і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Урок з природознавства " Якими бувають рослини? Дикорослі і культурні рослини"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Начало формы

Урок з природознавства

" Якими бувають рослини? Дикорослі і культурні рослини"

 

Мета: повторити уявлення про рослини як складову живої природи, закріпити знання про  будову рослин,  дати поняття про дикорослі та культурні рослини,розвивати мислення,спостережливість, увагу, вміння працювати в групі, прищеплювати бережливе ставлення до природи.

 

Обладнання: малюнки із зображенням рослин, картки для роботи в групах, презентація

 

                     

  Хід уроку                                        

 

І. Організаційний момент

Фея Флора до нас в гості прийшла                              

Багато цікавинок принесла.

Нам час урок розпочати

І « заморочки» вчителя спіймати.

 Яка ж погода у нас за вікном?

 Фея Фауна принесла нам гарну погоду. Бо сьогодні літо, червень місяць, опадає з дерев листя, похмуро, сяє сонечко.

-Хто спіймав «заморочки?» Назвіть їх.

 

ІІ. Актуалізація знань.

-         Що це у мене в руках? ( дитячий журнал). А хто пам’ятає його назву? ( Світ живої природи.). Про що ми говорили на минулому уроці?

 

-         Попрацюйте у парі і згадайте, що ви знаєте з даної теми.

 

Яка пара хоче презентувати свої знання? ( виступ пар) 

 

Вікриємо сторінки журналу, пере листаємо його і згадаємо.

-         Яке значення мають рослини?

-         На вашу думку, який орган рослини найважливіший?

-         Яке призначення кореня? Стебла? Листочків? Квіточок? Насіння?

 

Робата в групах.

 Назвати рослину, домалювати орган, якого не вистачає. Захиститися.

 

ІІІ. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.

 Може правда це, а може вигадка, але говорять, що 225 мільйонів років тому на Землі з’явилися рослини. Клімат на планеті був теплий, часто йшли дощі, а первинні люди жили в печерах. Полювали на мамонтів, ведмедів і харчувалися цим. Але тварини зникали, а людей ставало все більше і більше. І тому первісні люди пішли в ліси. Вони зрозуміли, що плоди, корінці, стебельця деяких рослин дуже смачні. Вони їх збирали, вживали в їжу.

На купу сміття потрапило насіння  біля куреня первісної людини. Воно зійшло. Людина переконалася, що зручніше і вигідніше збирати врожай просто біля оселі. Вона стала сіяти сама. огородили ділянки землі, викопували у лісі грушки, яблуньки, саджали їх, доглядали, поливали, збирали шкідників.

На огороджених ділянках,  відбувалося чудесне перетворення диких рослин на культурні.

Нині  рослин  налічується  дуже багато, більше, ніж тварин, більше, ніж зірок на небі.

 Рослини знаходять практично повсюди: у морі, на суходолі, у гарячих пустелях і в холодних північних морях.

Слайд №4 Чим відрізняються: яблуня і дуб; аґрус і ялівець; соняшник і кульбаба?

Слайд №5 висновок: рослини діляться на дві групи Гра « Яка рослина»

             

Відкриємо першу  сторінку нашого журналу.

Які рослини називаються дикорослими? ( рослини, які ростуть   без      допомоги людини)

-Де ростуть дикорослі  рослини?

-Хто ними опікується?

-Які ви знаєте дикорослі рослини?

ІІ сторінка журналу

-Чому культурні рослини так  називаються?

-Де  ростуть культурні рослини?

-Які культурні рослини ви знаєте?

-Хто ними опікується?

Які рослини у природі з’явилися раніше?

 

Робота в парах.

Розподілити картки, на яких зображені рослини, на дві групи: культурні і дикорослі.

 

ІV. Фізкультхвилинка. «Овочі»

Закріплення і осмислення знань

-Як називаються рослини, що ростуть  на городі?, у лісі?, на луках?

-Назвіть, які рослини ростуть на городі?

-Які рослини ростуть у садку? На клумбі?

-Які рослини ростуть у полі? ( зернові, бо плід –зернина).   

 

Дидактична гра « Поле, сад, , город»

 

1 ряд – поле- широко руки в сторони

2 ряд – сад –заокруглити руки над головою

3 ряд – город , руки зігнути  до ліктів

На екрані: капуста, дуб, пшениця, редиска, ялина, огірок, ячмінь, яблуня, смородина,

Соняшник, груша, овес,  ( стоячи).

Гра « Що зайве?»

Робота в зошиті

Атака на вчителя

Це добре чи погано, що є дикорослі рослини?

 

-         Які рослини виникли раніше – культурні чи дикорослі?

-         Чим вони відрізняються?

-         Яких рослин на землі більше?

-         Де ростуть дикорослі рослини?  Чому вони отримали таку назву?А культурні?

 

 Література:

-« Розробки уроків. Природознавство.» Н.В.Діптан, А.А. Назаренко.

 

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Повторити уявлення про рослини як складову живої природи, закріпити знання про будову рослин, дати поняття про дикорослі та культурні рослини,розвивати мислення,спостережливість, увагу, вміння працювати в групі, прищеплювати бережливе ставлення до природи.
  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    86
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    UJ854120
  • Вподобань
    0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь