Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ.Тема: «Творення образу в українських обрядових святах зимового циклу».

Опис документу:
Мета: набути навичок творчої роботи у колективі: асоціація в образі, музика – образ, кольорові композиції на теми різних видів сучасної та класичної музики, виявити стійкий інтерес до театрального мистецтва, здолати почуття невпевненості, перетворити об’єкти у цікаві та необхідні засоби своєї фантазії
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Біловодський районний центр дитячої та юнацької творчості

АВТОРСЬКА РОЗРОБКА

ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ

ГУРТКА ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ

«АМПЛУА»

Тема: «Творення образу в українських обрядових святах зимового циклу».

Дата проведення: 24.01.19

Час проведення:13.00

Тип заняття: комбіноване

Керівник гуртка:

Запорізька Неля

Миколаївна

БІЛОВОДСЬК - 2019

Тема: «Творення образу в українських обрядових святах зимового циклу».

Мета: набути навичок творчої роботи у колективі: асоціація в образі, музика – образ, кольорові композиції на теми різних видів сучасної та класичної музики, виявити стійкий інтерес до театрального мистецтва, здолати почуття невпевненості, перетворити об’єкти у цікаві та необхідні засоби своєї фантазії, розширити власний світогляд, розвинути ритмічність та координацію, проявити здібності до навчання.

Тип заняття: комбіноване.

Форма заняття: теоретично-практичне.

Обладнання: Відео, аудіо апаратура; відео, аудіо записи для перегляду. Декорації.

Хід заняття:

І.Організаційний момент (інструктаж з ТБ під час заняття. Робота перед дзеркалом. Правила поведінки вихованців під час перерви. Правила правої руки.) – 1,5 хвилин.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. до 2 хвилини.

Керівник: Добрий день, діти! Рада вас бачити в гарному настрої. Сьогодні заняття у нас з вами буде трішки незвичним. Подивіться навкруги. Що ви помітили?(Відповіді дітей).

Хочу звернути вашу увагу ,на декорації. Що ж це відбувається? Вчора все було як завжди, а сьогодні - наш клас перетворився на зимову казку, схожий на українську світлицю!І одяг у вас національний, український. Що Ви зібрались святкувати?Новий рік вже настав!То що ж?(Відповіді дітей).

Сьогодні у нас піде розмова про зимові календарні свята українців,а головна тема заняття - «Творення образу в українських обрядових святах зимового циклу».

Скажіть мені діти,а які пори року ви знаєте?(Відповіді)

Розкриття теми заняття. до 5 хв.

Зимові календарні свята українців поєднують у собі язичницькі та християнські риси і пов’язуються з відпочинком природи, яке у народі називали «засинанням землі». Це був час підготовки до весняних польових робіт, ворожіння на майбутній урожай, пошанування господарських занять — землеробства, скотарства, бджільництва.

У зимових святах, на відміну від інших календарних дат, краще простежуються вшанування предків, повага до рідних та близьких, односельчан. Зимові обряди пов’язані з давніми міфами про народження Всесвіту.

Кульмінаційним моментом зимового періоду вважаються Різдвяні святці, які поєднують Різдво (7 січня), Новий рік — Свято Василя (14 січня), Водохреща (19 січня). Зимові свята супроводжуються обрядовими піснями (колядками, щедрівками), побажаннями, частуваннями, театральними іграми та розвагами.

(Перегляд фрагменту презентації про зимові календарні свята українського народу до 3 хв.)

Діти, а взимку прохолодно?Тож пропоную вам для подальшої плідної роботи, розігріти спочатку наші голоси за допомогою артикуляційної розминки, а потім розігріти свої ручки, ніжки…

І.Вправа. Артикуляційна розминка на розігрів голосового апарату.

Повторюйте за мною спочатку всі

  1. голосні звуки –А-О-У-І-Е-И-Є–Ю-Ї-Я;

2)приголосні –Б-В-Г-Ґ-Д-Ж-З-Й-К-Л-М-Н-П-Р-С-Т-Ф-Х-Ц-Ч-Ш-Щ;

3)скоромовки: ***

БОСИЙ ХЛОПЕЦЬ СІНО КОСИТЬ,

РОСА РОСИТЬ НОГИ БОСІ (3 РАЗИ)

СІВ ШПАК НА ШПАКІВНЮ,

ЗАСПІВАВ ШПАК ПІВНЮ:

-ТАК ,ЯК ТИ, НЕ ВМІЮ Я,

ТИ НЕ ВМІЄШ ТАК , ЯК Я.

ХОДИТЬ КВОЧКА КОЛО КІЛОЧКА,

ВОДИТЬ ДІТОК, ДРІБНИХ ДІТОК.

*** *** ***

У КІНДРАТА КУРТКА КОРОТКУВАТА.

*** *** ***

ХИТРУ СОРОКУ СПІЙМАТИ МОРОКА,

А НА СОРОК СОРОК СОРОК.

*** *** ***

БУВ ГОСПОДАР, БУВ ГОСПОДАР

ДА Й РОЗГОСПОДАРИВСЯ!

ІІ. Вокальні розпірки.

  1. Ми співаєм, гарно ми співаєм….( до мажор – по сходинках вверх, вниз);

  2. Мі-і-я…. мі-і-і-і-я….

  3. Ля- тра-ля-ля/ 3 р. Тра - ля-ля-ля-ля-ля…

  4. Диби, диби, диби – би,

Пішла баба по гриби, а дід по опеньки в неділю раненько…

( по сходинках вверх, вниз)

5)(Відео – пісенька про літери).

ІІІ. Вправа. Розігрів голосу. «Зимова пісенька».Діти повторюйте за мною останнє слово в рядочку:

ЗИМОНЬКО, ДЕ ТИ?(всі разом: ДЕ ТИ?)

НАМЕТИ ЗАМЕТИ.

МИ ТЕБЕ СТРІЧАТИМЕМ.

З ЛИЖАМИ Й САНЧАТАМИ,

З КОВЗАНАМИ НА ЛЬОДУ…

А ЗИМА ГУКАЄ –ЙДУ – У-У-У-У-У….

ІV. Вправа. Розігрів голосу. «МОРОЗЕЦЬ».

МОРОЗЕЦЬ, МОРОЗЕЦЬ ,

НЕ ЩИПАЙ ЗА ЩИЧКИ.

ТЕПЛІ ВАЛЯНКИ У НАС

ШУБИ Й ЧЕРЕВИЧКИ.

МОРОЗЕЦЬ, МОРОЗЕЦЬ!

ПЛЕЩЕМО В ДОЛОНІ.

У ДІВЧАТОК І ХЛОПЯТ

НОСИКИ ЧЕРВОНІ!

V. Вправа на фонаційне інтонування голосу. «На санчатах».

Я ЛЕЧУ,ЛЕЧУ ЛЕЧУ….(Діти повторюють кожен рядок )

НАКАТАЮСЬ ДОСХОЧУ.

ВСЕ УНИЗ,УНИЗ,УНИЗ-

МИМО СОСЕН І БЕРІЗ.

Я ВЕДУ, ВЕДУ, ВЕДУ –

САНОЧКИ НА ПОВОДУ,

БО З ГОРИ - САНКИ ЛЕТЯТЬ,

А НА ГОРУ НЕ ХОТЯТЬ!

VІ . Вправа «МИ ХОДИЛИ ТЕМНИМ ЛІСОМ» на фонаційне інтонування голосу. Вимова за регістрами (низький, середній, високий).

МИ ХОДИЛИ ТЕМНИМ ЛІСОМ(низький)

РАЗОМ ЗАПИТАЛИ МИ(середній)

ВДОМА__ БАБУСЯ ЯГА-А-А-А-А- (високий)

ТЕМНИЙ ЛІС СКАЗАВ НАМ – ТА-А-А-А-А-АК(низький)

Керівник:Дуже добре, діти! Ви молодці!Голоси наші розігріті, пропоную заспівати всім вам знайому, раніше вивчену сучасну українську пісню: «Україна – це ти!», відомого всім автора та композитора. А хто знає автора та композитора цієї пісні?Доречи, сьогодні ця пісня вважається гімном українських дітей. А Гімн – це урочиста пісня. Тож, співаймо!

(Відповіді дітей. Лунає пісня. «Україна - це ти!»)

Керівник: Діти, ви Молодці! Оплески!

Подивімось за вікно. Яка гарна картина зими!

Там білії сніжиночки з небесної царини,

Легенькі,як пушиночки , летимо всі сюди!

Вже настав святковий час!

Рік Новий прийшов до нас.

Хай на всіх чекає щастя,

Хай усе здійснити вдасться!

Пропоную вам розігрітись за допомогою танцювальних рухів (танці - зігріванці)(Діти танцюють.)

Ми продовжуємо нашу сьогоднішню зустріч. Переходимо до практичної частини заняття. Всім присутнім батькам, гостям, вчителям ,сьогодні ви продемонструєте, чому ви навчилися за І півріччя: співати, гарно та ритмічно рухатися, декламувати вірші, а я вам в цьому допоможу. Згодні?(Діти відповідають.)

Практична частина заняття. Виступ гуртківців з літературно – музичною композицією : «Сяє зірка над вертепом… »(до 15 хв.)

Заключна частина заняття. Підведення підсумків. (до 3 хв.)

Час непомітно сплинув, діти, дякую вам за старання, наполегливу працю. Ви були уважними і з легкістю змогли продемонструвати всі свої набуті навички акторів – початківців. Хочу побажати вам не втрачати свого запалу, бути наполегливими, завжди йти до своєї мети. Дякуємо всім присутнім за участь та підтримку наших талановитих та обдарованих дітей. Хочу побажати всім вам в Новому році оновлення життя,нових мрій та сподівань. Миру! Злагоди! Добра!Вам і вашим сімям!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили