Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Уроки етикету для дітей: як навчити дитину правильно спілкуватися з людьми
Кузнецова.О.В
Етикет - це ті самі чарівні правила, без яких просто неможливо жити. Саме їх кожен батько повинен доносити до свого чада, адже знаючи найелементарніші правила хорошого тону, дитина буде впевненіше себе почувати в суспільстві, а так же легко і невимушено спілкуватися з батьками, друзями, рідними і близькими йому людьми.
Дуже важливо, що б малюк став чудовим співрозмовником, який би вмів не тільки правильно почати розмову, але і спритно його продовжити, підтримати, а так само без проблем зацікавити створилася бесідою оточуючих його людей. Ведення діалогу - це справжнє мистецтво, яке потребує постійних навичок і умінь, заснованих на деяких правилах, які допомагають починати розмову з нуля і бути при цьому на висоті.
Основні правила ведення бесіди, які потрібно запам'ятати кожному вихованому дитині.
Під час дружнього діалогу не потрібно хвалитися - будь самим собою, на рівних зі своїм співрозмовником, що не задирай ніс до верху, і не будеш звички підніматися за рахунок іншого.
Навчися не тільки вести ввічливу бесіду, а й слухати, а так же чути свого співрозмовника, вникаючи в кожне його слово.
Намагайся відповідати на поставлені запитання - не варто перестрибувати з однієї теми на іншу, адже це показує твоє байдужість і нещирість.
Не варто говорити без зупинок - дай висловитися іншим, а так же вислухай їх думку з приводу сталася ситуації.
Перестань постійно скаржитися, інакше про тебе складеться образ нерозлучного «скиглія», з яким спілкуватися надалі і зовсім пропаде бажання.
Не варто втручатися в уже розпочатий без тебе розмова двох людей, особливо якщо вони розмовляють тет-а-тет - непомітно вдалися до іншої кімнати, і з такту ввічливості чекай, коли тебе запросять в компанію.
Намагайся висловлюватися по справі і запам'ятовувати суть минулої розмови - таким чином, побачившись знову зі співрозмовником, ти можеш йому показати своє не байдужість, а саме те, як же він тобі був цікавий.
«Більше двох - говорять вголос» - у великій компанії не культурно шепотітися з кимось одним, адже інші можуть подумати, що мова йде саме про них.
Некоректні, грубі і нетактовні висловлювання залиш при собі - не варто кидатися гучними лайками в присутності сторонніх людей.
Чи не перебивай старших - будь тактовніше і терплячі, а по закінченню розмови, можеш задати всі тебе питання.
Спілкуючись з людиною, дивись прямо на нього - не потрібно ховати погляд, а так само відводити погляд в іншу сторону, адже це дуже не красиво.
Розмовляти потрібно спокійно, не підвищуючи голосу. Особливо цей пункт стосується громадського транспорту. Дуже важливо запам'ятати те, що особливий інтерес оточуючих викликає не голосно кричить чоловік, а розумно і цікаво викладає свою промову співрозмовник.
Іноді варто звернути увагу на прислів'я «Мовчання - на вагу золото» - і це правда, адже деколи краще промовчати, ніж висловитися не по справі і невпопад.
Дотримуючись основних правил етикету, дитина вчиться демонструвати оточуючим хороші манери своєї поведінки. Маючи за спиною такий багаж знань і умінь, малюкові в майбутньому не складе труднощів підтримати будь-яку розмову з товаришем або ж сторонньою людиною і при цьому він буде абсолютно впевнений в тому, що співрозмовник залишився задоволений.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»