Узагальнення вивченого з теми "Складне безсполучникове речення", 9 клас

Опис документу:
Розробка містить 16 диференційованих варіантів по 3 завдання з такими видами робіт: відновлення правильної пунктуації у складному безсполучниковому реченні, синтаксичний розбір даного типу речень, складання власних речень за схемами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Узагальнення вивченого з теми «Складне безсполучникове речення»

9 клас

Варіант 1

1.Записати, поставити розділові знаки:

Вечірні барви тихо облягли село над Великим шляхом тріпнулась зоря і десь далеко-далеко запечалилась пісня. Раби сьогодні не раби шумлять знамена боротьби.Було колись в одній країні один поет в одній хатині рядами думи шикував.Говорить шовком вишиває. Поглянув я на ягнята не мої ягнята.Світає поблід схід і осяяв вершини гір і став синіти безмовний бір.За пагорбами глухо прокотився грім повіяло свіжістю.

2.Зробити синтаксичний розбір останнього речення.

3.Скласти речення за схемами на тему культури мовлення:

1.[ ]:[ ]. 2. [ ] – [ ]. 3. [ ], [ ] – [ ].

Варіант 2

1.Записати, поставити розділові знаки:

Сказано бійся вовка спереду коня ззаду а людину з усіх боків.Не чути вітру з верховин ласкава тиша сон свій стелить. Минають зими весни пробігають листочки книги нашої гортають.Навіть Сонце джерело всього живого на Землі не заслуговувало святого ставлення до себе воно було тільки термоядерним двигуном до нього належалося ставитись так само як до вуличного ліхтаря.Не хочеш чути поганих і дурних слів не кажи їх сам.Подивлюся на нивоньку пшеничка не жнеться.

2.Зробити синтаксичний розбір 1-го речення.

3.Скласти речення за схемами на тему патріотизму:

1.[ ]:[ ]. 2. [ ] – [ ]. 3. [ ]; [ ]; [ ].

Варіант 3

1.Записати, поставити розділові знаки:

Летить собі зозуленька та й кує про невтішне горенько про своє прилетіла з вирію все цвіте куди ділось дерево золоте? Літа гаєм літа бором та дарма золотого дерева там нема.Вересневий вечір тужливо лунають похмурі крики пастухів у сутінках села у кузні сиплеться вогонь.Великдень.Батько поніс продавати свою сорочку не вернувся його заарештували за спекуляцію.Вдармо гучними дзвонами всесвіт обійде луна. Чекає поле орача віддай свій труд широкій ниві.

2.Зробити синтаксичний розбір 2-го речення.

3.Скласти речення за схемами на тему мистецтва:

1.[ ]:[ ]. 2.[ ] – [ ]. 3.[ ], [ ]; [ ].

Варіант 4

1.Записати, поставити розділові знаки:

У вічнозелених лісах сталась пожежа велика сосни смереки в сльозах вітер регочеться дико.Котяться хвилі і грають сиплють на берег піски ледве пісні проспівають чуєш шепочуть казки.Книга обличчя автора у кожній цілющий чар або вбивча отрута.Малі страждання виводять нас із себе великі повертають нас собі. Тріснутий дзвін видає глухий звук розбйте його на дві частини він знову видає чистий звук. Тож недарма люди кажуть гість до хати Бог до хати.

2.Зробити синтаксичний розбір 3-го речення.

3.Скласти речення за схемами на тему екології:

1.[ ] – [ ]. 2.[ ] : [ ]. 3. [ ] ; [ ] ; [ ].

Варіант 5

1.Записати, поставити розділові знаки:

Сніг згинув так як і прийшов ніхто за ним не біг не плакав одна зосталася ознака вода стікала з підошов. Та ось і місяця не стало схопивши серп свій молодик в печеру темну з неба зник напнувши жовте покривало.Ген під під лісом темна нічка стелить чорний свій намет в срібній млі дрімає річка шепче стиха очерет таємничі сплять байраки бродять коні по стерні.Ранок саме сіять мак сонячно та тихо.Зорям у січні холодно серед неба людина гляне стане тепліше.

2.Зробити синтаксичний розбір останнього речення.

3.Скласти речення за схемами на тему географії:

1.[ ]: [ ]. 2. [ ] – [ ]. 3.[ ] ; [ ] , [ ].

Варіант 6

1.Записати,поставити розділові знаки:

Небо прорізали вогняні стріли ударив грім на пильних дорогах знявся вихор закрутився клубком і помчав у жита.Ось сонце ще більше осіло мов скиба стиглого кавуна червоніє воно тільки половиною.Усяк розумний по-своєму один спершу а другий потім.На вулицях майже безлюдно тільки вантажні машини мчать до греблі й шлюзу.Гляне холодною водою обіллє.Люди до неї говорять не чує не слухає.

2.Зробити синтаксичний розбір 3-го речення.

3.Скласти речення на тему історії за схемами:

1.[ ] : [ ]. 2.[ ] : [ ] – [ ]. 3.[ ] – [ ], [ ]

Варіант 7

1.Записати, поставити розділові знаки:

Небо осіннє мов квітка марніє сохне стерня засихають лани. І не був поет самотнім до його малої хати раз у раз ходила молодь пісні-слова вислухати. Не рад явір хилитися вода корінь миє! Пильно пильно подивилась сльози покотились. Десь весело дзюрчить струмок у скісному промінні сонця грає мушва роєм якесь шамотіння якісь вечірні лісові звуки долітають до вуха. Я знову вгадую приїдеш ти чи ні?

2. Зробити синтаксичний розбір 2-го речення.

3. Скласти речення на тему шкільного життя за схемами:

1.[ ] : [ ]. 2. [ ] , [ ]: [ ]. 3.[ ] – [ ].

Варіант 8

1.Записати, поставити розділові знаки:

У товаристві лад усяк тому радіє. Небо море гойдай не виллється лиш дощами проллється густими. Торкну рукою павутину і не порву нехай пливе.Не кидай іскри в солому і сама згорить і себе спалить.Місяць на небі зіроньки сяють тихо по морю човен пливе. Дощ давно вже перестав хмари розійшлися виплив ясний місяць заглянув у вікна а на долівці й по стінах розмалював дивні якісь візерунки.

2.Зробити синтаксичний розбір 5-го речення.

3.Скласти речення на тему природи за схемами:

1.[ ] : [ ]. 2.[ ] – [ ]. 3.[ ], [ ] – [ ].

Варіант 9

1.Записати, поставити розділові знаки:

Тихесенько вітер віє степи лани мріють між ярами над ставами верби зеленіють. Поглянув я на ягнята не мої ягнята! Робиш добро не кайся робиш зло зла й сподівайся.Я глянув у вікно надворі справжня хуртовина.Ніхто вже о цій порі не сподівався снігу абрикоси відцвіли.Підсвічене промінням ясно сяяло молодесеньке листя на гіллі звідусюди линув щебет пташок святково було на душі.

2.Зробити синтаксичний розбір 6-го речення.

3.Скласти речення на тему освіти за схемами:

1.[ ] : [ ]. 2.[ ], [ ] – [ ]. 3.[ ] : [ ] ; [ ].

Варіант 10

1.Записати, поставити розділові знаки:

Кинь правду в калюжу вона чиста буде. Стоїш високо не будь гордим стоїш низько не гнися.Немає тиші від Дніпра далеко розноситься гул земснарядів.Горе тому що на печі сюди пече туди гаряче горе тому хто в дорозі лежить собі на возі. Гарячою зеленою барвою горить на сонці ячмінь широко стелиться килим ясно-зеленого вівса далі темніє просо.Зорі сяють серед неба горить білолиций верба слуха соловейка дивиться в криницю.

2.Зробити синтаксичний розбір останнього речення.

3.Скласти речення на тему патріотизму за схемами:

1.[ ], [ ] ; [ ]. 2.[ ],[ ] – [ ]. 3.[ ]: [ ].

Варіант 11

1.Записати, поставити розділові знаки:

Смертоносну зброю від пороху й до атомної бомби вигадали боягузи хоробрим ця зброя не потрібна. Вже недовго ранку ждати в хмарах папороть цвіте.Усміх пославши в останнім промінні згинуло радісне літо дощик уїдливий дощик осінній сіється наче крізь сито. Крапля зірвалась і не розбилась кленовий листок упіймав. Покійний дід був неабиякий чоловік зустріне він бувало вовка то зараз і зцупить його прямо за хвіст пройде з козаками поміж козаків усі так як груші покотяться на землю.Налитий колосок то кров моя і піт я знав йому ціну змарнілому з лиця мені доводилось просить шматок хлібця.

2. Зробити синтаксичний розбір 1-го речення.

3.Скласти речення на тему історії за схемами:

1.[ ] : [ ]. 2.[ ] – [ ]. 3. [ ] ; [ ] ; [ ].

Варіант 12

1.Записати, поставити розділові знаки:

Смерть не знає свободи її визнає тільки життя. Свободу ніхто не дає її або беруть або за неї вмирають. Минув і рік минув другий козака немає сохне вона як квіточка ніхто не питає. Прийшла любов непрохана й неждана ну як мені за нею не піти? Журавлі бринять дзвінкоголосі їх кличе даль прозоро-вітрова.Розірвись надвоє скажуть чому не начетверо? Переконатися пора зло зробив не жди добра.

2.Зробити синтаксичний розбір 3-го речення.

3.Скласти речення на тему культури за схемами:

1.[ ] : [ ]. 2.[ ] – [ ]. 3.[ ] ; [ ] ; [ ].

Варіант 13

1.Записати, поставити розділові знаки:

Причаїлось усе поховалося перед з’явищем хмари грізної вітерець ущух ані подиху змовк веселий гай ані шелесту знишкли пташечки-щебетушечки.Глянь у поле по коліна досягла трава. Погасли вечірні вогні усі спочивають у сні.Ще сонячні промені сплять досвітні вогні вже горять.Ми не лукавили з тобою ми просто йшли у нас нема зерна неправди за собою.

2.Зробити синтаксичний розбір останнього речення.

3.Скласти речення на тему літератури за схемами:

1.[ ] – [ ]. 2.[ ]: [ ]. 3.[ ] ; [ ] , [ ].

Варіант 14

1.Записати, поставити розділові знаки:

І ось посипав сніг білі клапті зависли на гілках дерев на парканах вистелили дороги. Сашко розглядався довкола батька ніде не було видно. Десь у глибині цеху почувся різкий звук потім він повторився ще і ще це запрацював ковальський прес. Зрубав дерево посади два. На віку як на довгій ниві не пройдеш ноги не вколовши.На білу гречку впали роси веселі бджоли одгули замовкло поле стоголосе в обіймах золотої мли.

2. Зробити синтаксичний розбір останнього речення.

3.Скласти речення на тему здорового способу життя за схемами:

1.[ ] – [ ] : [ ]. 2.[ ] – [ ]. 3.[ ] , [ ] – [ ].

Варіант 15

1.Записати, поставити розділові знаки:

Поет повинен промовляти до світу мовою і голосом свого народу тільки тоді він стане великим. Мені відкрилась істина печальна життя зникає як ріка Почайна.Відчувай у думці кожен порух тонко розумій усе навкруг той хто лає не завжди твій ворог той хто хвалить не завжди твій друг.Не бійтесь заглядати у словник це пишний яр а не сумне провалля. Трапиться слово зрадливе геть його сину гони. Просив тебе повчав тебе давно не смій губити часу дорогого.

2.Зробити синтаксичний розбір 1-го речення.

3.Скласти речення на тему мови за схемами:

1.[ ] : [ ]. 2. [ ] – [ ]. 3.[ ] ; [ ] ; [ ].

Варіант 16

1.Записати, поставити розділові знаки:

З лісу шепче гілка з жита перепілка з-за широкого лиману журиться сопілка.Сонце гріє вітер віє з поля на долину над водою гне з вербою червону калину. Так і в поезії так і в житті людському крізь порох труд і піт крізь сумніви і втому ми здобуваємо свою височину. Оглянувся у порту кипить бій. Ми не лукавили з тобою ми просто йшли у нас нема зерна неправди за собою.Утихла буря більш валів не стало.

2.Зробити синтаксичний розбір передостаннього речення.

3.Скласти речення на тему патріотизму за схемами:

1.[ ] : [ ]. 2.[ ] , [ ] : [ ]. 3.[ ] – [ ]; [ ].

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Креативний менеджмент в умовах змін (на прикладі управління закладами позашкільної освіти)»
Просіна Ольга Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.