• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Позашкільна освіта
  • Відкрите заняття з хореографії для здобувачів освіти дошкільного та молодшого шкільного віку за програмою " Основ хореографічного мистецтва" Затверджено МОН України, лист ІМЗО від 18.07.2017 N211/12-Г-406) за темою: "Крок-підскок та шасе в етюдах"

Відкрите заняття з хореографії для здобувачів освіти дошкільного та молодшого шкільного віку за програмою " Основ хореографічного мистецтва" Затверджено МОН України, лист ІМЗО від 18.07.2017 N211/12-Г-406) за темою: "Крок-підскок та шасе в етюдах"

Опис документу:
Відкрите заняття для хореографічного гуртка "Основ хореографічного мистецтва" за темою: "Крок-підскок та шасе в етюдах" ( для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку ). Заняття має закріпити навички виконання кроку-підскоку в тренажерних вправах, удосконалювати техніку різними педагогічними методами та прийомами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Керівник гуртка основ хореографічного мистецтва: Єщенко Є. М.

Рік навчання: перший

Рівень навчання: основний

Тип заняття: групове

Вид заняття: комбіноване

Місце проведення: актова зала СЗОШ №77

Час роботи: 18.00 – 20.00

Тема заняття: «Крок-підскок та шасе в етюдах»

Мета заняття: закріплювати навички виконання кроку-підскоку в тренажерних вправах, в об’єднанні з хлопками та стрибками, удосконалювати техніку виконання шасе у комбінаціях та етюдах, виявити вміння дітей перевтілюватися у різних героїв, добираючи жести і рухи.

Завдання:

Навчальні: - навчити відповідно рухатися під музичний супровід;

  • Закріплювати навички виконання кроку-підскоку та шасе в етюдах;

  • Навчити комбінувати рухи.

Розвивальні: - розвивати самостійне мислення, творчу ініціативу, образну уяву;

  • розвивати уміння вільно рухатися у просторі, музично-рухову координацію;

  • Розвивати почуття ритму та музичність виконання етюдів.

Виховні: - виховувати інтерес до виконання імпровізованих вправ;

  • Підштовхувати вихованців до прояву емоцій під час виконання вправ та етюдів;

  • Виховувати доброзичливе ставлення один до одного під час виконання вправ імпровізаційного характеру;

Методи: наглядний, словесний, ігровий.

Принципи: послідовності та доступності матеріалу, індивідуального підходу, створення позитивного фону.

Міжпредметні зв’язки: логіка, малювання, природа.

Обладнання та матеріали: флешка, музичний центр, нотний матеріал, картини, кульки, манна крупа, ребус, аркуші паперу, килимки.

Хід заняття:

Вступна частина

Вхід до зали під веселу польку підскоками. Тільки коли я промовлю фразу – «Раз, два, три на килимках своїх замри!» всі вихованці розбігаються по килимках. Уклін.

Педагог: Діти, сьогодні на занятті ми будемо розглядати таку тему : «Крок-підскок та шасе в етюдах». Для того, щоб розпочати наше заняття, до вашої уваги пропонується ребус-підказка. Цей предмет допоможе розпочати нам нашу історію…

= РИК

ПКА

А тепер давайте вислухаємо ще одну підказку та зможемо ще раз переконатися, правильно ми дали відгадку на перше завдання. Звучить відривок з мультфільма «Вінні-Пух – Я-хмарка».

А ось вам і пісенька про нашого героя, пропоную повністю перевтілитися у кульку. Звучить пісня: «Кульки кольорові».

Тепер ми можемо приступити до вступної частини нашого заняття тренаж-казка про Кольорову кульку.

Розігрів посеред зали:

В одному великому місті був звичайний магазин, де жили чудні кольорові кульки в тісноті, але дружньо (всі діти стоять у купці та роблять рухи голови).

Але одного дня до кульок доходить черга та їх витягає продавець на прилавок…(діти розбігаються по килимках та перевтілюються у резинові хусточки – виконують лежачи на животі - покачування).

Серед цієї великої купи кульок, була одна жовтого кольору, яка більш за все мріяла подарувати радість комусь з дітлахів, не важливо хлопчику чи дівчинці. А ще долетіти до неба та покружляти з хмарками. ( вправа – надування кульки).

І ось добрі руки продавця наповнили кульки газом. Так наша жовта кулька стала тою, ким повинна була стати – повітряною, круглою та блискавичною. З цього дня наші кульки жили біля входу у зоопарк, перев’язані однією стрічкою.(вправа – радісні кульки – стрибки по 6 позиції).

Батьки покупали своїм дітлахам кольорові кульки, а наша жовта кулька хиталася на повітрі, ніби була нікому не потрібна…(вправа – «похмура кулька» - виконання наклонів донизу та вставання з плечима доверху).

Одного разу біля кульки зупинився хлопчина. – Батько, дивись, яка гарна кулька, як жовте сонечко… ( вправа – «сонечко» - стрибки на 180 градусів в оберті та рухи руками).

Хочеш такий? – запитав батько. Так хочу, - відповів хлопчик. Я тобі цю кульку дарую, - сказав продавець. Вона так довго чекає на свого хазяїна, що вже навіть здулася трошки. Тримай, малюк! (вправа – позиції рук).

Кулька була щаслива, хлопчик поквапився з кулькою до зоопарку…(імпровізація «зоопарк з тваринами»).

Кулька так розвеселилася, що стала навіть підстрибувати (виконання підскоків)

Ще підстрибнула дуже сильно – виконання розножки з положення м’ячик.

Що не помітила, як вирвалася з обіймів хлопчика. Та полетіла до неба. (підтримка нашої кульки).

Ой, моя кулька – розчулився хлопчина (вправа – «батько заспокоює дитину»)

Наша кулька так довго була прив’язана, що захотіла мандрувати – сказав батько. Тепер вона зможе принести радість ще комусь. (вправа радість – хлопки у комбінаціях з підскоками та стрибками.)

Дитина перестали засмучуватися та помахала кульці рукою. Кульці було трошки стидно, що вона вирвалася випадково з рук хлопчика. (вправа – «кульці стидно»).

Але одна мрія кульки нарешті здійснилася, кулька вже летіла вище хмар та бачила, як люди підіймають руки до гори і радіють їй (вправа – «політ по колу»).

Кулька стрімко летіла та від такої висоти і красоти їй захватило дух. (вправа – «здивована кулька»).

Похмурі хмари навіть не помітили жовтої кульки, тільки вітерець штовхав її уперед.

  • Привет, я кулька, давай з тобою дружити.

  • Привет, я вітерець, люблю веселитися (вправа – біг на півпальцях, шасе по колу).

Я літаю та заглядаю у всі віконця, тому знаю все, казав вітерець. Я повинен доставити тебе туди, куди потрапляють всі кульки, які полетіли.

Вправа:

Дует ветер высоко,

Дует ветер низко,

Дует ветер далеко,

Дует ветер близко…

Вони потрапляють до маленького міста, де не продають повітряних кульок. Але дітлахам, які там живуть, дуже хочеться пограти з кульками….

Не біда, мені дуже хотілося політати у хмаринках, але дарувати радість всім, це важливіша місія …

Вправа «Летить по небу кулька»…

Летит, летит по небу шар,

По небу шар летит,

Но знаем мы, что в небо шар,

Никак не улетит!

Летимо скоріш униз – запропанувала кулька. А там чудні каруселі від яких кулька знову побачила політ….(вправа – «каруселі»).

Педагог: А на чому ще можна літати? Давайте пригадаємо….

(діти перечислюють всі види транспорту).

Музично-дидактична гра – «Я - ракета».

І ось наша кулька потрапила в інші добрі руки дівчинки (вправа – «теплі обійми»).

Як гарно ми попрацювали з вами над розігрівом…прийшов час нам закріпити кроки-підскоки у етюдах…

Основна частина заняття

Перше наше завдання – це підскоки в етюді «Мурашина сім’я». робота по колу.

Давайте ще попрацюємо над етюдом сучасного танцю – «Хіп-хоп», де ми теж з вами використовуємо підскок….

Відпрацювання рухів хіп-хопу.

Наша завдання сьогодні ще полягає в закріпленні па шасе…. Для цього в нас є можливість згадати етюд «Повсюду Кусь-Хрусь».

Але найголовнішою задачею є вивчити етюд «Чок-Чок, черепашка».

Де ми з вами будемо використовувати і крок-підскок, і па шасе…

Давайте ознайомимося з рухами етюду.

А зараз є час нам використати та перевірити наші рухи в комбінаціях польки. Це можна так сказати основні рухи цього танцю. «Українська полька» до вашої уваги.

Для того щоб завершити наше заняття давайте поімпровізуємо на тему моря та залишимо свої спогади про заняття на цих картинах…будемо ділитися своєю уявою з глядачами…

Ось вам три картини, прошу вас поділитися на три групки…кожній групі свій малюнок… а ми спробуємо зануритися з вами та зрозуміти всі настрої моря…

Ось ми плавно переходимо до вашої оцінки заняття та своєї участі в цьому занятті… пропоную вам присісти на килимки, приготувати свої ручки та уяву…

Давайте спробуємо зобразити свій настрій завдяки допоміжного матеріалу…це манка, будемо малювати свою авторську роботу.

Підсумки заняття:

  • Діти, в яку гру ми грали?

  • Що вам сподобалось робити?

  • Діти, а давайте разом покажемо жестами та мімікою, який в кожного з вас настрій.

  • Легко чи важко вам було працювати перед глядачем?

  • Давайте оцінимо вашу роботу. А що скажуть глядачі?

  • Ви всі сьогодні були молодці!

Додатки:

Ребус, аркуші паперу, манна крупа, картини, фото.

Використана література:

1.www.eka-mama.ruС. Путін казка про кульку.

2.Танцювальний інтернет- портал «RuDance.pro» 2009-2020р.

3.https://www.google.com/search?q=%D0%9A%D0%90%D0%A0%D0%A2%D0%98%D0%9D%D0%9A%D0%98+%D0%A1+%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%9D%D0%98+%D0%9F%D0%A3%D0%A5%D0%9E%D0%9C+%D0%98+%D0%A8%D0%90%D0%A0%D0%98%D0%9A%D0%9E%D0%9C&rlz=1C1PRFG_enUA866UA866&oq=%D0%9A%D0%90%D0%A0%D0%A2%D0%98%D0%9D%D0%9A%D0%98+%D0%A1+%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%9D%D0%98+%D0%9F%D0%A3%D0%A5%D0%9E%D0%9C+%D0%98+%D0%A8%D0%90%D0%A0%D0%98%D0%9A%D0%9E%D0%9C&aqs=chrome..69i57j0.19702j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

4.Музично-дидактичні ігри з джерел інтернету.

5.А.В. Руденко «Ігри та казки, які лікують».

6.https://www.google.com/search?q=%D0%A1%D0%9A%D0%90%D0%A7%D0%90%D0%A2%D0%AC+%D0%9A%D0%90%D0%A0%D0%A2%D0%98%D0%9D%D0%9A%D0%A3+%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%90&rlz=1C1PRFG_enUA866UA866&sxsrf=ACYBGNRPYIX3adjc3bRwdhvsh20XSaN3iQ:1579595073188&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjEt-eZopTnAhWjxIsKHXJWDlYQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1344&bih=591

7.https://www.google.com/search?q=%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%83%D1%81%D1%96&rlz=1C1PRFG_enUA866UA866&oq=%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%83%D1%81%D1%96&aqs=chrome..69i57j0l7.103588j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!