Урок з української мови. 3 клас

Опис документу:
Поглиблювати знання учнів про дієслова, вчити вживати їх з урахуванням ситуації мовлення, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати зв’язне мовлення, виховувати патріотизм та повагу до історії свого народу

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Закріплення вивченого про дієслово.

Мета: : поглиблювати знання учнів про дієслова, вчити вживати їх з урахуванням ситуації мовлення, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати зв’язне мовлення, виховувати патріотизм.

Тип уроку:узагальнення і систематизація знань.

Хід уроку

  1. Організація класу.

  2. Актуалізація опорних знань.

    1. Перевірка домашнього завдання.

    2. Бесіда

      • Яку частину мови ми вивчаємо?

Людям всім давно відоме

Дивне слово — дієслово.

Дію виконати може

І в роботі допоможе.

Треба з ним завжди дружити,

З ним нам веселіше жити.

Все, що хочеш,— в дієслові.

Це найкраще в нашій мові.

      • Які частини мови вже знаємо?

  1. Оголошення теми і мети уроку.

  • Сьогодні ми закріпимо свої знання з теми «Дієслово». А ще дізнаємося про народні символи України.

    1. Каліграфічна хвилинка

С с им мв во ол

Символ, символічний, символізувати.

  • Що означають ці слова?

    1. Бесіда

  • Які державні символи ви знаєте?

  • Сьогодні ми дізнаємося ще про народні символи. Наш урок - це усний журнал. Щоб перегорнути кожну наступну сторінку, потрібно виконати певне завдання.

  1. Узагальнення і систематизація знань.

    1. Перша сторінка. «Лялька-мотанка»

  • Щоб дізнатися я, що це за символ, потрібно відгадати загадку.

Гра «Впіймай дієслово»

Замість справжньої дитини

Є у кожної дівчини.

Її пестять , одягають,

Спати ввечері вкладають.

І годують її смачно –

Дуже мамі вона вдячна.

(лялька)

  • Запишіть слово. Зробіть звуко-буквений аналіз.

    1. Друга сторінка. «Хліб-сіль»

Робота в групах.

  • З'єднайте частини прислів'їв. Поясніть їх значення. Підкресліть дієслова.

    1. Сторінка третя. «Рушник»

Робота в групах.

  • Зафарбуйте квадратики з дієсловами.

Фізхвилинка

    1. Сторінка четверта. «Вишиванка»

Робота в групах

  • Відредагуйте деформовані словосполучення.

  • Запишіть їх.

    1. Сторінка п'ята. «Лелеки»

Словниковий диктант

  • Я читаю речення, а ви записуєте уважно тільки дієслова.

У вирій летять дикі гуси. Учень пише диктант. Мороз малював на шибках візерунки. Літо принесе багато радості дітям. Мама кличе на обід. За вікном лиє, як з відра.

  1. Підсумок уроку

    1. Бесіда

  • Що повторювали на уроці?

  • Що нового дізналися?

    1. Сторінка шоста. «Віночок»

  • Що означають квіти , які я вам давала протягом уроку?

  • Що це за символи?

    1. Оцінювання учнів.

    2. Оголошення домашнього завдання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»