Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Узагальнюючий урок в 7 класі "Механічний рух"

Фізика

Для кого: 7 Клас

26.01.2022

99

1

0

Опис документу:

Узагальнюючий урок в 7 класі "Механічний рух" у формі автомобільної гонки-марафону. Урок дозволяє узагальнити й систематизувати знання учнів по темі; поглибити знання про величини та зв′язки між ними; показати практичне застосування і значення знань по даній темі в житті людини; розвити інтерес до фізики.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Автомобільна гонка-марафон


Клас: 7

Дата:

Тема: Механічний рух, сила, маса, густина

Мета: Узагальнити й систематизувати знання учнів по темі; поглибити знання про величини та зв′язки між ними; показати практичне застосування і значення знань по даній темі в житті людини; розвити інтерес до фізики.

Тип уроку: повторювально-узагальнюючий

І. Організаційна частина

На попередніх уроках ви ознайомились з механічним рухом, поняттям маси та густини, з′ясували що таке сила. Сьогодні нам необхідно перевірити, як ви засвоїли пройдений матеріал. Урок проведемо у незвичній формі. Ви любите дивитися автомобільні гонки? А чи хотіли б самі брати в них участь? Можливо з часом хтось з вас і стане учасником автомобільних гонок, але сьогодні наш урок фізики пройде у формі автомобільної гонки-марафону. У цій гонці братимуть участь 3 екіпажі. Оскільки дистанція велика, в нас буде багато зупинок. Переможе той екіпаж, який за найменший час пройде дистанцію, тобто набере найбільше балів. Тож бажаю вам щасливої дороги і перемоги в гонці. Отож, старт! Екіпажі готові? Марш!

ІІ. Хід уроку

1.Ви проїхали перший участок гонки і перед вами перша зупинка місто Кмітливих . Кожному екіпажу пропонується розвязати якісну задачу. (За кожну правильну відповідь 1 бал )

  1. Повітря під поршнем насоса стиснули. Чи змінилася маса повітря? Як змінилися об΄єм та густина повітря?

  2. Чи однакову масу має відро з питною водою і таке саме відро, заповнене морською водою?

  3. Мідну деталь нагріли. Чи змінилися при цьому маса деталі, її обєм, густина?

Зв'язок між якими величинами ви спостерігали, перебуваючи на першій зупинці?

2. Який же звязок між цими величинами? Це ми зясуємо, перебуваючи на зупинці в місті Ерудитів. По два учні з кожного екіпажу підходять до столу і кидають кубик, на гранях якого написані формули. Зачитують формулу на верхній грані кубика і називають всі фізичні величини, що входять у формулу та одиниці вимірювання. ( правильна відповідь 3 бали )

Формули:

ρ=m/V, υ=s/t, V=abh, V=4πR3/3, S=ab? S=πR2

Яку ще формулу, вивчену в пройденому розділі, ви згадали перебуваючи на цій зупинці?

3. А зараз зупинка на якій я перевірю швидкість вашої реакції. Отже, місто Бліц-запитання. (кожна правильна відповідь 1 бал)

І екіпаж:

1. Скільки секунд в одній хвилині?(60)

2. Лінія, яку описує тіло під час руху.(траєкторія)

3. Швидкість нерухомого тіла дорівнює...(0).

4. Длявимірювання швидкості використовують прилад...(спідометр).

5. Ім΄я Ньютона.(Ісаак)

6. Одиниця вимірювання маси.(кг)

7. Як змінюється густина при збільшенні об΄єму?(зменшується)

8. Чи дорівнює 1л води 1кг?(да)

9. Рух із сталою швидкістю.( рівномірний )

10. Що більше 1л чи 1 дм3?( рівні )

ІІ екіпаж:

  1. Скільки в 1км метрів?(1000)

  2. Відстань, що проходить тіло вздовж траєкторії.(шлях)

  3. Прила для вимірювання маси.(терези)

  4. Чи дорівнює 1л олії 1кг?(ні)

  5. Одиниця вимірювання сили.(Н)

  6. Як змінюється густина тіла при нагріванні?(зменшується)

  7. Чому дорівнює густина речовини масою 1г, обєм якої 1см3. (1)

  8. Чи змінюються молекули води при перетворенні в пару?(ні)

  9. Скільки в літрі кубічних метрів?( 0,001 )

  10. Який рух частіше зустрічається в житті: рівномірний чи нерівномірний?( нерівномірний )

ІІІ екіпаж:

1. Скільки ньютонів в 1 кН?(1000)

2. Фізична величина, яка характеризує дію одного тіла на інше.(сила)

3. Прилад для вимірювання сили.(динамометр)

4. Чи дорівнює 1л меду 1кг?(ні)

5. Одиниця вимірювання густини.(кг/м3)

6. Густина води.(1000)

7. Що більше 36 км/год чи 10 м/с?(рівні)

8. Чи змінюються молекули повітря при стисканні?(ні)

9. Яке тіло більш інертне: 1 кг чи 1 т?(1т)

10. В системі СІ швидкість вимірюється... (м/с).


4. Щоб краще запамятати фізичні величини, вивчені на попередніх уроках попрацюємо на зупинці в місті Шифрувальник.

Складіть зі складів слова, які означають фізичні величини. ( слово 1 бал)

си са ш

лях гус ла

ти ма сть

на вид кі

5. А тепер на наступній зупинці нам необхідно провести ТО автомобілів, тобто попрацювати. Отже, зупинка в місті Експериментів.

( максимальна кількість балів - 2)

Прилади і матеріали: Терези, важки, мензурка з водою, тіло.

Визначити: з якої речовини виготовлено тіло?

6. А чи хотіли б ви повязати своє життя з фізикою? Давайте зясуєм це, побувавши на зупинці в місті Прфесійне

Кожен екіпаж по черзі має назвати якнайбільше професій пов΄язаних з пройденою темою.( професія 1 бал). Почне той екіпаж у якого більше балів. Тобто на цій зупинці вже можна підвести попередні результати нашої гонки.

Професії: шофер, тракторист, продавець, хімік, повар, водолаз, льотчик, мясник, приймальник молока, вчитель, моряк.

7. А тепер первіримо чи запамятали ви прилади, за допомогою яких можна виміряти величини, які ми згадували на попередніх зупинках. Наступна зупинка – місто Технічне

Кожний екіпаж за переліком назв міст України з перших бука назв цих міст має скласти назву приладу та сказати що ним вимірюють. ( 1 бал)

Динамометр: Донецьк, Ніжин, Артемівськ, Миргород, Одеса, Маріуполь, Енергодар, Тернопіль, Рівне, Електросталь

Спідометр: Суми, Іллічівець, Донецьк, Одеса, Миргород, Трускавець, Ромни, Пирятин.

Мензурка: Миколаїв, Новомосковськ, Зіньків, Умань, Рахів, Київ, Антрацит, Енергодар.

8. Для того, щоб без перешкод проїхати дистанцію, вам необхідно навчитися і керувати автомобілем і слухати штурмана. Чи правильно я вказую вам напрям руху? Отже, перед вами зупинка в місті Помилок. Я читатиму текст з помилками, а вам необхідно їх виявити і справити. ( 2 бали)

1).Якщо певне тіло змінює своє положення в просторі, то про нього кажуть, що воно знаходиться в спокої. Коли такої зміни немає, то це тіло вважається рухомим, тобто таким, що перебуває в спокої

2). Взаємодіючи, тіла не змінюють свою швидкість або швидкість окремих своїх частин. Взаємодія не приводить до зміни форми і розмірів тіл.

3). Якщо на шальки терезів покласти циліндри однакових об΄ємів з олова та свинцю, то рівновага терезів не порушиться. Але якщо на шальки розмістити алюмінієві циліндри однакових об΄ємів, то рівновага порушиться.

9. Для того, щоб дібратися до фінішу вам необхідно добре відпочити і подолати останній етап. Слідуюча зупинка – місто Програмоване.

Кожний екіпаж отримує картку з тестовими завданнями ( 5 балів )

І. 1) 36 км/год дорівнює...

а)5 м/с, b)20 м/с, в)10 м/с.

2). З якою швидкістю рухається тіло, якщо 1,8 км воно долає за 30 хв ?

а)1 км/год, b)5 км/год, в)1 м/с.

3). Яка рідина знаходиться в посудині об΄ємом 10 л, якщо її маса 10 кг?

а) олія, b) молоко, в) вода.

ІІ. 1)Густина 2700 кг/м3 дорівнює...

а) 0,27 г/см3, b) 270 г/см3, в) 2,7 г/см3.

2) Який шлях проходить тіло за 30 хв, рухаючись з швидкістю

36 км/год?

а) 100 м, b)18000 м, в) 1,8км.

3) Яка маса бензину обємом 2 л ?

а) 1000 кг, b) 1,42кг, в) 4000 кг.

ІІІ.1) Сила 3 МН дорівнює:

а) 3000 Н, b) 3000000 H, в) 300 Н.

2) Скільки часу необхідно затратити, щоб відстань 3км проїхати з швидкістю 20 м/с?

а) 150с, b) 600c, в) 60с.

3) Визначити обєм куска льоду масою0,018т.

а) 0,02 м3, b)1,8 м3, в) 9м3.


  1. Фініш – місто Нерозгаданих таємниць. Перш ніж перейти до нагородження, екіпажі повинні якнайшвидше розгадати кросворди. (4 бали)


С

І

Д

О

М

Е

Т

Р


Г

У

С

Т

И

Н

А




Л

І

Т

Р


М

А

С

А



1. Прилад для вимірювання швидкості.

2. Маса поділена на об΄єм.

3. Одиниця вимірювання об΄єму.

4. Величина виміряна за допомогою терезів.




М

І

Л

І

М

Е

Т

Р




Б

Е

Т

О

Н

Н

Ь

Ю

Т

О

Н



Т

Е

Р

Е

З

И


1. В 1000 разів менший від метра.

2. Речовина з густиною 2200 кг/м3.

3. Прізвище вченого і одиниця вимірювання.

4. Прилад для вимірювання маси




Ш

В

И

Д

К

І

С

Т

Ь


З

О

Л

О

Т

О


В

З

А

Є

М

О

Д

І

Я



Р

У

Х


1. Що вимірюють за допомогою спідометра?

2. Речовина з густиною 19300 кг/м3.

3. Взаємна дія тіл.

4. Стан тіла, протилежний до спокою.

ІІІ. Підскмок

Нагородження екіпажів

Інтерв΄ю з учасниками гонки:

  1. Чи сподобалась вам наша гонка?

  2. Що саме сподобалось вам?

  3. Чи хотіли б ви, щоб ваші уроки проходили в такій формі?

  4. Які зупинки вам було пройти найважче?

На цьому наша гонка закінчилась. До наступної зустрічі.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили