Видатні особистості міста Конотоп, відомі на весь світ

Опис документу:
Найвідоміша, найколоритніша картина із життя українського козацтва «Запорожці» тісно пов’язана із нашим містом Конотопом. Адже саме конотопець Михайло Драгомиров, завдяки, його типовій, оригінальній зовнішності із запорозькими рисами обличчя позував художникові Іллі Рєпіну при зображенні на полотні центрального персонажу картини – кошового отамана війська Запорозького Івана Сірка.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: « Видатні особистості міста Конотопа, відомі на весь світ»

Виховна бесіда

Сьогодні ми всі разом згадаємо видатних особистостей нашого міста, відомих на весь світ.

Михайло Іванович Драгомиров – наш земляк, бойовий генерал, талановитий адміністратор, військовий теоретик і педагог, реформатор і публіцист, популярний письменник, який прожив життя, не кланяючись і не присідаючи, самого чорта не боячись на світі.

Народився Михайло Драгомиров 9 листопада 1830 року в невеличкому маєтку батьків під Конотопом, початкову освіту Михайло здобув у Конотопському повітовому училищі, військову – у Дворянському полку в Петербурзі . 


Діяльність генерала Драгомирова мала неабиякий вплив на розвиток військової думки того часу, а його військові твори перекладалися іноземними мовами і зажили слави в Європі та Америці.

Найвідоміша, найколоритніша картина із життя українського козацтва  «Запорожці» тісно пов’язана із нашим містом Конотопом. Адже саме конотопець Михайло Драгомиров, завдяки, його типовій, оригінальній зовнішності із запорозькими рисами обличчя позував художникові Іллі Рєпіну при зображенні на полотні центрального персонажу картини – кошового отамана війська Запорозького Івана Сірка.

За своє життя наш земляк отримав багато нагород, серед яких і нагороди іноземних держав.

15 жовтня 1905 року Михайло Іванович  відійшов у вічність… Його поховали в щойно вибудованому цегляному склепі на цвинтарі Вознесенського храму Конотопа…

На честь Михайла Драгомирова у рідному Конотопі  названо вулицю.

Відкрито пам’ятник легендарному генералові за проектом київського скульптора Бориса Довганя.

Відкрито  Музей-садибу Михайла Драгомирова.

На честь Михайла Драгомирова названо два села у Болгарії .

Ще один відомий на весь світ геній, який у своїх спогадах залишив чимало схвальних відгуків про Конотоп – це Каземир Малевич.

Митець наголошує, що саме в Конотопі він стає художником.

.Казимир Малевич - культова постать мистецтва, всесвітньо відомий автор «Чорного квадрата», філософ, новатор, геній, «український художник» всього написав 350 полотен. Його полотна відомі мільйонам, але зрозумілі одиницям. Одних картини художника лякають і обурюють простотою, інших зачаровують і захоплюють тайним змістом, але нікого вони не залишають байдужими.

Достеменно відомо, що в Конотопі  сім'я Малевичів проживала в 1894-1895 роках.

Місце, де жила сім'я Малевичів в Конотопі досі невідоме.

Коротка згадка "Я жив далеко від проспекту в дуже хорошому українському будиночку, який був оточений садом", не дає можливості точно встановити, де знаходився будинок. Але, судячи з місця роботи батька на залізниці, можна припустити найбільш ймовірну адресу в передмісті Конотопа - нинішнє селище КВРЗ на південь від залізничного вокзалу. Конотопський краєзнавець Володимир Борошнєв стверджує, що це перехрестя теперішніх вулиць Січових стрільців та Професійної.

Сьогодні твори художника коштують мільйони доларів.

Відомі колекціонери запевняють, що володіти картинами Малевича престижніше, ніж мати двадцять «Мерседесів».

А перші його полотна - «Місячна ніч» та «Буслик» були продані в Конотопі по п’ять рублів кожне.

Саме тут, у цій будівлі на Нєвському у Конотопі (нині вул.Червоної Калини) були продані перші картини Малевича.

А ось що Малевич писав у своїй автобіографії:

«Жив я тоді в Конотопі. О, славне місто Конотоп! Воно всеньке лисніло від сала. На базарах і біля станцій довгими рядовицями сиділи за столиками тітки, котрі називалися сальницями, від них пахло часником. На столиках було навалено купи найрізноманітнішого сала, вудженого і невудженого, зі смачною шкіркою, лежали ковбаси, я ламав їх на шматки і їв, як їли на базарах люди, підсмажене "невеличке поросятко" коштувало на конотопському базарі 40 копійок. Я зростав серед цього українського сала і часнику в Конотопі...»

У свій час Малевич прославив Конотоп. Тепер ми пропагуємо ім'я Малевича.

У Конотопі відкрили перший у Сумській області пам’ятник Казимиру Малевичу. Автором є місцевий скульптор Юрій Ведвідь.

Крім того, в місті відкрили  кафе "У Малевича" і встановити на одній з будівель меморіальну табличку на честь художника.

Щорічний пленер художників "Барви Малевича» - за час своєї роботи вже став своєрідною візитівкою Конотопа.

Створили тут й документальний фільм про художника "Малевич і Рославець. Станція відправлення - Конотоп".

За рішенням ЮНЕСКО 2015 рік проголошений роком Казимира Малевича - з нагоди сторіччя створення "Чорного квадрата".

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00