Урок."Числа першого десятка. Повторення таблиці додавання і віднімання в межах 10"

Опис документу:
Дана розробка дає можливість повторити назви чисел першого десятка, закріплювати обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 10, розв’язувати задачі, приклади та вправи. Допомагає розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, уміння порівнювати та знаходити суттєві ознаки. Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Числа першого десятка. Повторення таблиці додавання і віднімання в межах 10

Мета:

Повторення назви чисел першого десятка, закріплювати обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 10, розв’язування задач, прикладів та вправ.

Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, уміння порівнювати та знаходити суттєві ознаки.

Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Тип уроку:

Урок закріплення отриманих знань, умінь, навичок.

Обладнання:

Роздатковий матеріал, наочний матеріал, мультимедійна система, інтерактивний екран.

План уроку:

  1. Організація класу

  2. Актуалізація опорних знань

  3. Розв’язування вправ, задач, прикладів, завдань

  4. Фізкульт хвилинка

  5. Розв’язування вправ, задач, прикладів, завдань

  6. Рефлексія

  7. Домашнє завдання

Хід уроку

  1. Організація класу

Діти, я рада вас вітати на нашому уроці математики. Сьогодні особливий урок. До нас завітали гості. А гостям ми завжди раді. Тож давайте розпочнемо наш урок з приємних побажань та реклами

Слайд 3

Вчитель: я всміхаюсь сонечку

Всі: здрастуй золоте!

Вчитель: Я всміхаюсь квіточці!

Всі: Хай вона росте!

Вчитель: Я всміхаюсь дощику

Всі: Лийся мов з відра!

Вчитель: людям усміхаємось

Всі: Зичимо їм добра!

Отже, ми побажали всім добра. Хай цей урок вчить нас бути такими добрими один до одного

Діти, покажіть мені смайликом з яким настроєм ви прийшли на урок

Слайд 4

На прикінці уроку ми перевірими, чи не змінився ваш настрій

Ну, а тепер ще зробимо рекламу

Слайд 5

Ми будемо

Урок має бути

Активними

Цікавим

Працьовитими

Добрим

Творчими

Трохи казковим

Уважними

Навчальним

Дисциплінованими

Зібраними

  1. Актуалізація опорних знань

Діти сьогодні до нас завітала дівчинка Неллі. Вона прийшла по допомогу. Ось послухайте, що з нею сталося

Слайд 6

Слайд 7

В одному великому місті жила – була дівчинка Неллі. Вийшла якось Неллі погуляти, бачить сидить кіт Учений на лавці та плаче.

  • Чому ти плачеш, Котику?

  • Як же мені не плакати? Був у мене друг Лошарик, але загубився. Де його шукати – не знаю.

Аж тут на гілку сіла ворона і говорить:

  • Знаю, знаю. Бачила я вашого Лошарика в математичній країні, в Тридесятому царстві у Цифри 10. Нелегкий туди шлях і здолає його той хто вміє рахувати.

  • Допоможи мені, Неллі, - говорить Кіт, - ходімо рахом шукати Лошарика.

  • Добре, - каже Неллі, - друзів не можна кидати у біді. Але давай зайдемо до дітей у школу. Може, вони нам чимось допоможуть.

Вчитель: Діти, допоможемо нашим друзям

  1. Розв’язування вправ, задач, прикладів, завдань

Слайд 8

Йшли, вони йшли і прийшли до першого царства, до Цифри 1

Слайд 9

Цифра 1: Один, одиничка

До вікна летить синичка,

Та синичка лиш одна

Дзвін, дінь, дінь – біля вікна!

Один, один, одиничка

Полетіла синичка!

  • Чи не могли б Ви, шановна Цифро 1, показати нам дорогу до Цифри 2? Ми шукаємо нашого Лошарика

Цифра 1. Можу тільки для цього ви повинні виконати мої завдання

  1. Відгадайте загадку:

З моєї усмішки ранок починається!

Вчитель: Діти, давайте допоможемо

  • Так, це сонечко, воно єдине на небі

  1. Скільки прапорців, сонечок, зірочок, квіточок на малюнку?

Слайд 10

Вчитель: Всі завдання виконали, пішли до Цифри 2 в царство друге.

Слайд 11

Цифра 2. Двійка лебедем пливе

Щиро усміхається:

- Скільки вранці оченят

У діток відкривається?

  • Чи могли б ви Цифро 2 показати нам дорогу до Цифри 3, нам дуже треба.

Цифра 2 Добре, але я хочу побачити, як вмієте рахувати.

  1. Скільки у Неллі вух, очей, ніг, рук?

  2. Ви вже вивчились рахувати до 10 розв’яжіть приклади з підручника №1, ст. 82. Знайдіть зайвий вираз

Учитель. Показала Цифра 2 дорогу в третє царство, до Цифри 3.

Слайд 12

Цифра 3. Три дельфіни підпливали,

Вгору спини піднімали

Налетіли з трьох боків

Розкричались наче дзвін:

- гей акуло, відпливай

Нам пограти зараз дай

  • Шановано Цифра 3 – сказала Неллі, чи не могли б ви нам показати дорогу до цифри 4. Ми шукаємо нашого друга.

Цифра 3. Добре, але допоможіть мені виконати завдання

  1. Хто яку іграшку хоче у подарунок

Слайд 13

  1. Скільки намальовано великих і скільки малих яблук?

Слайд 14

Яким цифрами це позначити?(покажіть на віялах). Порівняйте, поставте знак «˃» чи «˂». Зачитайте. Що треба зробити, щоб яблук стало порівну?

Учитель. Показала цифра 3 в яку сторону йти друзям. Прийшли вони в Царство четверте до Цифри 4

Слайд 15

Цифра 4. У печері під водою

Живе краб з бородою

Книжки товсті він читає

І про все на світ знає

Хоч не вміє танцювати

Але може рахувати

Не до двох і не до трьох

А до цілих чотирьох!

Шановна Цифро 4, як потрапити до Цифри 5.

Цифра 4. Виконайте мої завдання покажу, вам дорогу. Не можу обіцяти, що вони будуть легкими.

  1. Підрахуйте, скільки ніжок у стільця, лап у собаки, коліс у машини?

  2. Назвіть предмети у яких чотири кути?

  3. Яких фігур на малюнку більше, трикутників чи квадратів?

Слайд 16

  1. Фізкульт хвилинка

  2. Розв’язування вправ, задач, прикладів, завдань

Вчитель. Пішли діти далі. Потрапили вони в Царство п’яте до Цифри 5.

Слайд 17

Цифра 5. П’ять зайчаток вийшло з дому,

Спершу стали по одному

Потім в пари, топчуть сніг.

Хто без пари – геть побіг.

Є в зайчихи п’ять малят

П’ять сіреньких зайченят

Ось вони рядочком сплять,

Раз, два, три, чотири, п’ять.

  • Добрий день, Цифро 5. Покажіть нам будь – ласка дорогу до Цифри 6.

  • Покажу, але спершу пограємо гру зі мною.

Правила гри.

По підлозі розсипані 20 дрібних предметів. Обираємо 3 – 4 гравці, зав’язуємо їм очі. За сигналом починаємо збирати предмети. Той, хто збере 5 предметів припиняє гру словом «п’ять».

Учитель. Ось друзі вже у царстві Цифри 6.

Слайд 18

Цифра 6. Рано – вранці гуска мати

Гусенят веде купати

Двоє білих, троє сірих

Ще один – рябенький.

Скільки разом йде до річки

Гусенят маленьких?

  • Скільки було гусенят?

  • Шановна цифро 6, покажіть нам будь – ласка дорогу до Цифри 7.

Цифра 6. Добре, але перевіримо вашу кмітливість.

  1. Вийшли з двору дві курки а за ними четверо курчат. Скільки птахів вийшло? Запишіть розв’язок в зошит

  2. Повернулись додому птахи: четверо курчата за ними дві курки. Скільки птахів повернулось додому? Що ви помітили в розв’язуванні цих задач.

  3. В однієї курки вилупилось 6 курчат, а в другої на 2 менше. Скільки курчат вилупилось в другої курки?

Учитель. Пропустила Цифра 6 друзів до сьомого царства до Цифри 7

Слайд 19

Цифра 7 Один, два

Є горіхи і халва

Три, чотири

Ніс у клоуна в кефірі.

П’ять, шість, сім

Ми сьогодні раді всім.

Шановна Цифро 7, ми йдемо визволяти нашого друга Лошарика. Покажіть нам, будь – ласка дорогу до Цифри 8.

Цифра 7. Добре, але я хочу подивитись, які ви уважні.

  1. Назвіть казки та прислів’я, де в назві є цифра сім.

  2. В лісі є зелена хата,

А в ній живе волохатий

Влітку медом ласував

І сусідів пригощав.

Був їжак, борсук, єнот

Заєць, білочка і вовк

Позіхає волохатий

  • Як же їх порахувати

Ви йому допоможіть

Швидше їх усіх лічіть.

  1. Із яких двох цифр шляхом додавання можна отримати цифру 7

Учитель. Провела їх Цифра 7 у восьме царство до Цифри 8.

Слайд 20

Цифра 8. Іде, їде мчить трамвайчик

У вагоні лис і зайчик

Бегемотик, слоник, кротик

Вовчик, песик і єнотик.

- Не дивуйтесь, - каже зайчик, -

В зоопарк іде трамвайчик

Їде, їде мій трамвай,

Скільки звірів, відгадай?

  • Скільки звірів у трамвайчику7

  • Добрий день, покажіть нам дорогу до дев’ятого царства, до Цифри 9

Цифра 8. Добре, але спробуйте виконати мої завдання.

  1. Скільки ніжок у восьминіжки?

Слайд 21

А скільки чобітків?

  • Скільки ще потрібно чобітків, щоб взути всі ніжки?

5+3=8 8-5=3

  1. Розв’яжіть приклади

7+3 5+5

10-5 8-2

7+2 10-2

Вчитель. Пропустила цифра 8 друзів далі. Прийшли вони в дев’яте царство до Цифри 9.

Слайд 22

  • Шановна Цифро 9, як нам втрапити д Цифри 10 в десяте царство. Ми шукаємо нашого друга Лошарика.

Цифра 9. Я покажу вам дорогу, тільки розв’яжіть мою задачу.

Вінні Пух заготовив на зиму 8 горняток меду. З двох горняток він відразу виїв мед. Скільки горняток меду у нього залишилося?

Учитель. І пішли Неллі та УченийКіт в десяте царство до Цифри 10.

Слайд 23

Цифра 10. Бім – бом, бім – бом,

Ось до цирку їде слон

Один, два, три, чотири, п’ять

Став він в цирку виступать.

Три, чотири, п’ять і шість

На арені почав їсти.

З’їв великих сім котлет,

Вісім булок і омлет.

Дев’ять кремових тортів

Десять добрих пирогів

Мабуть дуже зголоднів.

  • Здрастуйте, шановна Цифро 10. Чи не знаєте ви де наш друг Лошарик7

  • Він тут, - відповідає Цифра 10

  • Так гукайте його мерщій

  • Не можу, - говорить Цифра 10, - його приспав злий Чаклун, і прокинеться він тоді, коли хто – небудь полічить до десяти. Ви вмієте рахувати?

  • Діти нам допоможуть. Дітки лічіть

Слайд 24

Лошарик прокинувся.

Лунає пісня про дружбу.

  1. Рефлексія

Діти, сподобалась вам казка?

Чого вона навчає?

Які завдання ви виконували мандруючи з Неллі та Ученим Котом?

Покажіть з яким настроєм в закінчили урок?

  1. Домашнє завдання

Вдома, хто побажає, намалюйте нашу Неллі, Ученого Кота та Лошарика у царстві з будь – якою цифрою

Слайд 25

Фізкультхвилинка

Раз – два – час вставати!

Будемо відпочивати

Три – чотири – присідаємо!

П’ять – шість – засміялись,

Вправо всі понахилялись!

Рученьки всі розвели

Підвели їх догори.

Кулачками потрусили

Руки знову опустили.

Опустили і присіли

Хай рівненько будуть спини.

Головою покрутили

Вліво – право – повторили

А тепер часу не гаймо

Й до завдання поспішаймо!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн