«Веб-квест «Подорож Україною» з використанням QR -кодів».

НУШ

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас

30.05.2020

1254

94

0

Опис документу:
Ознайомлення з технологією веб-квесту як проблемним завданням з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету. Інноваційна розробка створена для використання в роботі з дітьми при проходженні теми «Україна: моє – твоє – наше». Веб-квест сприяє формуванню у дітей уявлення про чарівні місця України, виховує любов і повагу до Батьківщини, залучає родини вихованців до спільної пошукової діяльності.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Веб-квест «Подорож Україною» з використанням QR -кодів».

Опис документу: інноваційна розробка створена для використання в роботі вихователя при проходженні теми «Україна: моє – твоє – наше».

Заняття: Пізнавально-дослідницька діяльність: у світі людей, природи. (Освітня програма для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»).

Учасники: діти старшого дошкільного віку, батьки.

Тип квесту: середньої тривалості (тиждень).

Мета: формувати у дітей уявлення про чарівні місця України, виховувати любов і повагу до Батьківщини.

В процесі роботи були поставлені такі завдання:

  • Ознайомити батьків з технологією веб-квесту як проблемним завданням з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету та залучити родини вихованців до спільної пошукової діяльності;

  • формувати уявлення про культурні, архітектурні, природні, духовні цінності;

  • розширити кругозір та підтримувати інтерес до історії, традицій України;

  • розвивати компетентності: особистісна, комунікативна, пізнавальна, пошукова;

  • поповнити і активізувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення;

  • розвивати мислення, уважність, спостережливість, допитливість, терпіння;

Оцінювання:

Перше завдання від 2 до 6 балів.

Друге завдання 3 бали.

Третє завдання 2 бали.

Четверте завдання 2 бали.

13 балів – «Знавець рідного краю»;

11-12 б – «Розумник»;

9 -10 б – «Дослідник»;

менше 9 – «Мрійник».

Перше завдання: діти розшифровують вдома QR – код (разом з батьками, або старшими братиками, сестричками за посиланнями QR - кодів на джерела), потім оформляють інформацію про певну пам’ятку і обирають фото (на виконання першого завдання відводиться три дні).

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Так як у мовній групі 12 дітей, кожен отримує одне зображення QR – коду, якщо дітей більше, то можна дітей об’єднати у підгрупи по 2-3 дитини та дати один QR – код, або збільшити кількість QR – кодів, відносно кількості дітей, та перерахувати загальну кількість балів, для отримання в кінці квесту учасниками певного звання.

За перше завдання кожна дитина може отримати від 2 до 6 балів, по 2 бали за кожну правильну відповідь:

  • назва пам’ятки;

  • наочне зображення (малюнок чи фото не має значення);

  • цікава (стисла) інформацію про пам’ятку.

Друге завдання квесту презентувати пам’ятку (в міру виконання першого завдання, діти впродовж трьох днів презентують свою пам’ятку та додатково після розповіді отримують 3 бали). На четвертий день роботи з квестом діти пригадують всі пам’ятки, знаходять їх зображення, інформація узагальнюється та презентується вихователем у інтелектуальній інтерактивній грі для дітей старшого дошкільного віку «Чарівні місця України» https:// vseosvita.ua/library/prezentacia-pedagogicnogo-dosvidu-z-nacionalno-patrioticnogo-vihovanna-ditej-doskilnogo-viku-mandruemo-ukrainou-247706.html.

Третє завдання квесту полягає у знаходженні місця розташування пам’яток на мапі України. Для кращого закріплення матеріалу проводиться інтелектуальна гра з великою мапою «Чарівні місця України» https://vseosvita.ua/library/rozrobka-intelektualnoi-gri-carivni-misca-ukraini-232188.html За правильне розташування герба області певної пам’ятки на мапі нараховується 2 бали.

В завершення роботи над веб-квестом є виготовлення Путівника (з наданих матеріалів першого завдання) «Подорож Україною» https://vseosvita.ua/library/putivnik-podoroz-ukrainou-ak-kincevij-produkt-proektnoi-dialnosti-ditej-mandruemo-ukrainou-288045.html

За четверте завдання можна отримати 2 бали за кожну пам’ятку.

Підводяться підсумки та отримання учасниками певного звання (в залежності від набраних балів).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.