УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ

Опис документу:
Цілі уроку: • освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; • розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; • виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ

Цілі уроку:

•   освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми;

•   розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки;

•   виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.

Обладнання і матеріали: таблиці, фотографії або слайди презентації із зображенням риб, амфібій, рептилій, птахів, ссавців.

Базові поняття і терміни уроку: хребетні, риби, амфібії, рептилії, птахи, ссавці.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Питання для бесіди

♦   Які групи можна виділити серед амфібій?

♦   Які особливості притаманні однопрохідним?

♦   Які особливості притаманні рептиліям?

♦   Яке значення в природі мають птахи?

♦   Яке значення ссавці мають для людини?

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Завдання для перевірки знань з теми

Варіант 1

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Представником амфібій є:

а) хохуля;          б) квакша;     в) скат.

2. Має стрибальні кінцівку і голу шкіру, яка багата на залози:

а) веретільниця; б) кенгуру;    в) жаба.

3. Пристосований до плаваючого образу життя:

а) дельфін;         б) кріт;           в) кажан.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Усі ящірки мають чотири кінцівки

 

5

Пуголовки жаб живляться рослинною їжею

 

6

Акула є хрящовою рибою

 

7. Дайте визначення. Рептилії — це_______________________________ .

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають кісткові риби?

Варіант 2

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Представником ссавців є:

а) хохуля;          б) квакша;     в) скат.

2. Має стрибальні кінцівку і шкіру, яка вкрита шерстю:

а) веретільниця; б) кенгуру;    в) жаба.

3. Пристосований до літаючого образу життя:

а) дельфін;        б) кріт;           в) кажан.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Деякі ящірки не мають кінцівок

 

5

Дорослі жаби живляться рослинною їжею

 

6

Карась є хрящовою рибою

 

7. Дайте визначення. Птахи — це _____________________________________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають амфібії?

Варіант 3

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Представником риб є:

а) хохуля;          б) квакша;     в) скат.

2. Не має кінцівок і має шкіру, яка вкрита лускою:

а) веретільниця; б) кенгуру;    в) жаба.

3. Пристосований до риючого образу життя:

а) дельфін;        б) кріт;           в) кажан.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Усі змії не мають кінцівок

 

5

Ластівки живляться рослинною їжею

 

6

Осетер є кістковою рибою

 

7. Дайте визначення. Ссавці — це_____________________________________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають птахи?

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація інклюзивного середовища в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.