Урок з мистецтва . Виконання композиції « Веселі старти».

Опис документу:
Мета уроку. Сформувати уявлення про пропорції постаті людини; навчити учнів аналізувати та залежно від віку зображати фігуру людини. Учити малювати фігуру людини у русі, заповнюючи аркуш паперу силуетними зображеннями та дотримуючись пропорцій.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Зображення людини в статичному та динамічному станах. Виконання композиції « Веселі старти».

Мета уроку. Сформувати уявлення про пропорції постаті людини; навчити учнів аналізувати та залежно від віку зображати фігуру людини. Учити малювати фігуру людини у русі, заповнюючи аркуш паперу силуетними зображеннями та дотримуючись пропорцій. Розвивати відчуття форми, об’єму, пропорцій, спостережливість, візуальне сприйняття. Виховувати ціннісне ставлення до мистецтва і його творів, любов до занять спортом.

Обладнання:

проектор, ноутбук, екран, слайд-шоу;

гуаш або акварель, ножиці, папір, олівець;

зошити-альбоми.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Що таке композиція?

- Для чого художникові потрібно знати закони композиції?

- Які види композиції ви знаєте?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Оголошення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми з вами будемо вивчати як правильно зображувати фігуру людини, ознайомимося з пропорціями фігури людини в русі, розглянувши репродукції мистецьких та скульптурних творів, спробуємо за допомогою картонної моделі створити образ людини в русі.

Моменти рухів людини, зазвичай, передаються відповідними позами, жестами, ракурсами, світлотінню, кольором, різними техніками і матеріалами. Щоб відтворити фігуру людини в русі, визначивши пропорції тіла, визначають напрям руху постаті.

Динамічна композиція зображує момент руху. Для динамічної композиції художники використовують яскраві, контрастні кольори.

У статичній композиції основні об'єми врівноважують один одного, руху немає, кольори спокійні, кольорові контрасти відсутні.

- Переглянемо з вами деякі зображення людей в статичному та динамічному станах і визначимо де який стан.

( Перегляд слайдів з презентації).

Усі жанри та види образотворчого мистецтва так чи інакше розповідають нам про людину, її зовнішній вигляд,характер, настрій, мрії, почуття, звершення.

Малювати фігуру людини дуже складно, тому давайте пригадаємо все про пропорції людського тіла.

Малюючи людину, художники, в першу чергу, враховують побудову її кістково-м’язової системи. Основою форми тулуба є хребет і грудна клітка. До тулуба за допомогою плечового пояса кріпляться кістки рук, а за допомогою тазового пояса — кістки ніг.

Малювання фігури людини полегшує знання пропорцій тіла.

У різні часи в різних народів були розроблені так звані модулі, що допомагали визначити співвідношення частин тіла людини. Для того щоб визначити співвідношення частин тіла людини, у різні часи використовували розмір стопи, долоні та інше. Сьогодні з цією метою найчастіше використовують висоту голови.

Голова в довжину росту людини вміщується 8 разів,

Плечі — 2 голови;

Довжина від плечей до стегон (тулуб) — 3 голови,

Від стегон до ступні (ноги) — 4 голова;

Довжина рук (від плеча до кисті) — 3,5 голови.

Ці канони вивів Поліклет ще в Стародавній Греції.

ІV. Практична робота.

- Сьогодні ви будити вчитися створювати образ людини спортсмена. Для того, щоб краще уявити, які рухи робить людина, займаючись спортом, давайте подивимося презентацію з зображеннями спортсменів у русі.

(Демонстрація презентації: «Спортсмени у русі»).

Тема спорту особливо популярна у творах станкової (оригінальної) та друкованої графіки. Пригадай: станкова, тобто оригінальна графіка виконується рисувальним матеріалом (олівець, пастель, сепія, вугілля, туш-перо, пензлик) від руки в одному екземплярі, а друкована тиражує значну кількість однакових зображень (відтисків, відбитків) із гравірувальної дошки — друкарської форми. Відбиток із друкарської дошки ще називають естампом. Естамп — узагальнена назва друкованої графіки.

Застосовують також прийом штампування за допомо­гою шаблону — спеціально підготовленої для друку фігури. Друковану форму покривають фарбою і штампують відбитки відповідно до композиційного рисунка на папері або картоні. Зображення в такому випадку буде дзеркальним; більшої виразності можна досягти, використовуючи кольоровий папір.

V. Практична робота.

Вправа. Виконай схематичні начерки фігури людини в різних положеннях за зразками.

Творча робота.

Створіть динамічну композицію на тему «Веселі старти», «Баскетбол», «Гімнастика».

1. Намалюй на картоні фігуру людини в русі .

2. Виріж ножицями силует по контуру.

3. На отриманий шаблон нанеси гуашеву фарбу.

4. Виконай естамп на тонованому папері способом друку (штампування).

Самостійна робота учнів.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Демонстрація дитячих робіт. Підбиття підсумків уроку.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.