Урок 27 – 28.
Тема. Велика буква О. Складання розповіді за малюнками. Написання великої букви О.
Мета: ознайомити учнів з великою друкованою літерою О, її використання під час написання імен, прізвищ; розпізнавати букви О й о у тексті; формувати компетентності спілкування державною мовою. Ознайомити учнів з великою рукописною буквою О; учити її писати; формувати вміння з’єднувати велику букву О з малою та елементами букв.
Обладнання: малюнки із зображенням тварин; табличка зі словами; картки червоного та зеленого кольорів.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі: мовно-літературна; соціальна; природнича.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент.
Погляньте у віконечко. (Діти показують на вікно)
Чомусь сховалось сонечко. (Знизують плечима)
А ми засвітимо сонечко. (Показують на себе)
Таке велике сонечко. (Руки в сторони)
Таке веселе сонечко. (Усміхаються одне одному)
Я — сонечко! (Показують на себе)
Ти — сонечко! (Показують одне на одного)
Ми — сонечка! (Беруться за руки)
Ми світимося всі!
2. Вправа-гра «Правда чи ні?»
(Учитель читає висловлювання. Якщо воно правдиве діти піднімають зелену картку, якщо ні – червону.)
Буква о позначає звук [о]; Звук [о] приголосний;
Буква о має форму трикутника; У слові орел звук [о] стоїть на початку слова;
Буква о має форму овала.
3. Робота над загадкою.
Він нікого не чіпає.
В лісі їсть траву, гуляє,
Але гіллястими рогами
Може впоратись з вовками! (Олень).
4. Робота за сторінкою букваря. (с.38)
1. Бесіда за малюнком.
- Розгляньте малюнок. Кого ви бачите? Дайте імена хлопчикові та дівчинці.
- Куди прийшли діти? Кого вони зустріли у зоопарку?
- Хто з вас був у зоопарку?
2. Читання букв. Інтонування з вивченими буквами (с. 38)
3. Слухання тексту (с. 39)
4. Бесіда за змістом тексту.
- Про кого йдеться в тексті?
- Що робили на озері Олег з татом?
- Який заголовок можна дібрати до цього тексту?
5. Гра «Пошуковці».
- Відшукайте на картці та обведіть лише літеру о.
6. Робота в зошиті (с. 22)
7. Фізкультхвилинка по відео.
