Відкрите заняття з цікавої математики: « Козак у Зієвому царстві»

Математика

Для кого: Дошкільнята (3-4 роки)

12.04.2021

93

1

0

Опис документу:
Програмовий зміст: Виявити обсяг та якість знань дітей про числа та дії з ними, рівень навичок лічби та обчислення, знань про величину, форму і час, про простір та вміння орієнтуватися у ньому. З’ясувати розуміння відношень між одиницями часу , вміння порівнювати величини. Розвивати пам'ять , логічне мислення , зв’язне мовлення. Виховувати наполегливість у досягненні мети , здатність прийти товаришу на допомогу.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відкрите заняття

з цікавої математики:

« Козак у Зієвому царстві»

Програмовий зміст:

Виявити обсяг та якість знань дітей про числа та дії з ними, рівень навичок лічби та обчислення, знань про величину, форму і час, про простір та вміння орієнтуватися у ньому.

З’ясувати розуміння відношень між одиницями часу , вміння порівнювати величини.

Розвивати пам'ять , логічне мислення , зв’язне мовлення.

Виховувати наполегливість у досягненні мети , здатність прийти товаришу на допомогу.

Демонстраційний матеріал: компьтер, площинні геометричні фігури. ,хатинки, купинки, картки цифри,Булава,

Роздавальний матеріал:цифри , квасоль, Дид.гра «Суміжні числа»

Хід заняття.

Діти проходять до залу .

Вихователь:

- Діти! Подивіться, до нас завітали гості!

Треба дружно привітатися

Дружно, голосно сказати:

Добрий день!

Вліво, вправо поверніться,

Туди-сюди посміхніться!

Вих.-ль: Які гарні ви діти. Чому ви так одяглись? Як називається країна в якій ми живемо?

Діти: Тому що до нас прийшли гості і ми дуже хочемо їм сподобатись. Ми живемо на Україні.

Вих.-ль: Як називають людей , які живуть на Україні?

Діти: Українці.

Вих.-ль :Як ще називають українських мужніх, сильних, сміливих юнаків?

Діти: Козаки.

Вих.-ль:От сьогодні я вам пропоную стати такими ж козаками, тільки ми ще маленькі і станемо ….. маленькими козачатами.

Вих.-ль:Діти, сьогодні я знайшла в дома книжку в якій записано , що лютий змій , який живе за горами за лісами вкрав у людей скарби, і повернути їх можуть тільки справжні козаки. А як ми можемо потрапити у це царство?

Діти: полетіти, поїхати.

Вих.-ль:Так , але ми будимо віртуально подорожувати . Так нам допоможе в цьому ось ця чарівна карта.

Вих.-ль:Яка зброя нам допоможе здолати змія ? (Булава.)

Що таке булава? ( Булава - палиця з кулястим металевим потовщенням на кінці, оздобленим коштовними самоцвітами; це є козацька зброя, яка являлась символом козацької влади.)

Її нам потрібно купити.Як називаються українські гроші?( гривни) Коштує вона 10 гривень. Ми зможемо отримати ці гроші, коли вірно порахуємо. Давайте сядемо за парти , дістанемо гаманці та порахуємо скільки в нас грошей.

Рахунок від 1 до 10.

Вих.-ль: В цьому завданні ми повинні пригадати різні види рахунку. А які ви знаєте види рахунку.

Діти : Кількісний та порядковий.

Вих.-ль: Щоб відрахувати 10 гривень, який рахунок ми повинні використати?( Кількісний) Чому? ( Тому що нам потрібно дізнатись кількість гривень у гаманцю)Почнемо рахувати з кількісного прямого рахунку, продовжимо кількісним зворотнім рахунком. ( рахують діти) Молодці. У нас є гроші на булаву. Ось таку гарну булаву ми придбали . ( вихователь показує булаву). А зараз нам пора вирушати у подорож до змія. Давайте подивимось на карту та побачимо куди нам йти далі.

Діти : Ми повинні йти до купинок, тощо.

Вих.-ль: Давайте построїмось у колонку та підемо. 1,2, 3,4,5 час нам разом вирушать.

ФІЗ ХВИЛИНКА( ходьба з рухами рук)

1,2- козачата,

3,4 - дошколята,

5,6-посміхнись,

7,8- вправо-вліво подивись,

9,10-відпочили,

Швидко цифри полічили( Діти підійшли до купинок)

Вих.-ль:Подивіться на купинки . Чи правильно розкладені цифри?Давайте візьмемо цифри, які лежать на купинках та построїмось по порядку. У нас залишились двоє дітей без карток , вони мені допоможуть перевірити чи правильно вистроїлись діти. Як ви вважаєте яким рахунком ми будемо вас перевіряти ? ( Порядковим) Чому? ( тому що діти стоять по порядку) А зараз ми всі разом порахуємо порядковим зворотнім рахунком.

Вих.-ль:Молодці, а зараз давайте підійдемо до нашої карти і подивимось , що нам далі робить.

Діти : Нам треба йти до завдання з квасолею.

Вих.-ль:На нашому шляху я знайшла кошик з квасолею. Нам потрібно її розібрати,а для того щоб взяти квасолю нам треба розім’яти наші пальчики.

Пальчикова гімнастика

1,2,3,4,5 -

Ось вам п’ятеро хлоп’ят.

Є ще братики у них

Ми полічімо усіх:

6,7,8,9,10 -

Рівно десятеро їх

На долонечках твоїх.

Гра « На один більше, на один менше»

Вих-ль:Подивіться я знайшла кошик з квасолею. Давайте кожен з вас візьме з кошика будь - яку кількість квасолі, але менше ніж 10 та сядемо за парти. Для цього завдання у нас на партах є цікаві хатинки . Нам треба покласти нашу квасольку у середнє віконечко. Скільки у тебе вийшло квасолинок? ( відповідають 2-3 чел.) Давайте візьмемо цифру , яка позначає кількість квасолинок у нашому віконечку і покладемо її у віконечко на даху.

Вих-ль: А зараз покладіть, будь – ласка, у перше віконечко на одну квасолинку менше , ніж у середньому віконечку. Порахуйте скільки у вас квасолинок вийшло. ( запитує 2-3 дитини) Покладіть таку цифру, яка відповідає кількості квасолинок у віконечко на даху. Яке число у вас вийшло?

Діти : На одне менше.

Вих-ль: А зараз покладіть, будь – ласка, у останнє віконечко на одну квасолинок більше , ніж у середньому віконечку. Порахуйте скільки у вас квасолинок вийшло. ( запитує 2-3 дитини) Покладіть таку цифру, яка відповідає кількості квасолинок у віконечко на даху. Яке число у вас вийшло?

Діти : На одне Більше.

Вих-ль: Подивіться на ці числа дуже уважно. Що про ці числа ще можна сказати?

Діти: Що це сусіди числа та суміжні числа.

Вих-ль:Молодці, як гарно ви справились з цим завданням.( звернути увагу на хатинки з не вірною відповіддю.)

Вих-ль :А зараз всі зберемо квасольку у тарілочки зберемо картки та відсунемо на край парти.

Вих-ль Подивіться на карту та скажіть, що це?

Діти : Математичні знаки.

Вих-ль : Що нам треба з вами робити?

Діти: Розставити знаки, рішати приклади, задачки тощо.

Вих-ль: Щоб виконати завдання нам треба з вами пригадати склад числа,заповнити віконця. У мене є така картка, давайте разом ми її вирішимо. Нам треба вірно розкласти знаки так щоб вийшов правильний приклад.

3 5 8

Вих-ль: Що треба зробити з першими двома цифрами щоб вийшло третя цифра?

Діти:Додати.

Вих-ль:Так а який знак треба покласти між ними.

Діти: + .

Вих-ль:Іди Настя до дошки поклади знак. Молодець. А який знак треба покласти між цифрами 5 та 8?

Діти =

Вих-ль:Так. Іди Саша поклади вірний знак. А зараз у вас на столах є такі ж самі віконця з числами та знаки . я пропоную вам самостійно поміркувати та покласти знаки , щоб вийшов гарний приклад. Молодці.

Вих-ль:А зараз уважно на карту. Що бачите?

Діти : телевізор.

Вих-ль:Так ми з вами будемо дивитись казки, але не прості , а математичні. Нам треба буде уважно їх дивитись та вирішити всі задачі. А відповіді ви мені покажете за допомогою математичних карток.Спачатку ми вирішемо декілька задач усно.

Робота з математичними __віялами __.

Вих-ль:

Задачі :

Усно:

Три веселі киці

Грались на травиці.

Враз одна сховалась,

Скільки їх осталось?

3-1=2

На травичці біля хати

Метушаться цуценята

Двоє білих, наче сніг

Один чорний, скільки всіх ?

2+1=3

Дві синички, дві сестрички

На вербі сиділи.

Дві подружки-щебетушки

До них прилетіли.

Скільки на вербі синиць?

Думає – гадає Гриць.

2+2=4

По ТВ

По дорозі зайчик біг

Ніс 5 яблук на обід.

Одне впало, покотилось

Скільки яблук залишилось

5-1=4

Два півники - на току,

Одна гусочка – у садку,

Одна качечка на воді,

Дві курочки – в лободі.

Скільки всіх?

2+1+1+2=6

А сердиті 2 індиків

Взули нові черевики.

Рипу, рипу походжають.

Скільки всього черевичків вони не знають.

2+2=4

Вих-ль:Молодці. А зараз давайте подивимось на карту . Що бачте?

Діти: Геометричні фігури.

Вих-ль Як вигадаєте куди нам треба рухатись далі?

Діти : До геометричних фігур.

Вих-ль: Так вірно. А щоб нам було веселіше йти давайте з вами пограємо у гру« Три так, це не так?»( гра стоя)Якщо відповідь вірна ми робимо 2 кроки вперед, якщо ні то крок назад.

- умову швидко називай,

питання добре пам’ятай,

дію вірно підбери

і швиденько задачі розв’яжи.( дає вих.-леві конверт)

 За весною йде літо? (так) 2 кроку

 Весною, влітку, взимку опадає листя? (ні) 1 крок

 4 пори має рік? (так) 2 кроку

 Трикутник має чотири сторони? (ні) 1 крок

 Вранці діти йдуть до дитсадка?(так) 2 кроку

 Вересень, жовтень, січень – це осінні місяці? (ні) 1 крок

 Березень, квітень , травень - це весняні місяці?(так) 2 кроку

 Субота, неділя, понеділок – вихідні дні? (ні) 1 крок

 Понеділок, вівторок, середа, четвер,п’ятниця - це буденні дні.(так) 2 кроку

 Одне яйце варять 4 хв. Скільки потрібно часу, щоб зварити 5 яєць ? (Теж 4 хв.)

 Брат з’їв чотири сливи, а сестра – 3. Скільки слив з’їла їхня бабусі?

 З кількох днів складається тиждень?

 Який день сьогодні?

 Який був учора?

 А позавчора?

 Яким одним словом можна замінити слова ранок, день. вечір, ніч?(Доба)

 Яка зараз пора року?

 Скільки пір року?

 Кожна пора року скільки місяців?

 А скільки місяців має рік?

Вих-ль:Нам треба вирушати далі. Але куди йди? ( до геометричних фігур)

Ось ми дійшли до геометричних фігур. Але вони всі на кучі .Давайте розберемо ці фігури на дві купи. У ліву купу ми складемо геометричні фігури з кутами, а вправу - покладемо фігури в яких немає ні кутів ні сторін.

Вих-ль:Чому ти вибрала ці фігуру. В яку купу ти її покладеш. Чому.( запитати 2-3чел.)

Вих-ль: Що потрібно людям , щоб не спізнитись на роботу?

Що допомагає вставати вам у дитячий садок? (годинник). Ось подивіться який гарний годинник ми знайшли з вами.( годинник на стійкі)

Вих-ль: Він зламаний, на ньому невірний час.

- Давайте з вами пригадаємо , що показує ось це тоненька але довга стрілочка? ( секунди)

-А товста довга стрілочка? ( хвилини)

- А скільки хвилин у годині? ( 60 хвилин)

- Що показує маленька товста стрілочка? ( години)

Нам потрібно прибути до замку о 10 годині.

Допоможіть мені будь-ласка поставити правильний час. Де повинна бути коротка товста стрілочка? Де повинна бути довга товста стрілочка? Де повинна бути довга тоненька стрілочка? Молодці.

Вих-ль:А ще я знайшла конверт з завданнями . нам треба відповісти на запитання.

Вих-ль: Ось ми й прийшли до змієвого царства. Давайте його покличемо на бій. Щось він не відповідає. Я зараз подивлюся, що в замку ( Вих-ль виносить сундук з призом)

Вих-ль:Щось немає нікого мабуть змій злякався . Кого він злякався? Чому він злякався? Мабуть вас славних козачат, тому що ви сильні, розумні, відважні.

ПСИХОГІМНАСТИКА СИЛЬНІ КОЗАКИ.

Я козак і ти козак,

Я вояк і ти вояк,

Щоб в бою стояти мужньо

Ми повинні бути дружні.

Ми хоробрі вояки –

Побратими-козаки.

Підсумок:

Скажіть, які завдання ми з вами зробили, щоб перемогти змія? Що вам більше всього сподобалось? А ви знаєте, що є справжнім скарбом? Все це гарно , але справжнім скарбом є знання,які ми з вами здобули у цій пригоді. Ось у народі кажуть: «Знання і мудрість прикрашають людину.» «Знання дорожче багатства.» «Більше дізнаєшся - сильніше станеш.» «Де немає знань, там немає і сміливості.» «Хто знаннями володіє, той усюди перемагає.»

Дитина: Від щирого серця усім вам бажаємо

Добробуту, миру у рідному краю.

Спокою , злагоди у цілому світі,

Блакитного неба, дорослим і дітям.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили