Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Тема.Закінчення іменників у місцевому відмінку множини.
Мета:розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині,ознайомити із закінченням іменників у місцевому відмінку множини;формувати навички правильного використання форм іменників у місцевому відмінку множини,виховувати почуття патріотизму.
Хід уроку
Організація класу.
Я вас вітаю .А що це значить?Я бажаю вам впевненості, інтересу,творчості, активності.
Каліграфічна хвилинка
Розшифруйте цей запис.(Записані закінчення іменників у Давальному,Орудному,Родовому відмінках множини)
Записую останні закінчення .В якому відмінку іменники мають такі закінчення?Подивимось у таблицю.
-Як ви думаєте,яка буде тема нашого уроку?
Визначення теми і мети уроку.
Тема уроку:
Закінчення іменників у місцевому відмінку множини.
Мета. Скористуйтеся фразою:»Цей урок навчить мене...»
(Впізнавати Місцевий відмінок множини по закінченнях.)
Перевірка домашнього завдання
Картки для опитування:
Прочитай вірш. Визнач відмінок іменників.
1 учень.
Визнач відмінок іменників:
Як то гарно, любі діти,
У вікно вам виглядати!
В ньому все – тополі,квіти,
Сонце й поле біля хати.
2 учень.
Тече вода з-під явора
яром на долину.
Пишається над водою
Червона калина.
Вправа 184.
Визначити відмінок іменників ,що вжиті з прийменниками.
Стоїть ( над чим? ) над водою (О.)
Похилився (в що ?) в воду (З.)
Пригодонька (на кого?) на козака (З.)
Поїхав( з чого?) з України (Р.)
Поїхав (на що?) на чужину (З.)
Приносити(з чого?) з України (Р.)
Поставте слово вода у Місцевому відмінку множини.(на водах)
Зверніть увагу на закінчення
Словникова робота
Відшукай синонімічний ряд до слів : батько і Батьківщина.
Батько-отець,панотець,тато,татуньо,татко,неньо,отаман.
Батьківщина-Вітчизна,рідний край,край батьків,дідів,дідизна.
Запишіть словникове слово Батьківщина і всі синоніми до нього.
Складіть речення з ним.
На родючих землях нашої Батьківщини хлібороби вирощують щедрі врожаї пшениці.
Дайте характеристику цього речення. Підкресліть головні члени речення.
Знайдіть у ньому іменник у місцевому відмінку , позначте закінчення.
Робота над новим матеріалом (Робота в групах)
Прочитай наступний запис . Доведіть що це текст,а не окремі речення.
Мій рідний край
Наша маленька батьківщина – це місто,де ми народилися,де ми живемо. Воно назавжди залишиться в наших думках,віршах,піснях.
Болград - районний центр в Одеській області. 187 років назад задунайські переселенці на березі озера Ялпуг будували перші квартали міста. Сьогодні в нашому затишному доброму місті живуть і працюють на підприємствах люди різних національностей.
Знайдіть у тексті іменники ,які вжиті у Місцевому відмінку множини. Доведи. Які закінчення вони мають? Зробіть висновок. Сформулюйте правило.
Робота за підручником
Вправа 187( в парах)
1 і 3ряд- .Списати,ставлячи виділені іменники у місцевому відмінку множини і позначити закінчення у 2реченні.
2 ряд – у 3 реченні.
Фізхвилинка.
Диференційована робота
Прочитайте виразно вірш : 3б
Є щось святе в словах :«мій рідний край» :
Для мене-це матусі пісня ніжна,
І рідний сад від квіту білосніжний,
І той калиновий у тихім лузі гай .
Для мене – це твої стежки й мої ,
В містах і селах , стоптані любов`ю,
Пісень людські прозорі ручаї -
Усе,що серцю рідне невимовно.
Знайдіть іменники у місцевому відмінку множини,випишіть їх з головними словами.
Творче завдання
Складіть невеличкий вірш про свій рідний край. 4б
… акація
…аромат
…ім`ям
…Болрад
Перевірка завдань.
Хочу все знати про своє місто.
Підсумок уроку
Перший рівень
1варіант . 2варіант
1.Вибери і запиши іменник у 1. Вибери іменник у Місцевому
Місцевому відмінку множини: відмінку множини: 2б
А)вістями в)на конях а)вістей в)на печах
Б)на руках г)дівчат б)у радостях г)подорожам
2.Утвори від поданих іменників 2.Утвори від поданих іменників
форму Місцевого відмінка форму Місцевого відмінка 2б
множини: множини:
колір – прапор -
земля - вулиця –
Другий рівень
1.Запиши речення,відкриваючи 1.Запиши речення,відкриваючи 2б
дужки: дужки:
А книжки стоять на ( полиця ), Люди цілими гуртами розходяться
щоб до них нахилялися лиця. по (гора) і по (долина).
2.Спиши, вставивши пропущені 2.Спиши, вставивши пропущені
букви: букви
У кого руки в мозол… Сила птаха в крилах…, 2б
у того хліб в скирт… а сила людини в дружбі.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»