Урок"Правопис префіксів –з, -с. Виготовлення композиції з простих геометричних фігур. "

Опис документу:
Інтегрований урок української мови та трудового навчання у 3 класі "Правопис префіксів –з, -с. Виготовлення композиції з простих геометричних фігур. "Повторення вивченого матеріалу про будову слова, знайомство з правописом префіксів –з, -с,

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегрований урок української мови та трудового навчання у 3класі

Тема: Правопис префіксів –з, -с. Виготовлення композиції з простих геометричних фігур.

Мета: повторити вивчений матеріал про будову слова, познайомити з правописом префіксів –з, -с, вчити застосовувати правило на практиці;

розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, творчі здібності;

виховувати любов до рідної мови, рідного краю;

Обладнання: комп’ютерна презентація, блоки навчальної інформації, картки, картон, папір.

Тип уроку: розбору блоку навчальної інформації

Хід уроку:

І. Організація класу

Ось і дзвоник дав сигнал –

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо

І урок розпочинаймо

(привітатися з гостями)

ІІ. Основна частина

1) Налаштування на урок

- Наш урок пройде під девізом:

Глибше вивчимо ми мову

Солов’їну і чудову.

  • Подивіться, що незвичного ви бачите у себе на партах?

  • Чи проводили ми раніше такі уроки?

  • Чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

  • Я теж хочу, щоб вам сьогоднішній урок запам’ятався, адже від цього залежить ваша грамотність.

2) Повідомлення теми уроку

- Сьогодні урок української мови буде поєднаний з трудовим навчанням. Ми вивчимо правопис префіксів –з, -с та побудуємо композицію з простих геометричних фігур. Цей виріб служитиме вам пам’яткою.

3) Актуалізація вивченого матеріалу: «Мозковий штурм»

- Яку тему вивчаємо?

- Які частини слова знаєте?

- Як по іншому їх називаємо? (Морфеми)

- Що ви знаєте про префікс?

Гра «Перетягування»

  • Хто більше згадає властивостей префікса? (Переставляю магніти)

  • Значуща частина слова, що стоїть перед коренем;

  • Утворює нові слова;

  • Змінює лексичне значення слова;

  • У слові може бути два і більше префіксів. (Наприклад: порозкидати, перерозподілити)

  • Із словом пишеться разом;

  • Позначається надрядковою позначкою;

4) Робота над раніше вивченим матеріалом

Гра «Аукціон»

  • Продається слово писати тому, хто утворить більше нових слів при допомозі префіксів. (Записати, переписати…)

5) Пояснення нового матеріалу

  • Який префікс у слові списати? –з чи –с?

  • Для цього існує правило. Зараз ми його опрацюємо. (Записуємо число, класна робота)

  • Запишіть у зошитах кольоровими олівцями вислів:

К а Ф е «ПТ а Х»

(Робота з таблицею)

  • Чи хотіли б ви, щоб у нашому місті було дитяче кафе?

  • Зараз ми зробимо виріб майбутнього кафе з геометричних фігур, що є у вас на парті. Як називаються ці фігури?

  • Це буде ваша пам’ятка для написання префіксів –з, -с.

  • Адже префікс –с пишеться саме перед буквами, що позначають глухі приголосні звуки.

[К] [Ф] [П] [Т] [Х]

6) Закріплення нового матеріалу

  • Малюнковий диктант (утворити та записати дії зображені на малюнках): склеїти, сфотографувати, спитати, скопати, спланувати, стрибнути, стерти, зшити, спекти, сховати, змолоти, зварити.

7) Фізкультхвилинка

8) Робота над префіксом –зі (слайд)

9) Самостійна робота з підручником (вправа 227)

  • Запишіть по два слова, у два стовпчики, з префіксами –з, -с.

  1. Робота в парах

  • Поєднай вислови з їх значенням

Сходити з рук

знищити

Стерти з лиця землі

лінуватися

Справляти лежня

уникнути покарання

  1. Письмо по пам’яті

Гра «Розвідники»

(Діти об’єднуються в три групи, обирають капітана, який бігає до дошки, читає написане там мілким шрифтом речення, повертається і диктує своїй групі. Виграє та група, хто перший напише речення)

На зиму зерно зберігають у сховищах.

Тут створюються гарні умови.

Зерно зберігається аж до весни.

  • Утворіть текст

  • Прочитайте

ІІІ. Підсумок уроку

  • Ми створили на картоні кафе. Залишається прикріпити вивіску і кафе гостинно відкриє свої двері.

  • Згадаємо як користуватися висловом кафе «Птах»

  • Гра «Зателефонуй другу» і повідом, що нового дізналися на сьогоднішньому уроці.

IV. Домашнє завдання

  • Дома ви виріжете або намалюєте будь якого птаха і прикріпите на даху кафе.

  • Я прикріпила лелеку, тому що це символ нашого міста. Користуючись пам’яткою виконаєте вправу 228.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
7
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!