Урок з української мови у 4 класі на тему : " Узагальнення вивченого про прислівник"

Опис документу:
Урок на тему "УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИСЛІВНИК". Мета: узагальнити знання учнів про прислівник; вчити визначати прислівник серед інших частин мови; розвивати зв’язне мовлення; виховувати культуру спілкування.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИСЛІВНИК

Мета: узагальнити знання учнів про прислівник; вчити визначати прислівник серед інших частин мови; розвивати зв’язне мовлення; виховувати культуру спілкування.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Вправа 344

Перший раз брати участь у конкурсі — вперше; переганяти один одного під час бігу — наввипередки; повертатися додому тоді, коли й обіцяв — своєчасно; повідомити про щось раніше зазначеного часу — заздалегідь; перебувати під відкритим небом — надворі; рухатися нога в ногу — одночасно; берегти, як зіницю ока — дбайливо.

Поясніть правопис прислівників.

Прочитайте речення з прислівниками поволі, вперше, надворі.

2. Каліграфічна хвилинка

Ве д ень де вдень

Доберіть антонім. Зробіть звуко-буквений аналіз поданого слова.

3. Словникова робота

Словниковий диктант

Ввечері, вдень, взимку, влітку, восени, вперед, вранці, ззаду, ліворуч, назад, напам’ять, попереду, посередині, праворуч, щогодини, щоденно, щотижня.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником

Вправи 345–346

  • Вправа 347.

Прислівники, які називають місце дії і відповідають на питання де?: надворі, вгорі, внизу, праворуч, ліворуч, довкола.

2. Робота в групах

Доберіть до дієслова один прислівник, що найбільше підходить за змістом.

Росте (де?) вдалині, навколо, навкруги.

Співає (як?) радісно, тоненько, голосисто, урочисто, мелодійно.

Кружляє (як?) тихо, таємниче, величаво, сумно.

Морозить (як?) шалено, майстерно, мовчазно, іскристо.

Говорить (як?) пошепки, несподівано, тихенько.

Віє (як?) мрійливо, таємниче, здивовано.

3. Народна мудрість

Поясніть за допомогою прислівника зміст прислів’їв та приказок.

  • Зимою деньок, як комарів носок (мало).

  • Зимова днина така: сюди тень, туди тень, — та й минув день (коротко).

  • В осінній час сім погод у нас: сіє, віє, туманіє, шумить, мете, гуде і зверху йде (холодно, мокро, волого).

4. Фізкультхвилинка

5. Гра «Влучне слово»

Доберіть відповідний прислівник.

Прийде, як рак свисне (завтра, невідомо, коли);

Знати, як свої п’ять пальців (мало, добре, багато);

Мчати, як стріла (повільно, швидко, далеко).

6. Гра «Додай словечко»

Закінчити речення, дібравши потрібні прислівники.

  • Розмовляти по телефону потрібно... (спокійно, чемно, іронічно, зверхньо, ввічливо).

  • Писати в зошиті потрібно...

  • Читати вірш необхідно...

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Розкажіть, що ви знаєте про прислівники.

Поясніть, чому прислівники не мають закінчень.

Поясніть роль прислівників-синонімів у мовленні. Наведіть приклади.

Розкажіть про роль прислівників у різних типах текстів.

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 348 (с. 176). Дати відповідь на запитання та виконати завдання для повторення (с. 176).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Соціальне партнерство закладу позашкільної освіти та сім’ї»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.