Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Урок з математики на засвоєння таблиці множення числа 6 з казковими героями

Математика

Для кого: 2 Клас

09.04.2021

127

3

0

Опис документу:
Урок з математики на засвоєння таблиці множення числа 6 з казковими героями Конспект уроку складений за завданнями підручника «Математика 2 клас Н. Листопад) Тип уроку: комбінований урок з елементами інтеграції. Освітні галузі: математика, література, мистецтво.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок з математики на засвоєння таблиці множення числа 6 з казковими героями

Конспект уроку складений за завданнями підручника «Математика 2 клас Н. Листопад)

Тема: Засвоєння таблиці множення числа 6. Робота над задачами. Визначення часу за годинником.

Мета: актуалізувати розуміння учнями різницевого порівняння чисел, знання таблиць множення чисел 2-6; формувати вміння розв’язувати складені задачі на різницеве порівняння; удосконалювати вміння обчислювати значення виразу зі змінною, визначати час за годинником; розвивати логічне мислення, працювати з геометричним матеріалом, увагу, кмітливість.

Обладнання: ноутбук, презентація, конструктор лего, термометр, картки для парної та групової роботи, ілюстративний та роздатковий (геометричний) матеріал, репродукції картин.

Тип уроку: комбінований урок з елементами інтеграції.

Освітні галузі: математика, література, мистецтво.

Дзвоник

ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Учитель: Увага, дітки! Дзвоник лунає, урок розпочинає. Покажіть свій настрій.

(Діти підходять до дошки, показують свій настрій на екрані настрою, сідають на місця.)

Учитель: Настрій у всіх гарний, рушаємо у путь. (Настрій не у всіх добрий. Спробуємо покращити його під час уроку. Рушаємо у путь!)

ПЕРЕВІРКА ДОМ ЗАВДАННЯ №798, 799. ОБМІН ЗОШИТІВ

(Діти записують: число, класна робота в отриманих зошитах.)

СЮРПРИЗНИЙ МОМЕНТ

(Стук у двері). До класу заходить гостя. (Королева-математика)

Гостя: Я – Королева-Математика. Хочу дізнатися, чи гарно ви знаєте основну науку – МАТЕМАТИКУ. Адже математика потрібна скрізь. Ви знаєте про це? Розкажіть, де вживається математика?

(Відповіді дітей. Копії картин показують на дошці.)

Діти: Казка Юрія Олеші «Три товстуни», казка «12 місяців» С. Я. Маршака, казка «Вовк та семеро козенят» братів Грим, «Квітка-семибарвиця» В.Катаєва, «Білосніжка та сім гномів» братів Грим та інші; у мистецтві багато картин, назви яких мають числа. Наприклад, «Дев’ятий вал» І.Айвазовського, «Три богатиря» та «Три царівни підземного царства» В. Васнецова, «Сто століть» та «Два князі» І. Глазунова, «Тисяча і одна ніч Шахерезади» Шагіна, «Знову двійка» Ф. Решетнікова та інші.

Королева-математика: Молодці, діти! Розумнички! Перегляньте презентацію про казкові числа.

(Діти швидко знайомляться з «казковими числами»).

Вчитель: Казки та інші жанри фольклору демонструють певну специфіку функціонування чисел. Популярні числа у назвах казок. «Вовк і семеро козенят», «Троє поросят», «Про сімох братів гайворонів та їх сестру», «Дев’ять братів і десята сестриця Галя», «Троє братів і песиголовець», «Дванадцять дівок», («Дванадцять синів і одна дочка»), «Два брати» («Два з торби», «Два цапи», «Дві вивірки»), «У тридев’ятому королівстві», «Тридцять три богатирі», «Як обидва брати царями стали» та багато інших.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Вчитель Діти, ви називали казки, картини з числами. А зараз повторимо таблички множення та ділення. А вам даю завдання, а ви розв’язуєте його, показуєте відповідь за допомогою цеглинок лего та каліграфічно записуєте числа в зошиті. (Виконується робота з декількох видів: математичний диктант; робота з лего; повторення значень слів «добуток» та «частка», таблиць множення та ділення; каліграфічне написання цифр та чисел).

МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ - КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА (математика самостійно, математика письмово)

Вчитель: Що таке «добуток» (множення чисел), «частка» (ділення чисел). Знайдіть добуток чисел 6 і 2 (12), 6 і 4 (24); частку чисел 30 і 6 (5), 48 і 6 (8). Яке сьогодні число? (18). Як можна отримати це число за допомогою таблиці множення на 6? (6*3 або 3*6). За допомогою якої таблички множення ми ще можемо отримати число 18? (2*9 або 9*2). Скільки міститься цукерок в 2 торбинках по 2 кг? (4кг). (Вчитель на дошці, а діти в зошитах записують числа 12, 24, 5, 8, 18, 6, 3, 2, 9, 4, показуючи колір числа за допомогою лего. Якщо число однозначне, відповідь – цеглинка лего одного кольору, якщо двозначне, то відповідь з двох цеглинок лего за кольорами цифр).

Сьогоднішню дату ми можемо записати так: 18.03.2021. Зараз (визначаємо за годинником) 9 година 35 хвилин. Температура повітря надворі 8 градусів (зазначили перед уроком), у класі (визначаємо за термометром) – 25 градусів.

Королева-Математика: Діти, який ми можемо зробити висновок про математику?

Діти: Без математики важко уявити життя, адже ми весь час щось рахуємо, записуємо математичні дані, наприклад, сьогоднішнє число, рік, час, температурні дані, дату народження, зріст, вагу; використовуємо гроші при купівлі необхідних товарів та інше.

Королева-математика: Так, усе вірно! Молодці!

(Чується галас. До класу на мітлі «влітають» Баба Яга та Чахлик Невмирущий).

Баба Яга: Хто тут молодці?, Де тут розумники? Ми їх дуже полюбляємо. Вони такі смачненькі!

Чахлик Невмирущий: Вірно! Розумники такі смачні!

Королева-математика: Зачекайте, дітей не можна їсти. Я вам не дозволю!

Баба Яга: Ти нам ніяк не завадиш. Нас двоє, а ти одна! Діти, 2 більше, ніж 1?

Чахлик: Ой, а мені здається, що 1 більше, ніж 2…

Баба Яга: Чахлику, не підказуй дітям. Діти, що більше, 2 чи 1?

Діти: 2 більше, ніж 1.

Баба Яга: Зрозуміла, Королева-Математика? Ми тебе зараз зачаклуємо. Відправимо у темне Царство, де немає сонечка. (Баба Яга з Чахликом зачакловують Королеву Математику. Королева Математика сідає на стілець у кутку класу під розкриту парасольку – у «темне царство».)

Розчаклувати тебе зможуть діти, якщо правильно виконають усі завдання. Домовились? Ви продовжуйте урок, а ми тут посидимо, будемо спостерігати за вами.

Вчитель Діти, допоможемо Королеві-математиці? (Так!) Вирушаймо в путь. За кожне вірно виконане завдання ми отримаємо промінець сонечка.

АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 6

800, с 130. Які числа, записані на чашках, не є результатом множення на 6? (Усно) Знайди їх суму (письмово). (13, 18, 48, 21, 30, 54, 42, 28). 13+21+28=34+28=62 (І промінець).

ОСНОВНА ЧАСТИНА

РОБОТА З ВИРАЗАМИ ЗІ ЗМІННОЮ (робота в парах – математика разом з лругом)

801. Знайди значення виразу с*6-40, якщо с=7, с=8, с=9, с=10. Діти презентують свої роботи біля дошки (2; 8; 14; 20). (ІІ промінець).

ФОРМУВАННЯ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА РІЗНЕЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ

Колективний аналіз задач №803, 805. Визначення двох простих у складі складених задач. Звертаємо увагу, що в підручнику на с 131 не дописана умова, доповнюємо її: на першому рядку не вистачає знака питання, за дужкою немає слів «на» перед знаком питання та «л більше» після знака питання). Розв’язування задач. (№803 усно, №805 письмово) (ІІІ, IV промінці)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ НАВИЧОК

802. Обчислення виразів ланцюжком по колу. (математика самостійно) ( V промінець).

(Складають з лего мікрофон: 3 лего поруч, 3 –зверху зі здвигом на 2 виступи, які з’єднують нижній ряд).

ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ № 804 (VI промінець)

ГЕОМЕТРИЧНЕ ЗАВДАННЯ

Діти працюють з геометричним матеріалом. Хлопчики заповнюють «кімнати» геометричних фігур їх мешканцями – предметами, схожими за своєю формою на квадрат, прямокутник, коло, трикутник; дівчатка збирають намисто з геометричних фігур). (VII та VIII промінці))

(Сонечко поступово під час виконання завдань збирало свої промінці на дошці. Зараз воно засяяло. Навкруг сонечка засвітилася ялинкова гірлянда.)

Баба Яга: Ти диви, які вони розумні! Розв’язали та виконали всі завдання. Розчаклували нашу Королеву-Математику!

Чахлик Сонечко засяяло. Очі сліпить. (Чахлик та Баба Яга прикривають очі руками, вдягають сонцезахисні окуляри).

Баба Яга (Ображено) Ходімо звідси, Чахлику! Нам тут нічого робити…

Королева-Математика: Діти, вам шкода Бабу Ягу та Чахлика? (Так). Пропоную залишити їх у нас на перевиховання. Згодні? (Так!)

Вчитель: Сідайте за вільні місця, будете учнями 2-В класу.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Пояснення домашнього завдання (с.131 № 806, 807). Аналогічні з завданнями класної роботи.

Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Мікрофон» (Діти для відповідей використовують мікрофони, зроблені раніше власноруч з лего).

  • З яким типом задач працювали? (на різницеве порівняння)

  • Чим відрізняються різницеве та кратне порівняння? ( - , : )

  • Які завдання спричинили затруднення?

  • Що вдавалося найкраще?

Вчитель: покажіть ваш настрій.(Діти показують настрій на екрані настрою).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.