Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №271» Криворізької міської ради
Конспект інтегрованого заняття з використанням мультимедійних технологій для дітей молодшого дошкільного віку на тему: «Великоднє диво»
Вихователь: Калько Н.П.
Мета: ознайомити дітей зі святом Великодня. Розповісти, як люди готуються до цього свята. Викликати бажання брати активну участь у підготовці до свята та виготовляти декоративну прикрасу – великоднє курчатко.
Вчити використовувати в аплікації нетрадиційні матеріали, закріпити навички роботи з клеєм.
Збагачувати словник дітей прикметниками.
Розвивати дрібну моторику рук, творчу уяву та здатність до фантазування.
Виховувати інтерес до народних традицій. Сприяти розвитку соціально - емоційної компетенції.
Хід заняття:
Вихователь читає дітям вірш: Гей, Великдень!
Гей, Весна!
Що несе мені вона?
Сонце, квіти і в додаток
Ці п’яток курчаток.
Пташеняток у садку,
Зайченяток у ліску,
На голівоньку – вінок,
А у кошик – крашанок.
Люди добрі! Йде Великдень!
Несе білу паску,
Дзвонить в дзвони, -
Розсипає радощі і ласку!
Воротонька відчиняймо,
Гостоньків вітаймо!
Під музику діти в костюмах півника, курочки і курчаток проходять до музичної зали, стають півколом.
Вихователь: ой, яка гарна пташина сімейка в нас сьогодні на гостинах! Давайте привітаємось.
Поспівка «Добрий день»
Вихователь: Півник вранці на даху:
Діти: (співають) Добрий день! Ку – ку – рі – ку !
Вихователь: Наша курочка в вікно:
Діти: (співають) Добрий день! Ко – ко – ко – ко!
Вихователь: А курчаточка малі:
Діти: (співають) Добрий день! Пі – пі – пі – пі!
Під музику діти проходять, сідають на стільці.
Вихователь: діти, яке свято наближається? (відповіді дітей).Так, кожної весни ми зустрічаємо велике та радісне свято – Великдень. Хочете дізнатися більше про це свято? Тож переглянемо мультфільм.
Перегляд мультфільму «Великдень»
Вихователь: сподобався вам мультфільм? Як люди готуються до Великоднього свята? (відповіді дітей). Я теж приготувалася до свята – погляньте, що в моєму кошику (вихователь показує дітям писанки і крашанки, раптом чується писк курчатка).
Вихователь: ой, хтось пищить в цьому яєчку. Хто тут може бути? (курчатко)
Вихователь відкриває яйце і дістає курчатко.

Вихователь: Довго він в яйці сидів,
Мати його гріла.
Шкаралупу він пробив
І розправив крила.
Наче сонечко жовтенький,
Він маленький і тепленький.
Вихователь: Погляньте, яке курчатко? (жовте, пухнасте, маленьке, гарне) Чим вкрито тіло курчатка? Які частини тіла є в курчатка? Що в нього на голові? (діти розглядають будову курчатка та відповідають на запитання вихователя)
Вихователь: а як курчатко пищить? (пі – пі - пі) якщо таких курчаток багато у мами квочки, то у пташнику стає шумно і весело. Давайте покажемо нашому курчатку та гостям, як весело в нас на пташиному дворі.
Танок «На пташиному дворі»
Вихователь: ой, розвеселили нас курчата! Але в нас ще багато справ – треба готуватися до свята. Я пропоную вам виготовити декоративні прикраси до Великодня. А допоможуть нам наші чарівні долоньки. Покажіть мені ваші долоньки. (діти піднімають руки перед собою, вихователь торкається до долоньок чарівною паличкою, потім змахує паличкою над скринькою – звучить чарівна музика – вихователь дістає зі скрині картонні долоньки жовтого кольору)
Вихователь: якого кольору ці чарівні долоньки? (жовтого) Я пропоную вам виготовити з цих чарівних долоньок великодніх курчаток. (вихователь демонструє зразок аплікції).

Показ послідовності виконання аплікації
Вихователь: спочатку викладаємо всі деталі аплікації на долоньку. Потім починаємо приклеювати їх: першою приклеїмо шкаралупу (півколо край якого обрізаний зигзагом), потім пластикові очі, дзьобик (червоний трикутник). Доповнюємо аплікацію жовтими пір’їнками – приклеюємо їх на пальчики нашої чарівної долоньки. Великоднє курчатко готово!
Самостійна робота дітей

Вихователь: які гарні курчатка в нас вийшли! Прикрасимо ними нашу групу до свята.






