Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

: Вибір та обґрунтування теми проекту. Планування роботи з виконання проекту.

Трудове навчання

Для кого: 5 Клас, 6 Клас

14.09.2021

465

37

0

Опис документу:

Навчити учнів робити аналіз технологічної, історичної, народознавчої літератури; формування вмінь та навички роботи з інформаційними джерелами, створювати банк ідей; визначати вимоги до об’єкту проектування, закріпити вміння та навички у виготовленні виробу;

Перегляд
матеріалу
Отримати код

5 клас

Дата: 29.09.2020

Предмет: Трудове навчання

Урок 9

Тема уроку: Вибір та обґрунтування теми проекту. Планування роботи з виконання проекту.

Мета: Навчити учнів робити аналіз технологічної, історичної, народознавчої літератури; формування вмінь та навички роботи з інформаційними джерелами, створювати банк ідей; визначати вимоги до об’єкту проектування, закріпити вміння та навички у виготовленні виробу; виховувати і підтримувати інтерес до процесу отримання знань, культуру праці.

Тип уроку: Урок формування та вдосконалення вмінь i навичок

Хід уроку:

І. Органiзацiйна частинаВизначення готовностi учнiв до уроку.

ІІ. Актуалiзацiя навчальної діяльності учнів.

Для проведення даного уроку учням на попередньому заняттi повiдомляю тему майбутнього уроку та умови i правила, якi будуть дiяти на цьому уроцi;

- Ознайомитись з еволюцією розвитку виробів інтерєрного призначення.

- Дібрати літературу в якій описується процес виготовлення виробів інтерєрного призначення.

- Узгодити з батьками орієнтовані передбачувані витрати на реалізацію творчого проекту.

Учні розподіляють завдання та виконують його в позаурочний час, а також самостійно добирають потрібний матеріал , обмірковує форму подачі матеріалу.

У процесі бесіди з’ясовуються такі питання:

- Що таке проект? З яких етапів він складається?

- Що люди проектують ?

- Для чого потрібно проектувати вироби?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

ІVПовiдомлення теми, мети i завдання уроку.

Учні записують у робочий зошит тему уроку. На цьому уроці ми розробимо завдання проекту, спробуємо спроектувати, проаналізувати майбутній вріб.

Мета проекту:

  • Закріпити вміння по проведенню дослідницької роботи.

  • Сприяти підвищенню рівня зацікавленості, активізації творчої діяльності учнів, а також розвиткові важливих особистісних рис: комунікабельності, взаємодопомоги, здорового духу суперництва.

  • Удосконалити знання та вміння з виконання практичної роботи, додержання правил безпечної праці, санітарно – гігієнічних норм.

  • Виготовити виріб, використовуючи необхідні матеріали, обладняння та інструменти.

  • Визначення завдань для учнів на урок.

Питання для обговорення. Бесіда.

  • Які вам відомі вироби інтерєрного призначення?

  • Які матеріали використовуються для виготовлення виробів?

  • Які технології вам відомі?

Запитання до проекту. (на ці питання ми з вами одержимо відповідь в процесі уроку)

- Які матеріали можна використати для виготовлення виробів інтерєрного призначення?

  • Які існують джерела для інформації?

Завдання до проекту.

  • Зробити загальний огляд виробів інтерєрного призначення.

  • Розвиток дизайну.

  • Зробити порівняльний аналіз аналогічних виробів .

  • Знайти спільні риси.

  • Знайти відмінності.

  • Проаналізувати, порівняти та зробити висновки.

V. Вивчення нового матеріалу(закріплення вивченого)

  1. Пригадайте поняття творчого проекту.  Проектування - процес, який починається з моменту отримання завдання; розробка концепції, аналіз об’єкта, конструювання, макетування, проектна документація:

    • назва об’єкта;

    • функція, призначення;

    • габаритні розміри;

    • аналіз існуючих аналогів ( матеріал, форма, естетика…)

    • вимоги до дизайну об’єкта;

    • норми витрати матеріалу;

    • ескізи креслення виробу.

Базова модель – форма виробу, яку використовують для розробки цілого ряду подібних виробів.

Модель – аналог – це модель, що створена на основі базової моделі, але відрізняється формою деталей чи оздобленням.

2. Можливі теми творчих проектів.

Обговорення запропонованих учителем тем проектів .

3. Пригадайте етапи проектування. (уточніть І етап, який ми сьогодні маємо розглянути.

І. Організаційно – підготовчий етап.

ІІ. Конструкторський етап.

ІІІ. Технологічний етап.

VІ. Заключний етап.

1. До яких технологій відноситься ваш майбутній виріб ? ( Метод «Прес»

Я вважаю…, Тому що…., Отже…..)

- бути… (гарним…)

- бути виготовлений ...(для подарунку, для себе…)

виріб має бути… ( невелика за об’ємом….. )

виріб має відповідати… (технології вишивки….)

2. Які вимоги до виробу ви ставите? (метод «Мікрофон»)

Необхідно визначитися, яким має бути ваш виріб.

Підведемо підсумок ваших відповідей: Основними задачами при цьому виступатимуть наступні вимоги:

а) естетичні

б) технологічні

в) функціональні

д) економічні

4. Розробка банку ідей

Визначити для чого або для кого можна виготовити ваш вишитий виріб та розробіть схему «Банк ідей»

Банк ідей

VІПРАКТИЧНА РОБОТА

Перш ніж приступимо до виконання практичної роботи проведемо дослідження:

  • Якими технологіями я володію.

  • Складання плану роботи з виконання проекту.

  • Вибір теми проекту, його обґрунтування. ( учні аналізують та обговорюють вибір «робота в малих групах»)

    • вибір теми творчого проекту;

    • обґрунтування теми проекту;

План роботи з виконання проекту

  1. Визначити мету творчого проекту.

  2. Обговорити тему з батьками на предмет необхідності такого виробу, його практичного застосування, виділення коштів на придбання матеріалів.

  3. Дібрати інформацію про в інформаційних джерелах.

  4. Проаналізувати моделі-аналоги виробів.

  5. Виконати ескізний малюнок свого виробу.

  6. Підготовити матеріали, дібрати обладнання та інструменти.

  7. Розробити технологічні картки послідовності виготовлення виробу, підібрати технологію його виготовлення.

  8. Вишити виріб.

  9. Розрахувати собівартість виробу.

  10. Виконати міні-маркетингові дослідження.

  11. Захистити проект.


VІІ. Підсумок заняття.

Рефлексія (техніка «Запитальний ряд»)

1. Які завдання були визначені сьогодні на уроці?

2. Чи справились ви з цим завданням?

3. Чи актуально виготовлення традиційних українських вишивок сьогодні?

4.Які труднощі виникли у вас під час виконання практичної роботи?

5.Які орієнтовні матерiальнi затрати?

Учні висловлюють свою думку, після чого учитель робить висновок - узагальнення.

Учитель відзначає найкращі роботи; вказує на помилки які учні допустили під час роботи, та шляхи їх виправлення.

Виставлення оцінок (обґрунтування)

VІІІ. Оголошення домашнього завдання.

    • удосконалити аналіз моделей - аналогів спроектованого виробу.

    • дібрати матеріали, інструменти та обладання.

    • підготовитись до конструкторського та технологічного етапів.

    • уточнити технологічну послідовність виготовленн

4


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.