Веселі новини для маленької дитини

Опис документу:
Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку з розділу «Мовлення дитини» за програмою «Дитина» Мета: розвивати вміння починати і підтримувати розмову, будувати різні форми діалогу, складати речення з двома лексично пов’язаними словами; виховувати любов до рідної мови; збагатити словник новими словами(кореспондент, телебачення, журналіст і т. п.) активізувати словник різними частинами мови; формувати вміння вимовляти всі звуки рідної мови.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку

з розділу «Мовлення дитини» за програмою «Дитина»

Тема: «Веселі новини для маленької дитини»

Зв’язне мовлення: розвивати вміння починати і підтримувати розмову,

будувати різні форми діалогу, інтерес і бажання дітей розповідати за власною ініціативою, складати речення з двома лексично пов’язаними словами; стимулювати прагнення дітей до самореалізації у режисерському задумі; сприяти розвитку уяви, мислення, пізнавальної та мовленнєвої активності; виховувати любов до рідної мови;

Словник: збагатити словник новими словами(кореспондент, телебачення,

журналіст і т. п.) активізувати словник різними частинами мови;

Звукова культура: формувати вміння вимовляти всі звуки рідної мови, учити

чітко розрізняти у вимовлянні і на слух голосні та приголосні звуки.

Матеріал: демонстраційний: картина «Осінь», мікрофон;

роздатковий: парні предметні картки, символи звуків.

Попередня робота: бесіда про професії, д/гра «впіймай І звук»,

вправа «Скажи скоромовку».

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Вірш привітання:

Діти, в цей веселий день чудовий,

В цей прекрасний гарний час.

Наші гості знову,

Завітали всі до нас.

ІІ. Основна частина.

Слово вихователя:

  • Подивіться, нашу групу не впізнати, вона перетворилася на дитячу телестудію. Оце так сюрприз!

  • Я згадала, мені на телефон прийшло повідомлення, що саме сьогодні будуть відбуватися зйомки української телепередачі «Юні журналісти і кореспонденти», де буде проходити кастинг.

  • На вас чекає багато цікавого. оплески глядачам.

  • З вашого дозволу я буду вашим помічником?

Презентація.

  • А ось і перші випробування.

  • Хто хоче, ось так в нашій студії себе презентувати і розповісти про себе, саме цікаве? (діти розповідають про себе)

Слово вихователя

  • Журналістам, ведучим потрібно чітко і правильно розмовляти і слідуюче випробування д/г «Визнач І звук» (діти визначають і показують схематично).

Гра «Продовж слово»

  • Наші глядачі подивляться, які ви обізнані у сфері телебачення. Я називатиму І частину слова, а ви відгадуєте ціле слово.

те … (телевізор) сту … (студія)

жу … (журналіст) гля … (глядачі)

фо … (фотограф) ін … (інтерв’ю)

мі … (мікрофон) пе … (передача)

ве … (ведучий)

Слово вихователя

  • Прошу звернути особливо увагу, ми з вами знімаємось на українському телебаченні. Які ви діти? (українські)

Вправа «Розкажи вірш по рядках»

Ми всі діти українські,

Український славний рід,

Дбаймо, щоб про нас маленьких,

Добра слава йшла у світ.

Практична діяльність

Вправа «Вгадай українське прислів’я»

Слово вихователя

  • Ми з вами будемо працювати у парах чия пара складе речення за схемою той і розповідає.

  • А в яку пору транслюється наша передача?

Вправа

Розкажи вірш «Осінь» по рядках

Д/гра «Яка осінь»

  • А у осені є звуки – і ви повинні їх знати, щоб всьому світу розповість.

Вітер шелестить листочками (ш-ш-ш).

Під ногами шурхає листя (шурх –шу-шу)

Скрекоче сорока (скре-ке-ке)

Білка гризе горішки (тук-тук-тук)

Їжачок форкає (фр-фр-фр)

Курличуть журавлі (курли-курли)

Накрапає осінній дощ (крап-крап-крап)

Дихальна гімнастика.

  • До нас в студію залетів листочок – давайте подуємо на нього

тихесенько, сильно і ще сильніше.

  • А тепер вітру немає, світить сонечко, діти посміхаються. (3 рази)

Вправа «Входження в картину»

  • Ось і з’явився І кадр – це чудова, вірно діти Осінь. Уявіть, що ми чарівники і потрапили в картину – і зараз кожен скаже своє враження, що він чує або відчуває?

Д/гра «Склади речення за кртинками» (графосмужки)

  • Ост в нашій студії є картинки, давайте спробуємо скласти речення, мабуть тут криється важлива інформація, яку нам зашифрували глядачі?

Інтерв’ю

  • Ну ось прийшов час до нашого останнього і головного завдання! Ви спробуєте себе в ролі кореспондента. Не забувайте бути ввічливими і артистичними.

ІІІ. Підсумок.

  • Діти, вам сподобалось сьогодні в нашій студії?

  • А, що найбільше?

  • Що треба вміти, щоб стати кореспондентом?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»