і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь

В. Скотт "Айвенго"

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Тема. Вальтер Скотт «Айвенго». Утілення в образі Айвенго кодексу лицаря, художні засоби створення образу (7 клас)

Мета. Поглиблювати вміння аналізу змісту літературного твору, проаналізувати художні образи твору; розвивати логічне і критичне мислення, уяву; сприяти вихованню моральних якостей школярів.

Обладнання. Скринька з картками, відеоролик, схема вікторини «Чи знаєш ти Айвенго?», епіграф.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Оголошення теми, мети і завдань уроку

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Перевірка домашнього завдання.

  2. Робота з чарівною скринькою. (Учні дістають картки із завданнями і відповідають)

  • Завдання 1. Хто такий Ісаак з Йорку? Як його доля пов’язана із долею Айвенго?

  • Завдання 2. Звідки походили Гурт і Вамба? Якими вони постають у Вашій уяві?

  • Завдання 3. Охарактеризуйте стосунки між Седріком-саксонцем, Айвенго та леді Ровеною?

  • Завдання 4. Назвіть імена лицарів, яких згадано у творі. Що ви можете сказати про них? Якими рисами наділені лицарі?

ІV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

  1. Робота з епіграфом (Додаток А).

  • Як ви розумієте слова В.Скотта, що служать епіграфом уроку?

  1. Вікторина «Чи знаєш ти Айвенго?» (Додаток Б)

  • З якої родини походив Айвенго?

  • У яких країнах і містах побував герой?

  • Якому королю служив Айвенго?

  • Що зображено на щиті лицаря?

  • Під яким іменем виступав Айвенго на турнірі?

  • Хто став переможцем першого дня турніру?

  • З яким лицарем вступив Айвенго у двобій?

  • Хто допоміг Айвенго у вирішальному поєдинку на турнірі?

  • Як звали даму серця Айвенго?

  1. Робота над відеороликом з фільму «Балада про доблесного лицаря Айвенго»

  • Зараз ми переглянемо уривок з фільму у період турніру і послухайте уважно завдання:

А) порівняйте цей епізод стрічки з літературним твором;

Б) скласти схему «Айвенго» (риси характеру).

4. Складання таблиці «Ровена і Ребекка» (порівняльна характеристика героїнь твору).

- Всі разом порівняємо двох прекрасних жінок твору (колективне складання таблиці).

V. Закріплення вивченого матеріалу

1.Бесіда.

- Які проблеми порушено автором у романі?

- Яка з проблем роману, на вашу думку, є найголовнішою?

- З якою метою автор використовує фольклорні мотиви у творі?

- Чи актуальне лицарство для сьогодення? Де ми можемо зустріти приклади лицарства у наш час?

VІ. Домашнє завдання

Скласти кросворд до роману «Айвенго».

VІІ. Підсумок уроку

1.Вправа «Мікрофон».

- На уроці мені сподобалося… .

- Складним для мене було… .

Додаток А

Лицарство…. Воно джерело найчистіших і найшляхетніших прихильностей, опора пригніченим, захист ображеним, оплот проти свавілля володарів! Без нього дворянська честь була б пустим звуком. І свобода знаходить найкращих покровителів у лицарських списах та мечах!

В.Скотт, «Айвенго»

Додаток Б

«Чи знаєш ти Айвенго?»

  • З якої родини походив Айвенго?

  • У яких країнах і містах побував герой?

  • Якому королю служив Айвенго?

  • Що зображено на щиті лицаря?

  • Під яким іменем виступав Айвенго на турнірі?

  • Хто став переможцем першого дня турніру?

  • З яким лицарем вступив Айвенго у двобій?

  • Хто допоміг Айвенго у вирішальному поєдинку на турнірі?

  • Як звали даму серця Айвенго?

Список використаних джерел

  1. http://tfilm.me/19108-ayvengo.html.

5

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    02.03.2018
  • Розділ
    Зарубіжна література
  • Клас
    7 Клас
  • Тип
    Інші методичні матеріали
  • Переглядів
    92
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    CQ732884
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти