Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Урок з української мови в 3 класі на тему " Слова, які означають дію предметів "

Українська мова

Для кого: 3 Клас

15.03.2020

379

1

0

Опис документу:
На уроці формуємо в учнів поняття про дієслово, вчимо розпізнавати дієслова в реченнях, в художніх творах, збагачуємо словниковий запас. Використовую такі інтерактивні технології: гра " розсипанка ", вправа " мікрофон ", робота в малих групах, в парі, використовую прийоми ейдетики.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Українська мова

Тема : Слова, які означають дію предметів і відповідають на питання що робить? , що роблять?

Мета : Дати дітям поняття про слова, які означають дію предметів (дієслова ). Формувати уміння ставити питання до слів, розпізнавати слова, які означають дію предметів. Збагачувати словниковий запас. Розвивати мовлення учнів, вчити складати речення за малюнками. Виховувати інтерес до вивчення української мови.

Обладнання : Сніговик, « чарівна торбинка », сніжинки, девіз уроку, картки зі словами, три хатинки, мікрофон, ребус, каліграфічна хвилинка, кольорові смужки, картинки із зображенням зими.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Перевірка готовності до уроку ( щоденник, підручник, зошит, пенал, папка ).

Вчитель :

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробим іще один крок

В країну відому, в країну чудову,

Що чекає на нас і збагачує мову.

ІІ. Мотивація.

Складання девізу уроку. Гра " розсипанка ".

навчати, Добре , знати, хто, хоче, все, того

( Добре того навчати, хто хоче все знати. )

- Хто з вас хоче багато знати ?

- А навіщо людям багато знати ? ( Думки дітей.)

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

Мікрофон:

- Що ви можете розповісти про лютий? ( думки дітей )

- А ви хочете, щоб зима закінчилася?

- Сьогодні до нас на урок прийшов зимовий герой :

Має він три кулі,

А на голові відро.

Очі вуглинки, носик –морквинку,

Але ми знаємо його давно. ( СНІГОВИК )

- А що це він приніс? Невже чарівну торбинку?

( Вчитель відкриває дошку. На дошці прикріплений Сніговик, ялинка.)

- Це торбинка не проста, це торбинка чарівна. А в торбинці є конверт, у конверті листівки. Але вони закодовані і нам допоможуть на уроці. А хто буде активним, тому на долоньку прилетить сніжинка. Вкінці уроку побачимо, хто з вас найактивніший. Домовились?

- Сніговик приніс і зимові хатинки. Але вони відчиняються тоді, коли скажеш чарівні слова. Давайте пригадаємо, до яких слів ставимо питання –хто? Що? ( До назв предметів.)

- Ці слова живуть в першій хатинці. Наведіть приклади.

- До яких слів ставимо питання який? Яка? Яке? Які? ( До ознак предметів .) Наведіть приклади.

- Ці слова живуть в другій хатинці. А які ж слова будуть жити в третій хатинці? Українська мова дуже багата. Кожне слово щось означає. Подивіться на схеми-опори. Поміркуйте, з якими словами сьогодні ми будемо знайомитись.

( На кожній парті лежить схема-опора )

СЛОВО

НАЗВА ОЗНАКА ДІЯ

предмета предмета предмета

Хто? Що? Який? Яка? Яке? Які? Що робить?

Що роблять?

учень старанний Що робити?

книга цікава

дерево високе вчиться

лежить

росте

Учні вказують на слова –назви дій.

- А навіщо нам знати ці слова? ( думки дітей )

- Сьогодні ми навчимося ставити до цих слів питання, виділяти їх в реченні.

ІV. Актуалізація знань.

  1. Каліграфічна хвилинка.

- Ця листівка означає :

Урок продовжимо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Учні відкривають зошити, каліграфічно записують :

Пп пт шк пташки

Перелітні пташки полетіли у теплі краї.

- Слова - назви предметів підкреслити однією лінією, слова –назви ознак –хвилястою. А яке ж слово не підкреслили? На яке питання воно відповідає? ( Що зробили?)

За краще написання вчитель роздає сніжинки.

  1. Звуко-буквений аналіз.

- Друга листівка означає , що потрібно виконати звуковий аналіз.

І варіант - слово теплі

ІІ варіант - слово краї

Дітям, які виконали завдання швидше, вчитель роздає сніжинки.

Роботу перевіряємо викладанням біля дошки (« чоловічками » ).

- А що роблять ті пташки, які залишилися зимувати?

( Літають, шукають, мерзнуть, голодують, … )

- А мороз що робить?

( Морозить, холодить, сковує, віє, малює, веселить, … )

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з підручником.

- Наступна листівка означає роботу з підручником.

Впр. 1. Усно скласти за малюнками речення з двох слів :

Дівчинка пише.

Хлопчик малює.

Хлопчик грає.

Дівчинка розчісує.

Впр. 2. Прочитати і записати слова- відгадки :

Мороз, сніг, іній.

- Знайдіть, які дії виконують мороз, сніг, іній.

2. Робота з правилом.

VІ. Фізхвилинка.

VІІ. Закріплення.

  1. Творча робота. Складання речень за малюнками.

- Наступна листівка – це творча робота. Це робота в парі. На кожній парті лежить малюнок і кольорова смужка. Потрібно обговорити сюжет малюнка, скласти гарне речення і записати його на смужці.

Записані речення учні складають в конверт. Де-які зачитують.

  1. Словникова робота.

- Наступна листівка – робота зі словниковими словами.

- Давайте нагадаємо словникові слова, які ми вже вчили, і їх правопис. Про ведмедя.

Учні згадують слова, використовуючи прийом ейдетики.

Ведмідь гуляв по лісі у неділю.

Він взув червоні черевики.

- Вітер сильний був і букви всі перевернув. Все поставте на місце і запишіть :

мідьвед діляне нийвочер вичекире

ведмідь неділя червоний черевики

- Нове слово розгадайте і запишіть.

( ребус до слова « заєць » )

Учні записують в зошити.

  1. Поетична хвилинка.

Учні розповідають вірші про зиму.

VІІІ. Підсумок уроку.

- Що ж за слова поселилися в третій хатинці? На які питання вони відповідають?

Вправа « мікрофон » :

- Чого навчилися на уроці? Що сподобалось?

- Хто скільки сніжинок отримав за урок? Багато! Молодці! Гарно попрацювали! А щоб Сніговичок не розтанув, ми подаруємо йому сніжинки. І на наступний рік він прийде до нас знову.

ІX. Д. З. І гр. Придумати загадку про зиму.

ІІ гр. Скласти сенкан до слова " зима " .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили