Ватикан – найменша держава в світі

Опис документу:
Ватикан – найменша держава в світі. Площа Ватикану всього 44 га. Проте, країна друкує власні поштові марки, видає паспорти і номерні знаки, а також має свої прапор і гімн. Ватикан – держава-анклав: вона повністю розташована всередині території іншої країни. Довжина державного кордону Ватикану з Італією складає 3,2 км.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Ватикан – найменша держава в світі

Площа Ватикану всього 44 га. Проте, країна друкує власні поштові марки, видає паспорти і номерні знаки, а також має свої прапор і гімн.

Ватикан – держава-анклав: вона повністю розташована всередині території іншої країни. Довжина державного кордону Ватикану з Італією складає 3,2 км.

Громадянство Ватикану надається тільки тим, хто знаходяться на державній службі, – служителям Святого престолу і представникам швейцарської гвардії Папи Римського. Згідно Латеранській угоді 1929 року, якщо людина перестає бути громадянином Ватикану, йому автоматично надається італійське громадянство. 95% жителів Ватикану – чоловіки. Всього ж в країні проживає близько 840 чоловік. У банкоматах Ватикану для здійснення транзакцій можна вибирати латинську мову. Єдиний банк країни називається «Інститут релігійних справ». Ватикан має власну збірну з футболу. Вона складається зі службовців збройних сил, членів папської ради та зберігачів місцевих музеїв. Правда, збірна Ватикану не є членом FIFA.

Жителі Ватикану п’ють більше вина, ніж в будь-якій іншій країні світу: в середньому 105 пляшок в рік.

У Ватикані один з найвищих рівнів злочинності у світі. Найчастіше на злочини йдуть туристи і наймані робітники з Італії.

У Ватикані немає жодного аеропорту. Є одна вертолітна площадка і залізниця довжиною 852 м, що з’єднує станцію біля собору святого Петра з основною італійською мережею.

Головними джерелами доходів Ватикану є пожертвування католиків з усього світу і туризм. У Ватикані вкрай рідко укладаються шлюби і народжуються діти. Хоча в 2014 році Папа Франциск повінчав відразу 20 пар, які жили «в гріху». У деяких з них на той момент вже були діти.

Ватиканська бібліотека – одна з найбагатших у світі. Тут зберігається найбільша колекція рукописів часів Середньовіччя і Відродження. Фонди бібліотеки нараховують близько 1,6 млн друкованих книг і 150 тис. Манускриптів. Рівень грамотності в Ватикані становить 100%.

Ватикан офіційно визнав, що Земля обертається навколо Сонця, лише в 1992 році. Іоанн-Павло II виголосив промову, в якій визнав Галілея блискучим фізиком і висловив жаль, що теологи, які винесли вченому вирок, занадто буквально дотримувалися тексту Священного Писання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн