічно активних точок, більшість яких розміщена на обличчі та шиї. За допомогою "горіхового масажу" активізуються енергетичні точки. Усі види масажу можна проводити як в дитячому садку так і вдома.

   

Спеціалістами закладу розроблені спеціальні комплекси вправ, які виконуються протягом дня, в комплексі з нетрадиційними оздоровлювальними вправами.

   

Технологія М. Єфименка є оригінальною системою фізичного виховання дітей, розвивальний ефект якої поширюється на загальний розумовий і духовний розвиток. Рухи тіла (м’язів великих і дрібних), які є складовими різних фізичних вправ, сприяють не тільки формуванню рухових умінь і навичок, а й збереженню, зміцненню та відновленню здоров’я дошкільнят. Пропонуються не тільки ті рухи, що розвивають опорно-руховий апарат, м’язи тіла активізують кору головного мозку через центральну нервову систему, а й ті, що впливають на функції шкіри, слизову оболонку носа, дихального горла, активізують легені, м’язи серцево-судинної системи, зорові нерви, дрібні м’язи обличчя, пальців рук і ніг.

Арт – терапія – це корекція за допомогою залучення дитини до мистецтв. Через малюнок або інший вид творчої діяльності дитина може «виплеснути» негативні та поділитися позитивними емоціями.
 Вокалотерапія – це вихід негативної енергетики з внутрішнього стану. Серед любителів вокалу значно рідше зустрічаються простудні захворювання і захворювання горла. Спів корисне заняття для людей з хворими легенями: це свого роду дихальна гімнастика, що сприяє розвитку грудної клітини і вироблення навичок «правильного дихання», покращується кровообіг, нормалізується серцебиття і знижується артеріальний тиск, активізується діяльність головного мозку.

Вправи – релаксації . Звуки природи. Використовується для розслаблення, зняття емоційної та фізичної напруги, для приємного занурення у денний сон.
Кольоротерапія. Використання різних методів та прийомів кольоротерапії відновлює сили, здоров’я, гармонію почуттів. За допомогою ігор з кольором діти навчаються фантазувати, уявляти, творчо мислити, творити, вільно висловлюватись, спілкуватись.

Дзвонотерапія. Відомо з давніх давен, що дзвін усуває безпричинне занепокоєння, почуття страху, нервозність, безсоння, глухоту, головний біль, благочинно впливає на роботу внутрішніх органів та взагалі омолоджує організм в цілому.
Музикотерапія. Діти прослуховують спеціально підібрані музичні твори зображують вибравши певний колір вони графічно малюють музику під час повторного прослуховування, а потім обговорюють власні переживання, спогади, думки, асоціації, фантазії, що виникають у них в ході прослухування.
Міо – гімнастика розроблена та описана Роджерсом у 1917 році та складається з спеціальних комплексів вправ на певні мязи обличчя для профілактики та лікування різних порушень прикусу.

Дихальна гімнастика це своєрідний ключ до прихованого життя тіла, що безпосередньо пов’язане з розумовою працездатністю людини та її емоційним станом. Так, ритмічне дихання з паузою на вдиху або видиху зумовлює періодичну зміну утримання кисню в крові, що викликає відповідну реакцію — стрімке розширення судин мозку.
Особливу радість дітям приносять заняття гуртка «Пілатес» — комплекс вправ для всього тіла, який розвиває гнучкість і рухливість. Це один з найбільш безпечних видів тренувань. Жодні інші вправи не впливають на тіло настільки м’яко, як вправи пілатесу, Одночасно зміцнюючи його. Фізіотерапевти та спортивні лікарі всього світу радять використовувати Пілатес для відновлювальної терапії навіть після травм хребта.

Ароматерапія — це метод оздоровлення, який вводиться в організм через дихальні шляхи, тобто, ми використовуємо саме збори трав для дихання через мішечки з хлопку. Використовується з метою профілактики гострих респіраторних захворювань.

Повноцінний фізичний розвиток і здоров’я дитини є основою формування особистості !

Заняття з фізкультури

Тема: На гостину до бабусі Червоної Шапочки

Програмні завдання:

Оздоровчі:

1. Сприяти зміцненню серцево-судинної і дихальної систем.

2. Закріпити вміння дітей виконувати вправи, що зміцнюють склепіння стопи, формують навички правильної постави.

3. Розвивати силу, спритність, витривалість, координацію рухів.

Освітні:

1. Вчити правильно узгоджено виконувати рухи під рахунок.

2. Закріпити навички основних видів ходьби.

3. Розучити ходьбу по місточку, із збереженням рівноваги.

4. Вправляти точних виконань з нетрадиційними тренажерами.

Виховні:

1. Виховувати самостійність, почуття відповідальності при виконанні вправ, бажання піклуватися про своє здоров'я.

2. Викликати емоційне задоволення, інтерес до занять, вправність і увагу в грі.

Хід:

Заходять до зали маршом (Марш 29сек) Трек 12

Шикуються в одну шеренгу (За направляючим на місці стій один, два, ліворуч)

Привітання з гостями

Діти!Сьогодні у нас заняття з фізкультури не просте. Ми здійснемо подорож з вами по казці. А якій? Ви зараз відгадаєте загадку!

Ліс дрімучий солодко спить

На пагорбі цьому будинок стоїть

У будинку дівчинка живе

І повірте діти, красивішої неї немає ні де. (Червона Шапочка)

Виходить Червона Шапочка (муз. Трек )

Ч.Ш.

Доброго дня Вам!

Зібралась я до своєї бабусі на гостину

Ось несу для неї частування

Бабуся моя живе на лісовій галявині

Хто хоче відвідати разом зі мною добру стареньку?

Діти: – Ми !!!!

Вихователь:

Далеко діти, живе бабуся Червоної Шапочки, шлях до неї не легкий, треба подолати багато перешкод. А щоб ці перешкоди подолати, нам потрібно потренуватися. А в підготовці до подорожі нам допоможе мій помічник (Бухтик - цей незвичайне створіння має шерсть, ріжки і чудово плаває. А ще – він неабиякий бешкетник! А тому він добре знає як нам допомогти розімняти руки, ноги, спину).

(К.З.Р.В) аудиозапис Трек 11…відновлюють дихання…Шикуються в одну шеренгу.

Вибігає Вовк. Плаче.

Вихователь:

Вовчику –братику

Перестань ти ревіти

На діток погляди

Свою біду розкажи

Вовк :

Вовчик лапу занозив

Наступив на шишку

Розлютився погрозив

Ти дізнаєшся Вовчиська!

Вихователь:

Не сердься Вовчику, ти сам винен. Потрібно бути уважним і обережним. І для нас діти буде наука, що в лісі потрібно бути уважним і обережним!

Вовчику! Ми йдемо на гостину до бабусі Червоної Шапочки. Ходімо з нами можливо і нам допоможеш в нашій подорожі.

А ось і дивіться перша перешкода. Потрібно перейти через місточок.

Ось погляньте…(вихователь демонструє виконання вправ)

  1. Руки в сторону. Обережно, тримаючи рівновагу виконуємо вправу.

  2. Руки на поясі

  3. Приставним кроком правим боком, руки на поясі.

А тепер будь-ласка підійдіть, почнемо виконувати вправу.

Шикуються в одну шеренгу.

Молодці! От місточок ми з вами подолали. Замочив хтось ніжки?-Замочили.

Та ще й трішки змерзли.

Подивіться на яку ми галявину потрапили, тут у нас і метелик і гусениця, і квіти які гарні. А от зараз з вами, промасажуємо на них свої ноги, руки, спину, щоб добре зігрітися. Знімемо наші чешки, щоб ніжки наші були чутливими.

Демонстрація вихователя виконання вправи. А тепер будь-ласка розділімося на дві команди. Одна команда за Єгором підходять до гусениці, а друга команда за Наталкою підходять до метелика. Виконуємо вправу.

Молодці! Розігріли руки, ноги, спину. Трішки заморилися. А зараз з вами відпочинемо. Стаємо в коло і сідаємо, щоб один одного краще бачити.

Сміхотерапія

Настирлива муха

В.п. лежачи на спині малята виконують відмахування руками, немов відганяючи від себе настирливу муху, яка намагається сісти на ніс.

Сідаємо рівненько… покажемо які звірі живуть в лісі. Продемонструвати смішні рухи звірів.

Вихователь:

Добре молодці, гарно побавились. Ой погляньте а ось і будинок нашої бабусі. Давайте ближче підійдемо до бабусі.

Бабусенько ми прийшли тебе провідати, чи не хворієш ти? Як ти себе почуваєш? Червона Шапочка принесла тобі гостинці.

Бабуся:

Ой дякую мої любі, дякую що завітали до мене. Ні я вже не хворію і добре себе почуваю. Тому пропоную вам зараз пограти в гру… Бачу з вами і Вовчик прийшов. Тож пограємо. Гра називається «Діти і вовк».

Гра «Діти і вовк»

З допомогою лічилки або за призначенням вихователя обирають «вовка», всі інші – діти. На одному боці майданчика крейдою креслять коло – це «лігво вовка». Вихователь декламує декілька разів поспіль.

Діти в лісі гуляють,

Ходять бігають, стрибають,

Комариків відганяють.

Під час цих слів діти вільно бігають майданчиком, а після слів «Комариків відганяють» вони підстрибують, плескають у долоні над головою, удаючи, ніби відганяють комариків. Потім вихователь продовжує:

Діти, поспішайте,

Вовк за деревом –

Тікайте!

Діти починають втікати від вовка. Коли спіймає (доторкнеться), того він відводить до себе у лігво. Гра закінчується, коли у лігві вовка, опиниться певна кількість дітей (за попередньою домовленістю). Як варіант гри можна запропонувати дітям замість слів «комариків відганяють» говорити «гриби, ягоди збирають» і виконують відповідні дії.

Підсумок заняття:

Добре діти! Але нам вже час додому поспішати! Тож, шикуймося в одну шеренгу і вирушаймо.

Під марш Трек ( ) відновлюють дихання та марширують до групи.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
5
дн.
1
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!