Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події

Урок з української мови: "Вимова і правопис слів із префіксами з-, с-, зі-."

Українська мова

Для кого: 3 Клас

20.01.2021

241

2

0

Опис документу:
Конспект уроку з української мови НУШ відповідно до підручників М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківської, С. Г. Дубовик та О. В. Валушенко. Поглиблення знань про будову слова, префікс. Вдосконалення вмінь, утворення нових слів за допомогою префіксів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Українська мова

ТЕМА. Вимова і правопис слів із префіксами з-, с-, зі-.

МЕТА: поглиблювати знання учнів про префікс; удосконалювати вміння утворювати нові слова за допомогою префіксів; вправляти школярів у вимовлянні та написанні префіксів з-, і с-;формувати орфографічні вміння; розвивати зв’язне мовлення школярів; виховувати інтерес до навчання.

ОБЛАДНАННЯ: індивідуальні картки.

ТИП УРОКУ: комбінований.

ОСВІТНІ ГАЛУЗІ: мовно-літературна, соціальна.

ХІД УРОКУ

І.ВСТУПНА ЧАСТИНА.

Організація класу.

Уважно слухайте – і все почуєте!

Уважно дивіться – і все побачите!

Думайте – і все обовязково зрозумієте!

Учні бажають успіху одне одному.

ІІ.ОСНОВНА ЧАСТИНА.

1.Актуалізація опорних знань

1)Виконання завдання на картках.

Картка 1.

Записати слова, дописуючи замість пропусків потрібні префікси.

…гризти, …почати, …соння, …вусий.

Підказка! Використовувати префікси роз- та без-.

Картка 2.

1.Списати вірш.

Безмежна тиша навкруги -

Ні голосу, ні шуму…

На все навіяли сніги

Якусь глибоку думу.

Олександр Олесь.

2.У словах з префіксом позначити префікс.

2)Вибірковий диктант.

-Записати слова у два стовпчики з префіксами:

Роз- без-

Морозець, розгадувати, підводний, розлогий, безвітряний, берег, набережний, береза, безмежний, розплести, ввічливий, безхмарний.

2.Мотивація навчальної діяльності.

1)Робота над реченням.

Алінка захотіла сфотографувати красиву пташку, але вона від неї полетіла.

  • Назвіть слова з префіксами.

2)Каліграфічна хвилинка.

С сф фо то гр ра фу ва ти сфотографувати

3 )Завдання за вибором.

-Зробити звуко-буквений аналіз слова сфотографувати

-Поділити слово сфотографувати на склади.

4)Вправа «Асоціативний кущ».

(Квіти, дерева, море, річку, озеро, гори, будинки, степ, поле, рівнини, зиму, літо, осінь, весну….)

сфотографувати

3. Повідомлення теми та мети уроку.

- Протягом усього уроку ми будемо працювати над темою «Вимова і правопис слів із префіксами з-,с-,зі-».

4.Вивчення нового матеріалу.

1) Робота за підручником. (с.88-89).

* Мовне дослідження (с.88)

- Прочитайте слова.

- Визначте префікси у словах.

- Зробіть висновок, коли пишеться префікс с-.

- Шукайте підказку на малюнку «кафе «ПТАХ»», коли пишеться префікс с-.

- Запамятайте цю формулу, щоб швидше згадувати правило.

* Виконання вправи 11.

- Порівняйте префікси у словах лівого і правого стовпчиків. Поясніть їхній правопис.

- У цих словах пишемо префікси так, як і чуємо і вимовляємо.

* Виконання вправи 12.

- Прочитайте слова. Зверніть увагу, як вимовляються слова із префіксами з-, перед глухими приголосними основи. Складіть і запишіть речення із цими словами.

Фізкультхвилинка.

2 ) Продовження роботи за підручником.

*Виконання вправи 13. Робота в парах.

- Утворіть і запишіть прислів’я. Як ви їх розумієте?

- Підкресліть слова із префіксами з-,с-.Позначте префікси. Поясніть їхній правопис.

*Виконання вправи 14.

- Запишіть сполучення слів , уставляючи пропущені префікси з-,зі-, с-.

Самоперевірка.

Спекти торт. Зшити костюм. Зварити картоплю. Схилити голову. Зібратися за столом. Зігнути дріт.

  • Складіть і запишіть речення за малюнком з одним з утворених сполучень слів

5.Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.

1)Робота в групах.

- Прочитайте слова.

Схиляються,скинути,сформувати,спекти,стиснути,створити.стихнув.спитав,сфотографувау,скиснути.

І група. Спишіть слова, позначте в них префікси.

ІІ група. Спишіть слова, позначте в них префікси та підкресліть букви, що позначають приголосні звуки, якими починається корінь.

Схиляються, скинути, сформувати, спекти, стиснути, створити, стихнув, спитав, сфотографував, скиснути.

2) Гра «Відгадай префікси».(із сигнальними картками).

Стерти, зчистити, спекти, сховати, схотіти, збігати, зробити, спитати, зшити, схвалити, зсушити, зрушити, збити, здати, сфотографувати, схопити, сколювати, сповзати, схованка.

3)Вправа «Встав потрібний префікс».

- Прочитай вірш. Випиши виділені слова, уставивши потрібний префікс.

Корова (с, з)пекла коровай,

Непоспіхом сіла в трамвай,

І, доки поїздка тривала,

Нікого вона не минала:

Ні мишку, ні качку, ні квочку-

Давала усім по шматочку,

Бо (с, з)малку у місті Лубни

Дружили ще в школі вони,

І разом, хоч дуже давно,

Ходили на пляж і в кіно.

Якщо хтось бажає (с, з) користатись трамваєм:

Приходь зі своїм короваєм.

Григорій Фалькович

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

1.Домашнє завдання.

Вправа 16.(с.89)

2.Рефлексія.Вправа «Мікрофон».

- Чого ви навчилися сьогодні на уроці?

- Яке завдання вам принесло найбільшу радість на уроці?

- Чи справдилися ваші очікування від уроку?

-

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили