і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

ВЕЛИКА БУКВА В СЛОВАХ. Матеріали "Схема, загадка, літературна казка"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ВЕЛИКА БУКВА У ПРАВОПИСІ СЛІВ

Загадка

У кожнім реченні я – перша,

Почну і прізвище, й ім'я,

І назви рік, і міст, і селищ.

Ви здогадалися,хто я? (велика буква)

Казка «Чарівна паличка феї Великої Букви»

Колись у місті Алфавіт усі букви були однакового зросту. Але якось у місті з’явилась прекрасна незнайомка – фея Велика Буква. У руці вона тримала тоне- ньку прозору паличку. То була не звичайна, а чарівна. Коли фея торкалася цією паличкою якоїсь букви, все починало світитися, а буква миттєво виростала. Фея завжди торкалася першого слова у реченні. Велика Буква торкалася своєю па- личкою і тих букв, з яких починаються імена, по батькові, прізвища людей, клички тварин, географічні назви, назви планет та зірок, книг, журналів, кіно- фільмів. Цим словам вона подарувала титул власних назв, а загальні – пишу- ться звичайними маленькими буквами. Але фея Велика Буква робить дивовижні речі! Якось її чарівна паличка перетворила птаха орла на велике місто Орел! А маленькі хлоп’ята – близнюки стали великим сузір’ям Близнюків! Звичайний хвостатий лев перетворився на Льва Івановича, який зовсім не має хвоста і гриви! Звичайні слова, що означають почуття (любов, надія, віра), за допомогою феї Великої Букви перетворилися на жіночі імена. А маленька холодна сніжинка стала білесенькою кицькою Сніжинкою! Хіба не диво? (за В. Л. Бутрімом)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Пропоную колегам добірку матеріалів (схеми, таблиці, вправи, дидактичні ігри тощо) для вивчення окремих аспектів теми "Написання великої букви в словах". Сподіваюсь, мої наробки стануть вам у пригоді.
 • Додано
  11.08.2018
 • Розділ
  Українська мова
 • Клас
  1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  109
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер матеріала
  RX076728
 • Вподобань
  0
Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
700 грн
390 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь