урок з української мови "Навчаюся вживати дієслова у мовленні"

Опис документу:
Цікавий урок з української мови, з використанням цеглинок "Лего", використання наочностей, дружня співпраця у групах, рефлексійне коло, різного роду цікаві завдання, велике використання дієслів у мовленні дітей. Урок спрямований на те, щоб з кожним дієсловом, яке діти знайшли було складене речення, це розвиває уяву, мислення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Навчаюся вживати дієслова у мовленні

Мета: формувати вміння вживання дієслів у мовленні, їх розпізнавання в реченні за допомогою питань; розвивати навички зв’язного мовлення, логічне мислення; виховувати уважність та спостережливість, любов до природи, навколишнього світу.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Всі сідаєм тихо діти,

Домовляємось не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій захаймо.

Тож гаразд , часу не гаймо,

І урок розпочинаймо.

    1. Бесіда

  • Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

  • А які ви повинні бути на уроці?

У - уважними

Р - розумними

О - організованими

К - комунікабельними

Отже, якщо ви будете такими ми разом проведемо корисний і творчий урок.

Дітки, а ще щоб гарно працювати нам необхідно згадати, які правила діють у нашому класі.

Правило піднятої руки.

Дружня співпраця в групах.

Уважно слухати.

Активно працювати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Давайте пригадаємо, що ми вивчили минулих уроків.

(Що таке дієслово, на які питання відповідає.)

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку

Як ви думаєте про що ми сьогодні ми будемо говорити сьогодні на уроці? (Про дієслово)

А якщо ми з вами використовуємо дієслова тоді, коли ми говоримо, як це буде стосуватися нашої теми? (Навчимося вживати дієслова у мовленні)

Отже, починаємо працювати далі.

ІV. Каліграфічна хвилинка.

  1. Відкриваємо зошити.

  2. Записуємо число, класна робота.

Пишемо каліграфічно

-ют,-ут, зимують

До якої частини мови можемо віднести це слово? (До дієслова)

4.1. «Мікрофон»

А тепер давайте пригадаємо, що таке дієслово.

  • Слова, що називають дію предмета.

  • Відповідають на питання: що робить? Що робив? Що зробив?

  • Слова, що найчастіше повязані з іменниками.

Ви гарно справилися з цим завданням!

Давайте ще назвемо по 1 дієслову, яке відповідає на питання що роблять?

Отже, ми з вами пригадали все про дієслово, тож тепер ми виконаємо з вами будь-яке завдання.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

5.1. На дошці ми бачимо будиночок, нам необхідно знайти дієслова і поселити їх у свій будиночок і скласти усно речення з одним із дієслів.

(школа, сад, учні, вчитися, працюють, телевізор, гратися, клас, парта, малювати)

5.2. Робота з підручником

Вправа 10, с. 82

5.3. Первинне засвоєння нових знань

На ваших партах лежать цеглинки «Лего», на яких написані букви, з ним нам необхідно скласти словосполучення (іменник + дієслово), з даними словосполученнями кожній групці потрібно скласти речення.

І група

Пташка летіла

ІІ група

Сонце зійшло

Фізкультхвилинка

VI. Узагальнення й систематизація знань.

Прочитайте слова, знайдіть дієслова і складіть з ним речення.

І група: гарний, мама, зайчик, ходить.

ІІ група: школа, шиє, мова, великий.

5.2. Ділимося на 2 групки.

Перед вами є малюнки, розгляньте їх і скажіть, які дієслова можна почути в цій ситуації?

VI. Рефлексійне коло.

Учні утворюють коло, а вчитель ставить запитання, яке він хоче дослідити.

  1. Розкажіть про свій настрій, яким він був на початку уроку і в кінці (якщо веселий настрій – зелена цеглинка «Лего», якщо сумний – червона)

  2. Що нового ви дізналися?

  3. Які завдання вам сподобалися?

  4. Які завдання викликали труднощі у виконанні?

VII. Підсумок уроку

7.1. Домашнє завдання

Вправа 11, с. 83 (вдома вам потрібно скласти план дій на тиждень за поданим зразком)

Чи сподобався вам уроку?

Якщо так, то намалюйте сніговику веселий ротик, якщо ні – сумний, підніміть вгору.

Чи сподобався вам урок?

Додаткове завдання:

Перед вами є речення, але вони незакінчені, їх потрібно доповнити дієсловами.

  1. Траву косять, а дрова ______

  2. Картоплю садять, а пшеницю ______

  3. Сіль сиплють, а воду _______

  4. Молоко пють, а хліб ____

  5. Тісто місять, а вареники ______

  6. Вірш читають, а пісню _____

У -

Р -

О -

К -

УВАЖНИМИ

РОЗУМНИМИ

ОРГАНІЗОВАМИНИ

КОМУНІКАБЕЛЬНИМИ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00