Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Визначення освітніх труднощів першого рівня підтримки в освітньому процесі
»
Взяти участь Всі події

Урок - змагання "Я люблю Україну !"

Трудове навчання

Для кого: 8 Клас

10.04.2020

333

0

0

Опис документу:
Мета: Навчальна: закріплювати знання учнів з циклу тем , формувати міжпредметні зв’язки, збагачувати інформаційний багаж дітей цікавими фактами та відомостями про овочі й фрукти, домашніх улюбленців, впроваджувати елементи естетичного виховання; Корекційно - розвивальна : розвивати мовлення дітей, культуру поведінки; уміння приймати рішення в нестандартних ситуаціях, колективну творчість і комунікативні здібності.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Кобеляцька спеціальна загальноосвітня школа - інтернат

.

Урок – змагання « Я люблю Україну»

Підготував:

учитель с/г праці

Даценко І.О.

Кобеляки - 2012

Урок – змагання «Я люблю Україн»

Мета:

Навчальна – закріплювати знання учнів з циклу тем , формувати міжпредметні зв’язки, збагачувати інформаційний багаж дітей цікавими фактами та відомостями про овочі й фрукти, домашніх улюбленців, впроваджувати елементи естетичного виховання;

Корекційно -  розвивальна – розвивати мовлення дітей, культуру поведінки; уміння приймати рішення в нестандартних ситуаціях, колективну творчість і комунікативні здібності; корегувати прогалини в розвитку, погляди та світогляд учнів, якщо вони суперечать суспільно прийнятим нормам;

Виховна – виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини - України, її символів, традицій, обрядів, почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, творчу самостійність і відповідальність, уміння самоорганізовуватись, працювати командою, сприяти розвитку творчої особистості.

Форма проведення: гра – змагання

Обладнання: ТЗН, емблеми команд, малюнки, барабан «Поле чудес», мішечок із запитаннями

Хід уроку

Епіграф: Хто зберіг любов до краю і не зрікся роду, тільки той віддав всю душу, все, що зміг, народу.

  1. Організаційний момент

Привітання учнів:

До нас людей багато завітало

Повернемось обличчям до гостей.

І лагідно промовим - добрий день!

Учитель:

Покосили пшениці й жита,
Ми не чули, як минуло літо,
Вже надходить осінь золота,
Молоде зелене сходить жито.
Зажурились квіти не спроста,
Вранці роси випадають білі,
Вже надходить осінь золота –
Жовкне листя у саду на гіллі.

І саме сьогодні в цей ще теплий, але посправжньому осінній день ми зустрілися з вами щоб дізнатися хто знає більше про сільськогосподарських тварин, хто краще орієнтується в назвах овочів та фруктах, хто не даремно отримує свої оцінки на уроках сільськогосподарської праці, а хто сачкує під час занять, не любить вчити домашнє завдання й зовсім не знає народних переказів та традицій наших пращурів пов’язаних з сільським господарством. А отримати відповіді на ці та багато інших питань нам допоможе розважально – пізнавальна гра під назвою «Я люблю Україну». Під час сьогоднішньої зустрічі команда дівчат 9 класу буде змагатися з командою хлопців 8 класу. Ви , дівчата, отримаєте нагоду довести, що українки не тільки найкрасивіші пані на планеті , але ще й дуже розумні та винахідливі особи, а ви хлопці маєте вкотре підтвердити, що українські юнаки володіють не лише силою та спритністю, а й блискучим інтелектом, швидкістю реакції та творчими здібностями. Тож, команди суперники привітайте одне – одного.

Привітання дівчат:Ми дівчата просто клас!

Бережіться хлопці нас

Змагатись будем дуже вперто

Це кажем зараз вам відверто.

Привітання хлопців:Ви, дівчата, справжнє диво!

Але й ми не простаки

І щоб здобути перемогу

У гру вступаєм залюбки.

  1. Основна частина

Учитель: Наша гра має декілька етапів , першим з яких є «Розминка». До цього конкурсу як дівчата так і хлопці готувалися заздалегідь – кожна команда обрала для себе чи то назву овоча, чи фрукта, чи сільськогосподарської тварини, склала питання – підказки і намалювала відповідь за допомогою фарб, а команда суперник за цими підказками повинна відгадати що зображено на малюнках. Чим менше підказок використано – тим більше балів отримаєте за правильну відповідь. Стартова кількість балів 5. Одна підказка – 1 бал. Тож розпочнемо. І першими загадують своє питання дівчатам хлопці.

Дівчата: Це фрукт?

Хлопці:НІ!

Дівчата: Це овоч?

Хлопці: Так!

Дівчата: Ми відгадаємо цей овоч з однієї підказки.

Підказка 1.

Цікавим є те, що спочатку ніхто не хотів їсти ці овочі, а причиною цього була плітка, ніби вони викликають небезпечне любовне божевілля або є отрутою. Напевно, звідси взялася європейська назва овоча , як наприклад «Яблуко любові» або «райське яблуко». На щастя європейці швидко оцінили його смак та кулінарні можливості, і в XIX столітті потрапив цей смаколик до нас, хоча дійсно став постійним елементом меню після першої світової війни.

( Дівчата радяться, називають - яблуко . Не вірно).

Дівчата: Ми відгадаємо цей овоч з другої підказки.

Підказка 2.

Ґадзині варять з ним борщі,
Росте в городі на кущі.

( Дівчата радяться, називають – картопля. Не вірно).

Дівчата: Ми відгадаємо цей овоч з третьої підказки.

Підказка 3.
Червоне личко,
Зелена стрічка.

Дівчата: ПОМІДОР!

( Звучать фанфари, які свідчать про правильну відповідь. Решта хлопців з команди обертаються і всі разом вони показують зображені на малюнку в кожного помідори.)

Учитель: Що ж дівчата відгадали овоч і отримали за розминку давайте підрахуємо скільки балів. Стартова кількість – 5 балів. Використали 3 підказки кожна з яких коштує 1 бал, залишилось – 2 бали – саме стільки ви отримуєте за ПОМІДОР.
А тепер черга хлопців відгадувати те, що приховали на своїх малюнках дівчата.

Хлопці: Це фрукт?

Дівчата : Ні.

Хлопці: Це тварина?

Дівчата: Ні.

Хлопці: Це овоч?

Дівчата: Так!

Хлопці: Ми відгадаємо цей овоч з першої підказки.

Підказка 1.

  1. В нашій країні цей овоч довго вважався бур'яном. Його не повинні вживати особи, які мають каміння в нирках, ревматизм або артрит, тому він не рекомендується особам похилого віку

(Хлопці радяться, називають - кріп. Не вірно).

Хлопці: Ми відгадаємо цей овоч з другої підказки.

Підказка 2.

Кисле листя підросте -
Будем борщ варити.

І старе, і молоде
В баночки крутити...

(Хлопці радяться, називають - капуста. Не вірно).

Хлопці: Ми відгадаємо цей овоч з третьої підказки.

Підказка 3.

Для зеленого борщу
Кисле листя посічу.
Що за листя – всі впізнали,
Коли борщ покуштували.

Хлопці: ЩАВЕЛЬ!

( Звучать фанфари, які свідчать про правильну відповідь. Решта дівчат з команди обертаються і всі разом вони показують зображений на малюнку в кожного щавель.)

Учитель: Щоб відгадати овоч хлопці, як і дівчата використали 3 підказки, а тому отримують таку ж кількість балів – 2.

А на нас чекає наступний конкурс під назвою « Народ скаже, як зав’яже». Кожен з вас знає що наш український фольклор багатий численними легендами, піснями, переказами, прикметами та приказками, які передаються з покоління в покоління. Багато їх і про овочі та домашніх тварин, працю в полі й про догляд за худобою. Тож зараз ми дізнаємося чи знаєте ви про що говориться в тій, чи іншій приказці, де згадується все те що пов’язене з предметом сільськогосподарська праця.

Конкурс пройде наступним чином – представник з команди витягує з мішка визначення, команда його обговорює і дає відповідь, як тлумачити вираз. Якщо відповідь вірна – отримуєте призовий бал, якщо ні – можливість відповідати переходить до команди суперників. Тож розпочнемо.

Визначення для обговорення

Пошануй худобу раз, а вона тебе десять раз пошанує.

Не будь бараном, то й вовк не з'їсть.

Дмись, не дмись - волом не будеш.

Кожна корова своє теля лиже.

Дай, Боже, нашому теляті вовка з'їсти.

Посади свиню за стіл, вона й ноги на стіл.

Із свині чоловік нігди не буде, але з чоловіка свиня ся може стати.

Де свої собаки кусаються, там хай чужі не пхаються.

Кожний пес перед своїм порогом сміливий.

І межи капустою доброю буває багато гнилих качанів.

Кожна капуста має свою голову.

Хто полю ходить, тому жито родить.

Від зернини до зернини буде хлібина.

Така солодка, як редька.

Учитель: Тож давайте підведемо підсумки за конкурс і підрахуємо бали, які отримала кожна команда за 2 конкурси.

А третім конкурсом у змаганні буде конкурс під назвою «Поле чудес».

Умови гри: Звучить запитання, зашифроване на дошці. Якщо команди – суперники не знають відповіді на це питання , то починають по черзі крутити барабан, на якому розкладені букви – підказки. Перемагає та команда, яка назве приховане слово. Правильна відповідь приносить 1 бал.

Запитання для гри

  1. Ця галузь сільського господарства належить до найдревніших занять українців. Упродовж багатьох віків це заняття пройшло кілька етапів розвитку. Спочатку воно не було організоване – наші пращури просто ходили по лісу, знаходили нори і добували продукт від цього виду сільськогосподарської діяльності. При цьому вони часто зазнавали тяжких травм і помирали. Що це за вид сільськогосподарської праці?

  2. Тварин, які є головними у цій галузі сільського господарства українці розводили з давніх – давен. Вони забезпечували їх їжею, одягом, предметами для зручностей. Нині ця галузь сільськогосподарської праці відроджується , особливо на території Західної України. Який вид діяльності прихований?

  3. Це одна з давніх галузей сільського господарства, продуктом якої є виробництво коконів та яєць певних живих істот, далі з цих коконів отримують нитки, щоб виготовляти тканини. Що це за галузь сільського господарства.

Учитель: Тож давайте підведем підсумки конкурсу і розпочнем наступний який має назву «Пантоміма».

Пантомі́ма— вид сценічного мистецтва, в якому художній образ створюється за допомогою міміки, жестів, пластики тіла тощо.

Алгоритм діяльності: По представнику від команди стають поруч із ведучим . В цей час команда отримує завдання, а саме українську народну казку в якій йде мова про представників сільськогосподарського рослинного або тваринного світу. Команди по черзі демонструють казку, представник від команди повинен відгадати її назву. Кожна правильна відповідь – 1 бал. Представники від команди можуть змінюватись. Тож розпочнемо.

( звучить мелодія з кінофільму « Іван Васильович змінює професію» і розпочинається конкурс)

Назви казок для пантоміми: «Курочка – ряба», «Ріпка», « Півник та двоє мишенят», « Коза – дереза», « Два цапи», « Котик та півник», « Солом’яний бичок».

Учитель: А останнім конкурсом у нашому змаганні буде конкурс капітанів. І можливо саме від нього залежить результат сьогоднішньої нашої гри. А має назву він « Інтерв’ю на три кроки».

Алгоритм діяльності: Капітани стають один напроти одного на відстані 2-х метрів. Ведучий зачитує питання кожному з них, якщо капітан дає правильну відповідь - обоє роблять кроки на зустріч, якщо не правильну – той, хто помилився крок назад. Конкурс триває до тих пір, доки гравці не зустрінуться і не потиснуть один одному руки. Правильна відповідь на питання – один бал.

Тож розпочнемо.

Запитання для конкурсу « Інтерв’ю на три кроки»

Вікторина «На грядці»

■ Він буває гірким і солодким, а його плоди мають різну форму і колір. Славиться не тільки як своєрідна їжа, але ще як ароматичний і лікарський продукт. Вітаміну С в ньому в п'ять разів більше, ніж у лимоні. (Перець).

■ Цей овоч «прийшов до нас із Америки двісті років тому і спочатку зовсім не сподобався за смаком. Просто люди не відразу розібралися, що треба їсти - їли навіть квіти і зелені ягоди. Якийсь час його кущі з незвичними для Росії квітами і плодами служили прикрасою для дамських капелюшків на балах і в театрах. З нього в даний час роблять багато смачних страв і соусів. (Помідор або томат).

■ Цей овоч був відомий в Індії вже 3 тисячі років тому і звідти поширився по всіх континентах. З тих пір люди навчилися робити з нього безліч салатів і солінь. А іноді їх вирощують в садах заради красивих жовтих кольорів і листя. Відомий дикорослий вид цієї рослини, плід якого «вистрілює» насінням на кілька метрів. (Огірок, «шалений» огірок).

■ Цей овоч, завжди цінували за солодку соковитість і цілющі властивості. Адже в ньому дуже багато вітаміну А (бета-каротину), дуже важливого для здоров'я і зростання людини. Цей вітамін покращує зір. Тому всім дітям (а не тільки зайцям) потрібно його їсти якомога частіше. (Морква).

■ Цей овоч - давній символ здоров'я і благополуччя. Не випадково у багатьох будинках, овочевих магазинах, на ринках і донині вивішують коси і вінки, сплетені з нього. Він, і зелений і ріпчастий, - «захисник» від шкідливих мікробів. (Цибуля).

■ Цей овоч давно відомий на всіх континентах. Навіть на півночі нашої країни і Америці він дає хороший урожай і годує людей круглий рік. Всього відомо 35 видів. Їдять у свіжому вигляді, роблячи різні салати, голубці, котлети. А в квашеному вигляді - комора різних вітамінів. (Капуста).

■ Один з найбільш великих овочів. А люди завжди мають схильність до величезного - воно будить уяву. Тому і до цього овоча ставляться з особливою повагою. За примхою людини цей овоч досягає неймовірних розмірів і може важити до 100 кг. Його зручно вирощувати: він невибагливий, росте навіть без догляду, а через свої розміри не користується популярністю у злодіїв. (Гарбуз).

■ Ці овочі дуже красиві, схожі на зірки або квіти. Ними наряджають новорічні ялинки, прикрашають кухні і дачі, роблять з них іграшки, декоративні вази і кошики. (Патісони).

Вікторина «Овочева»

■ Який овоч три рази змінює ім'я? (Цибуля-чорнушка, цибуля - сіянка, цибуля-ріпка).

■ Яким овочем в давнину називали ледарів? (Горохом).

■ В якому овочі міститься дуже багато крохмалю? (Картопля).

■ Який овоч нагадує «космічну» тарілку? (Патісон).

■ Що без болю і смутку викликає сльози? (Цибуля).

■ Що редьки не солодше? (Хрін).

■ Назва якого овоча походить від латинського слова «капут?» (Капуста).

■ Який овоч називають другим хлібом? (Картопля).

■ У що перетворилася карета Попелюшки? (Гарбуз).

■ В землі сидить, хвіст дивиться вгору, цукор з нього можна добути, смачний борщ зварити. (Буряк).

■ Що викликало безсоння у принцеси? (Горошини.)

Бліц - вікторина «Овочі»

■ Місце, де ростуть овочі. (Город).

■ Буває і солодким, і гірким. (Перець).

■ З нього роблять кетчуп і томатну пасту. (Помідор).

■ Овочі, плоди якого найбільші з усіх овочів. (Гарбуз).

■ Білокачанна, брюсельська, кольрабі, листова - це... (Капуста).

■ Овоч, в якому міститься багато вітаміну А. (Морква).

■ Їх називають рослинним м'ясом, так як вони містять багато білка. (Горох і квасоля, або бобові).

■ З нього готують смачне пюре. (Картопля).

3. Заключна частина

Учитель: Тож час підводити підсумки нашої гри та визначати переможця.

А на завершення команди – учасники подякуйте один одному за змагання та участь у грі.

Дівчата: Спасибі ,хлопці, за змагання.

Шлемо ми вам палкі вітання.

Хлопці: Дівчата , справжні ви гравці,

Трималист класно – молодці!.

Учитель: А закінчити нашу гру хочу такими словами:

Щоб грати , й завжди вигравати –

Знання потрібно здобувати.

Уроки вчіть постійно гарно,

І не втрачайте часу марно.

А щоб дійти вам до мети,

То треба перш за все – іти.

Навчайтесь гідно і сумлінно

Робіть все тільки на відмінно.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.