Урок з української мови на тему "ПРАВОПИС НАЙУЖИВАНІШИХ ПРИСЛІВНИКІВ"

Опис документу:
Урок з української мови на тему "ПРАВОПИС НАЙУЖИВАНІШИХ ПРИСЛІВНИКІВ" Мета: допомогти учням засвоїти правопис найуживаніших прислівників; розвивати мовлення, мислення; виховувати позитивне ставлення до навчання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПРАВОПИС НАЙУЖИВАНІШИХ ПРИСЛІВНИКІВ

Мета: допомогти учням засвоїти правопис найуживаніших прислівників; розвивати мовлення, мислення; виховувати позитивне ставлення до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Вправа 340

Прочитайте розповідь про те, як слід поводитися в гостях. Назвіть прислівники, які «допомогли» вам скласти розповідь. Поясніть роль прислівників у складеному тексті.

2. Каліграфічна хвилинка

По оп ед ер ду попереду

Доберіть спільнокореневі слова.

Запишіть речення. Визначте однорідні члени.

Попереду вигойдуються верхівками стрункі сосни та тоненькі берізки.

3. Словникова робота

Гра «Загадки Діда-Буквоїда»

вд нь вз мк вл тк вр нц

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як правильно писати найуживаніші прислівники.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 173–174)

Вправи 341–342

  • Вправа 343.

Словникова робота

Вве́чері (увечері) — вечірньої пори, у вечірній час.

Доберіть споріднені слова до слова ввечері. (Вечір, вечеря, вечорниці, вечірка, вечірній, повечеряти, вечоріє, щовечора)

Доберіть синоніми та антоніми до цього слова.

Ввечері

Ввечері

Після заходу сонця

вранці

Вечірньої пори

Вдень (удень) — у денний час.

Доберіть споріднені слова, визначте, до яких частин мови вони належать.

(День, денний, щоденно, днювати, щоденник)

Вра́нці (уранці) — у ранковий час, ранком, зрання, рано.

Прокидаюсь... (вранці),

... (вдень) працюю,

... (ввечері) відпочиваю,

А ... (вночі) я спать лягаю.

Відновіть прислів’я.

Що ... (вдень) не зробиш, того ... (ввечері) не здоженеш.

Тепло, земля, вдень, рідний, на, і, вночі, і.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Робота з орфографічним словником

Спишіть, вставляючи пропущені букви. Складіть речення з одним прислівником.

Т..пер, вс..ди, сь..годні, вп..ред, спер..ду.

2. Вибірковий диктант (виписати прислівники разом із дієсловами)

До школи готуйся заздалегідь. Завчасно склади портфель та вичисти взуття. Щоб не запізнитися до школи, виходь раніше. На вулиці не розмовляй голосно.

3. Самостійна робота

Від поданих прислівників утворіть іменники, прикметники, дієслова.

Весело, добре, красиво, синьо.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Що таке прислівник?

На які питання відповідають прислівники?

Чи мають прислівники закінчення?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 344 (с. 174).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.