Уроки етикету для дітей: "Як навчити дитину правильно спілкуватися з людьми"

Опис документу:
Дуже важливо, що б малюк став чудовим співрозмовником, який би вмів не тільки правильно почати розмову, але і спритно його продовжити, підтримати, а так само без проблем зацікавити створилася бесідою оточуючих його людей. Ведення діалогу - це справжнє мистецтво, яке потребує постійних навичок і умінь, заснованих на деяких правилах, які допомагають починати розмову з нуля і бути при цьому на висоті.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Уроки етикету для дітей: як навчити дитину правильно спілкуватися з людьми

Кузнецова.О.В

Етикет - це ті самі чарівні правила, без яких просто неможливо жити. Саме їх кожен батько повинен доносити до свого чада, адже знаючи найелементарніші правила хорошого тону, дитина буде впевненіше себе почувати в суспільстві, а так же легко і невимушено спілкуватися з батьками, друзями, рідними і близькими йому людьми.

Дуже важливо, що б малюк став чудовим співрозмовником, який би вмів не тільки правильно почати розмову, але і спритно його продовжити, підтримати, а так само без проблем зацікавити створилася бесідою оточуючих його людей. Ведення діалогу - це справжнє мистецтво, яке потребує постійних навичок і умінь, заснованих на деяких правилах, які допомагають починати розмову з нуля і бути при цьому на висоті.

Основні правила ведення бесіди, які потрібно запам'ятати кожному вихованому дитині.

 • Під час дружнього діалогу не потрібно хвалитися - будь самим собою, на рівних зі своїм співрозмовником, що не задирай ніс до верху, і не будеш звички підніматися за рахунок іншого.

 • Навчися не тільки вести ввічливу бесіду, а й слухати, а так же чути свого співрозмовника, вникаючи в кожне його слово.

 • Намагайся відповідати на поставлені запитання - не варто перестрибувати з однієї теми на іншу, адже це показує твоє байдужість і нещирість.

 • Не варто говорити без зупинок - дай висловитися іншим, а так же вислухай їх думку з приводу сталася ситуації.

 • Перестань постійно скаржитися, інакше про тебе складеться образ нерозлучного «скиглія», з яким спілкуватися надалі і зовсім пропаде бажання.

 • Не варто втручатися в уже розпочатий без тебе розмова двох людей, особливо якщо вони розмовляють тет-а-тет - непомітно вдалися до іншої кімнати, і з такту ввічливості чекай, коли тебе запросять в компанію.

 • Намагайся висловлюватися по справі і запам'ятовувати суть минулої розмови - таким чином, побачившись знову зі співрозмовником, ти можеш йому показати своє не байдужість, а саме те, як же він тобі був цікавий.

 • «Більше двох - говорять вголос» - у великій компанії не культурно шепотітися з кимось одним, адже інші можуть подумати, що мова йде саме про них.

 • Некоректні, грубі і нетактовні висловлювання залиш при собі - не варто кидатися гучними лайками в присутності сторонніх людей.

 • Чи не перебивай старших - будь тактовніше і терплячі, а по закінченню розмови, можеш задати всі тебе питання.

 • Спілкуючись з людиною, дивись прямо на нього - не потрібно ховати погляд, а так само відводити погляд в іншу сторону, адже це дуже не красиво.

 • Розмовляти потрібно спокійно, не підвищуючи голосу. Особливо цей пункт стосується громадського транспорту. Дуже важливо запам'ятати те, що особливий інтерес оточуючих викликає не голосно кричить чоловік, а розумно і цікаво викладає свою промову співрозмовник.

 • Іноді варто звернути увагу на прислів'я «Мовчання - на вагу золото» - і це правда, адже деколи краще промовчати, ніж висловитися не по справі і невпопад.

Дотримуючись основних правил етикету, дитина вчиться демонструвати оточуючим хороші манери своєї поведінки. Маючи за спиною такий багаж знань і умінь, малюкові в майбутньому не складе труднощів підтримати будь-яку розмову з товаришем або ж сторонньою людиною і при цьому він буде абсолютно впевнений в тому, що співрозмовник залишився задоволений.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»