Вхід в тему. Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками. Мотиваційний аспект

Опис документу:
Матеріал публікації містить розробки уроків з теми "Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками". Конспекти уроків розроблені на основі розвитку мотиваційного аспекту учнів під час вивчення математики.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вхід в тему

Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками.

Мотиваційний аспект

Піраміда наче робот

Допоможе вчити дроби

Якщо будете старанні,

То побачите на гранях

План проведення уроків.

Треба, діти, крок за кроком

Все про дроби вам дізнатись

Й до вершини знань дістатись.

порівняння

дробів

Зведення дробів до найменшого спільного

знаменника

Тема: Зведення дробів до спільного знаменника.

Мета:

  • показати об’єктивну необхідність зведення дробів до спільного знаменника;

  • удосконалювати обчислювальні навички;

  • розвивати пам'ять, логічне мислення;

Тип уроку: комбінований

Обладнання та наочність: комп’ютер, мультимедійна дошка, картки-підказки-алгоритми, картки-жолуді.

Девіз уроку: Увага і знання – головна зброя.

Хід уроку

Учитель: Сьогодні ми узагальнимо попередню тему і перейдемо до нової. У цьому нам допоможе казка (зображення козака на дошці).

За синіми морями, за темними лісами жив собі козак. Був він сміливий і відважний. Одного разу він вирушив у місто, у якому жили дуже сумні діти, бо лютий Змій Горинич налетів на місто і викрав у дітей гарні оцінки, ви допоможете повернути їх, якщо розв’яжете завдання.

Завдання:

1.Скоротити дроби:

а) ; б) ; в)

Відлетіла одна голова Змія.

2.Виконайте дії і скоротіть результат:

а) + ; б) - ; в) - .

Відлетіла друга голова Змія.

3.Помножте чисельник і знаменник даних дробів ; ; відповідно на 6; 4; 2.

а) + ; б) - ; в) - .

Відлетіла третя голова Змія.

Пішов козак далі. Дивиться, дідусь біля каменя сидить. Дідусь сказав йому: «Ти підеш далі, якщо зрушиш з місця цей камінь, на якому записано завдання».

Проблема! А як же виконати таке завдання!

Для того щоб допомогти козакові, я вам роздаю картки-підказки-алгоритми. Вам треба розібратися з підказками, розв’язати дані вправи, щоб допомогти зрушити козакові камінь з місця.

Я пропоную вам таку роботу в парах.

Картки-підказки-алгоритми

1.Звести дроби і до знаменника 18

2) 3)

= =

: :

1)18 : 9 = 2 18 : 6 = 3

2)2 і 3 – додаткові множники

3)2 ∙ 2 = 4 3 ∙ 1 = 3

4)записуємо відповіді

2.Зведіть дроби і до найменшого спільного знаменника

1) Знайди НСК знаменників

2) Знайди додаткові множники

3) Помножити додаткові множники на чисельники

4) Записати відповіді

НСК (6 і 4) = 12

12 : 6 = 2

12 : 4 = 3

2 ∙ 1 = 2

3 ∙ 3 = 9

= =

Учитель: Молодці, знову ви допомогли козакові. Дідусь дав козакові коня і той поїхав далі. Під’їхав до дуба і чує «Зірви жолуді». Козак зірвав жолуді, а на них записані завдання (картки-жолуді на партах).

І козак розв’язав завдання. Тоді дуб і каже: «Я подарую тобі листочок, куди він полетить, туди і йди». І листочок привів його до рідної домівки. От і закінчився наш урок-казка. Залишилося лише записати домашнє завдання.

Домашнє завдання: п.9 сторінка 46, № 245, 247 (1, 6) № 241 (повторення).

УРОК 5

Порівняння дробів

Тема: Порівняння дробів.

Мета:

  • завершити формування вмінь знаходити найменший спільний знаменник і зводити дроби, до найменшого спільного знаменника;

  • використати ці вміння учнів для розв’язування вправ, що передбачають порівняння дробів;

  • створити на уроці атмосферу радості пізнання.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

План уроку

Назва етапу уроку

Час (хвилини)

Метод проведення

1

Перевірка домашнього завдання

7

Взаємоперевірка

2

Актуалізація опорних знань

8

«Втрачена інформація»

3

Пояснення нового матеріалу

10

Повторне відкриття

4

Первинне застосування знань

15

Робота біля дошки

5

Підсумок уроку

5

Розташування на сходинках

Хід уроку

1. Організаційний етап (на дошці)

2. Перевірка домашнього завдання

Учні проводять взаємоперевірку (обмінюються зошитами)

245

1) = ; 2) = ; 3) = ; 4) = ; 5) = .

247

1) і 6) і

і і

241 (повторення)

1) > ; 2) < ; 3) <1; 4) ) >1; 5) <

3.Актуалізація опорних знань.

Учитель: Зверніть, будь ласка, увагу на завдання № 241. Якій темі з 5 класу можна віднести дану вправу? (Порівняння дробів)

Пригадаємо правила для порівняння дробів і запишемо на пелюстках квітки, так як прилетіла бджілка і всю інформацію з них збила.

А якого порівняння не вистачає на шостій пелюстці? (З різними чисельниками і знаменниками: і .

4.Мотивація навчання.

Учитель оголошує тему «Порівняння дробів» і мету: вивести правило порівняння дробів з різними знаменниками.

5.Вивчення нового матеріалу.

Учням пропонується завдання: скласти алгоритм порівняння дробів на прикладі 1: і (5 хвилин)

Щоб підтримати роботу учнів, записати на дошці:

Ура! Я зможу, зумію, створю!

Звертаючись до учнів, які вели «відкриття», пропоную їм скласти план дій і записати на дошці та в зошитах.

і

1) Зводимо до спільного знаменника

а) НСК (6; 8) = 24

б) знаходимо додаткові множники: 24 : 6 = 4

24 : 8 = 3

в) множимо додаткові множники на відповідні

чисельники: 4 ∙ 5 = 20 3 ∙ 7 = 21

г) записуємо одержані дроби: і

2) Порівнюємо дроби з однаковими знаменниками: <

3) Ставимо відповідний знак: <

А тепер перейдемо до 2 етапу: поговоримо усно, а тільки робимо відповідні записи-схеми.

Приклад 2: Порівняти і

11 9

>

>

3 етап: відмовляємось від схеми

Приклад 3: Порівняти і

<

>

6.Первинне застосування знань.

Учні працюють біля дошки: виходять по черзі і кожне завдання озвучують і записують. № 248 сторінка 49.

7.Підбиття підсумків уроку. Оцінювання.

На дошці плакат зі сходинками.

Учитель: Ми з вами усі разом були на початку уроку на першій сходинці. А де кожний з вас зараз? Розташуйтеся на сходинках.

Треба обов’язково похвалити учнів за активність, за хороші знання.

Домашнє завдання: сторінка 49 № 249 (1-7).

порівняння

дробів

Ось вершини ми дістались,

Всі трудились, всі старались.

Дріб скоротим, порівняєм,

Додаєм і віднімаєм.

Перемога!

На вершині прапорець –

Нашим успіхам вінець!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00