Урок з природознавства"Опора тіла і рух"

Опис документу:
формувати елементарні поняття скелет людини (кістки, основні частини скелета, значення в організмі людини), уміння розрізняти основні частини скелета на своєму тілі, формувати уявлення про м’язи організму людини, елементарні поняття робота м’язів (розслаблення і скорочення) тренування м’язів; уміння знаходити м’язи у своєму тілі, правильно сидіти за партою, стежити за своєю поставою; виховувати переконання у необхідності збереження здоров’я, його цінності для людини

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК З

ПРИРОДОЗНАВСТВА

2015 р

Тема. Опора тіла і рух.

Мета: формувати елементарні поняття скелет людини (кістки, основні частини скелета, значення в організмі людини), уміння розрізняти основні частини скелета на своєму тілі, формувати уявлення про м’язи організму людини, елементарні поняття робота м’язів (розслаблення і скорочення) тренування м’язів; уміння знаходити м’язи у своєму тілі, правильно сидіти за партою, стежити за своєю поставою; виховувати переконання у необхідності збереження здоров’я, його цінності для людини.

Обладнання: таблиці «Скелет людини», «Мязи», приладдя для гри «Лікар», перфокарти, роздавальний матеріал, робочий зошит.

Хід уроку

  1. Організація класу

Нумо, діти, підведіться! Всі приємно посміхніться! Пролунав уже дзвінок – Починаємо урок

  • Дорогі діти! Сьогодні нам видалась можливість бути присутніми в телестудії на передачі «Пізнаємо світ». Трансляція відбудеться в прямому ефірі: У програмі:

  • підсумок фенологічних спостережень;

  • виявлення попередньо засвоєних знань;

  • ознайомлення із складовими частинами людського скелета.

  1. Новини з лабораторії фенологічних спостережень.

(Для реалізації цього завдання використовується інтерактивна технологія «Мікрофон»)

  • Який зараз місяць?

  • Що ви можете сказати про тривалість дня? Ночі?

  • Як змінився колір неба?

  • Чи йшов дощ?

  1. Перевірка домашнього завдання.

(При цьому використовується робота в малих групах.)

  1. Інструктування учнів щодо мети, послідовності дій, кількості часу на виконання завдання.

  2. Поділ учнів на три групи (за кольоровими квадратами), розподіл ролей у групі (голова, секретар, доповідач).

  3. Виконання завдання групами.

  1. Робота за перфокартами;

  2. робота за картками:

1 група (червоні чотирикутники).

Чому людина належить до живої природи?

Яка система керує діяльністю організму?

2 група (жовті чотирикутники)

Наведи приклади органів людини. Яку роботу вони виконують?

3 група (зелені чотирикутники)

Що таке система органів? Наведіть приклади.

  1. Робота над новим матеріалом.

  1. Створення проблемної ситуації, повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні ви гарно підготували домашнє завдання. Ми продовжуємо вивчати органи тіла людини.

Використання технології «Мозковий штурм».

  • Як ви вважаєте, завдяки чому ми можемо ходити, стояти?

  • Чому наше тіло має визначену форму?

  1. Розповідь учителя.

  1. А тепер – новини від наших науковців. Отже, всі налаштуйтесь на хвилю сприйняття нового матеріалу.

  • Коли будівельники споруджують високу будівлю, вони насамперед зводять каркас – клітку із сталевих прутів. Пізніше до цього сталевого каркасу прикріплюють бетонні плити – стіни, стелю, підлогу. На цьому міцному сталевому каркасі тримається весь будинок. Такий самий каркас є і в нашому тілі.

  1. Робота з таблицею «Скелет».

  • Опорою нашого тіла є скелет. Скелет дорослої людини складається приблизно з 220 кісток – великих, малих і зовсім маленьких, з’єднаних між собою. Деякі з’єднання зовсім нерухомі, наприклад, з’єднання кісток черепа, інші – рухомі. З’єднуючись, кістки утворюють частини скелета. Уздовж тіла проходить хребет. З хребтом з’єднаний череп. Кістки його з’єднані міцно і нерухомо. Череп – міцний шолом, захищає наш мозок. Тільки нижня щелепа рухома. Практична робота. Поставили долоню під нижню щелепу, відкрили її, закрили. Дійсно, нижня щелепа рухома. Ми можемо відкривати й закривати рот. З хребтом з’єднані ребра, які разом з грудною кісткою утворюють грудну клітку. Грудна клітка захищає серце, легені. Із грудною кліткою з’єднані кістки верхніх кінцівок – рук. До нижньої частини хребта приєднуються кістки, які утворюють. З тазом з’єднуються кістки нижніх кінцівок – ніг. До скелета прикріплюють мязи.

  1. Робота в зошитах.

  • Відкрийте зошити на сторінці 56.

  • Позначте на малюнку цифрами частини скелета людини.

  • Зєднайте стрілками частини скелета з внутрішніми органами, які вони захищають від пошкодження.

  1. Фізкультхвилинка.

В студії – розминка! Похитаймо головою Ти і я, і ми з тобою, В усі сторони схилили, Для хребців масаж зробили. Лопатки наші вже працюють, Фігуру гарно нам готують. Верхніми кінцівками рухаємо, Нижніми в цей час тупцюємо, Щоб гнучкі усі ми були, До підлоги торс загнули. Вам сподобалась зарядка? Нумо з нами все з початку! Втомила вже зарядка ця, Тож займем свої місця.

  1. Повідомлення вчителя.

Прощупайте на своїх руках і ногах потовщення під шкірою. Що це? Так, це мязи, які прикріплюються до кісток.

  1. Повідомлення кореспондента.

Кореспондент. На березі нашого сільського ставка танцювала весела стонога. Стара жаба дивилась на неї, заздрячи її легким і граційним рухам. І раптом запитала:

  • Чи не скажеш, дорога, як тобі вдається так вправно керувати всіма своїми ніжками? Звідки ти знаєш, котра ніжка піднімається першою, котра – двадцять восьмою? Котра з них опускається, коли піднімається одинадцята і сьома? Стонога зупинилася і замислилась. Та ніколи не спадало таке на думку. А зараз зацікавило – як це насправді вона робить? Яку, наприклад, ніжку їй треба підняти щоб продовжити танок? Та цього вона не знала і чим більше про це думала, тим більше путалась. Так вона і залишилась нерухомою з усіма своїми ніжками, на радість зловтішній жабі.

  • Слово експерту.

Експерт. Ви могли б опинитись у сумному становищі, якби щоразу, перш ніж ступити крок чи підняти руку, починали розмірковувати, як це роботи. Що ж тягне, нашу руку, коли ми її піднімаємо? Це роблять мязи. За наказом мозку мязи можуть чи скорочуватись чи довшати. Коли м’яз плеча скорочується, він піднімає руку, а коли розслаблюється – опускає.

Учитель. Отже, щоб не опинитись на місці нещасної стоноги, нам не потрібно замислюватись над кожним наступним рухом. За нас це робить сигнал з мозку.

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Читання тексту «Твоя постава», відповіді на запитання.

а) Що таке гарна постава? ( Коли ми стоїмо і коли ми сидимо).

б) Розкажи, для чого людині потрібно зберігати гарну поставу.

в) Поміркуй, чи можна виправити поставу.

2. Гра «Лікар».

До класу заходить учень в білому халаті.

  • Ой, діти, перепрошую. Я так поспішав до вас на урок із моїм товаришем Скелетиком! Але в дорозі з ним скоїлось лихо. Від швидкого бігу він розсипався, і всі кістки переплуталися. Допоможіть мені повернути до життя мого товариша!

Діти на дошці із кісток викладають скелет, учень непомітно виставляє катку зі словом «Спасибі»

  • Діти, які ви молодці!

Скелетик говорить вам «Спасибі».

3.Лікарські поради.

- Діти, запам’ятайте і суворо дотримуйтесь правил посадки.

1.Сидіть прямо, злегка нахиливши голову вперед.

2.Коли ви сидите, то відстань між вами і столом має дорівнювати ширині долоні.

3.Обидві ноги ставте всією ступнею на підлогу.

4. Відчувши втому, відкиньтесь на спинку парти, закладіть руки за спину.

- А ще діти, Скелетик, вам написав листа і сподівається, що ви все запам’ятали і будете виконувати.

Діти одержують конверти з листами.

Учитель. Листи ви всі прочитаєте вдома, тож обов’язково запам’ятайте правила, які будете виконувати в своєму житті.

ЛИСТ

Запамятай!

Щоб бути струнким, сильним, здоровим, треба кожного дня робити ранкову гімнастику, займатися спортом, стежити за положенням тіла під час сидіння і ходи.

  1. Підсумок уроку.

  • З якою темою ми познайомилися? (Опора тіла і рух).

  • З чого складається опорно-рухова система? (Із скелета і мязів).

  • З яких частин складається скелет людини? (Череп, хребет, ребра, кістки верхньої кінцівки, таз, кістки нижньої кінцівки).

  • Що вам більше сподобалось на уроці?

VIII.Домашнє завдання.

  1. Опрацювати статтю підручника «Опора тіла і рух» (С.144-146).

  2. Виконати завдання в зошиті (С.56).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
1
міс.
1
9
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!